Hareket67

Zonguldak’ta Ülkücü mü yok?

Zonguldak’ta Ülkücü mü yok?
Avatar
Engin PINAR( [email protected] )
1.241
19 Ağustos 2020 - 21:00

Zonguldak’ta Ülkücü mü yok?

Hayatımda Ülkü Ocakları ve MHP haricinde hiçbir yerde görev almamış, hiçbir şartta MHP ve Genel Başkanını satmamış bir Ülkücü nefer olarak, 1 Kasım 2016 sürecinde MHP’ yi ele geçirme operasyonu yapılırken, yaşadığım şehir olan Kdz.Ereğli’de; ’’Bu, MHP’ye yapılan bir operasyondur. MHP’ nin Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye yapılan bir operasyondur. Bir kere satan her zaman satmaya müsaittir. Bu nedenle Sayın Devlet Bahçeli’nin yanında yöresinde durmak Ülkücülük görevidir. Yanından 1 CM ayrılan namerttir.’’ Sözleriyle duruş sergileyen 4 kişiden birisi olarak, o süreçte diğer adayları destekleyen arkadaşlarımızla; arkadaşlık hukukumuzun, ülküdaşlık hukukumuzun bozulmasına sebep olan bu davranışımız sonucunda, zaman zaman ağzımızdan çıkan, kalemimizden dökülen kötü sözler oldu. O günlerde yaptıklarımızın bir ülkücülük görevi olduğuna hala inanıyorum. Bugün olsa yine aynısını yaparım. O günler hatırımdan asla çıkmayacak. Genel Merkez binasına girdiğimizdeki o sessizliği, orada ilk defa gördüğüm o boşluğu (sayısal anlamda) ömrüm boyunca unutmayacağım..

İkamet ettiğimiz Kdz.Ereğli’ de yaşayarak, ülke genelinde de aldığımız haberlere göre, 1 Kasım süreci sonuçlandıktan hemen sonra; o zorlu günlerin sessizleri, karşı tarafta fotoğraf verenleri, tarlada boy gösterenleri MHP içinde gördüğümüzde zorumuza gitti. Ancak; ’’bir pişmanlık vardır, MHP’ye yapılan operasyonları sonradan görmüşlerdir’’ düşüncesiyle ve Rahmetli Metin Tokdemir’in; ’’Ülkücülük bazen bir kenara çekilip birkaç kitap fazla okumaktır’’ sözlerini hatırlayarak kendimizi bir kenara çektik.

Bu süreçte seçimler oldu. Üzerimize düşeni elbette yaptık. Ancak seçimlerden sonra bazı şeyler yaşandı ki kabul edilebilir olmadı bana göre.

MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, seçimler için görevinden istifa ettiğinde, yönetim içinden Metin Soydaş isimli arkadaşımız İl Başkanı seçildi. Sonrasında görevinden istifa etti ve şu anki İl Başkanı Varol Demirköse atandı. İşte orada ne olduğunu anlamadık. Üzüldük. Zira Varol Demirköse 10 yıl Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanlığı yapmış bir kişiydi. Hamdi Ayan’ın MHP İl Başkanı olmasından sonra partisinden istifa edip MHP’ye geçmiş ve Ayan’ın görevlendirmesiyle 3 dönem parti sekreterliği yapmıştı. Buraya kadar bir sorun yoktu. Başka bir partiden gelen birisi parti içinde görev alabilirdi, belediye başkan adayı olabilirdi, milletvekili adayı olabilirdi, milletvekili olup partinin meclis grup başkan vekili de olabilirdi. Ancak ilçe, il ve genel başkanı olamazdı. Bu nedenle zaten Meral Hanımın genel başkanı olmasına itiraz etmemiş miydik?

‘’Neyse’’ dedik atama yoluyla geldi ama Ülkücüler kongrede kendisine bu görevi vermezler. Kongreye kadar bekleyelim. Ancak 10 yıllık BBP İl Başkanlığı sonrası MHP’de İl Başkanı da olan Demirköse, MHP Genel Merkezinin talimatıyla ilçe kongrelerine tek adayla gidilecek olması nedeniyle, kongre yoluyla da MHP’de İl Başkanı olacak. Ülkücüler bu duruma ne diyecekler bilmiyorum. Ancak ben, başka bir partide il başkanlığı yapan birisinin MHP’de il başkanlığı yapmasını kabul edemiyorum. Bunun başka bir partinin genel başkanının MHP ‘de genel başkan olmasından hiçbir farkı yoktur. Ne yani BBP Genel Başkanı Mustafa Destici görevini bıraksa, MHP’ye katılsa, 7-8 sene sonra da Genel Başkan olsa kabul edilebilir mi? Ya da eski genel başkanları Yaşar Topçu, ayrılalı baya oldu. Şimdi gelip MHP’ye genel başkan olabilir mi?

1 Kasım sürecinde hem partisini hem genel başkanını düşünmeden karşı tarafa geçen, geçtiği için herhangi bir pişmanlık duymayan, zaman sonra geriye gelip MHP’de il-ilçe başkanlığı isteyecek kişilerin önünü açacak bu gelişmeye nasıl gönlümüz-gönlünüz razı olacak? Bugün, 10 yıl BBP İl Başkanlığı yapan Demirköse için açılan yol, emsal teşkil etmeyecek mi?

MHP’de İl Başkanları Genel Başkanı temsil ederler. Bu nedenle başka partilerde il başkanlığı yapmış birisi gelip, yukarıda saydığım nedenlerden ötürü, MHP’de il başkanı olamamalıdır. Buna destek olan, bunun için çaba harcayan her bir kişi, MHP içindeki yeri ne olursa olsun, Ülkücü Şehitlerin kemiklerini sızlatır. Cennet mekan Başbuğ Türkeş’in kemiklerini sızlatır. Hiç kimsenin siyasi ikbali, böyle bir sonuca hizmet etmeye bağlanamaz.

MHP Genel Merkezi, anlaşılıyor ki; ’’zaman kongrelerde sorun teşkil edecek şeylere müsamaha gösterme zamanı değil’’ düşüncesiyle tek adaylı kongrelerle bu süreç atlatılsın istiyor. Buna herhangi bir itirazımız olamaz. Akdeniz’de bilmem kaç tane ülkenin bilmem kaç tane savaş gemisinin namlusu Türkiye’ye dönmüşken, Dünyanın büyük devletleri güney doğumuzda Suriye’den kopartılacak toprak parçalarıyla bir kukla terör devleti kurma çabasındayken, Ege ve Akdeniz’de Fransa destekli Yunanistan’ın, Azerbaycan’da Rusya destekli Ermenistan’ın cephe açma çabası varken, MHP’ nin kongrelerle geçirecek zamanı olmayabilir. Ancak mutlak suretle bazı istisnalar olmalıdır. Bazı ön şartlar olmalıdır. Kongrelerde aday olacak kişilerin başka bir partide il başkanlığı yapmış olmasını nasıl içimize sindireceğiz?

Zonguldak MHP içinde; BBP’de 10 yıl il başkanlığı yapan Demirköse kadar il başkanlığı yapabilecek, MHP’den başka bir yere gitmemiş, ülkücü yok mu?

KÖŞE YAZARLARI

Warning: Use of undefined constant yazarlarinID - assumed 'yazarlarinID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/istanbulappleservis.com/hareket67.com/domains/hareket67.com/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/yazarlar.php on line 15
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi:
çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle