Hareket67

Zonguldak MHP’de yeni il başkanı kim olur?

Zonguldak MHP’de yeni il başkanı kim olur?
Avatar
Engin PINAR( [email protected] )
1.944
02 Nisan 2021 - 1:40

Zonguldak MHP’de yeni il başkanı kim olur?

MHP İl Başkanı İ.Varol Demirköse’yi birçok konuda eleştirebilirim. Kendisini MHP İl Başkanı olarak görmek istemeyen kişilerin başında gelenlerdenim. Hoş bu konuda pek yalnız sayılmam. Kendi yaptığı yönetim kurulunda bile kendisinin il başkanlığını tasvip etmeyenler olduğunu biliyorum.

Zonguldak’ta, içeriğine girmeyeceğim ama adının son zamanlarda anıldığı konulara baktığımızda, bir il başkanı için sıkıntılı bir durum olduğu belli oluyor. Elbette bu, her siyasi parti için sorun teşkil eder ama Genel Başkanı Devlet Bahçeli olan bir siyasi parti için çok daha büyük bir sorun teşkil eder.

Devlet Bahçeli ki, ‘önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben’ anlayışını Türkiye’ye yayan, kabul ettiren bir lider.

Ne demektir bu?

Öncelik sıralamasında; ülkem, milletim ve partim benden önce gelir.

İllerde ki temsilcisi olan il başkanlarının da bu düstur ile hareket etmesi en doğal beklentidir. Yani, Demirköse’nin adının geçtiği mevzular, ülke için bir ehemmiyet taşımaz, millet için bir ehemmiyet taşımaz ancak üçüncü sıradaki ‘partim’ sözcüğü için ehemmiyet taşır.
Eğer Devlet Beyin bu söylemi il başkanlarını da bağlıyorsa; partinin adının (Demirköse’nin il başkanı olması nedeniyle) bu tür mevzularda geçmesi partiye zarar verir. Demirköse’nin bu işlerde adının geçmesi, Demirköse olduğu için bir önem arz etmiyor. Hiç bir haberde Demirköse sadece adıyla anılmıyor. ‘MHP Zonguldak İl Başkanı İ.Varol Demirköse’ olarak anılıyor.

Şimdi gelelim bundan sonra ne olacağına..

MHP Genel Merkezi yaşananları duymuşsa; Demirköse’yi o koltuğa getirenler eğer engel ol(a)mazlarsa; Ya Demirköse’yi istifa ettireceklerdir, ya görevden alacaklardır ya da partiyi kapatıp tekrar açacaklardır.
Doğru olanı Demirköse’nin istifa yolunu tercih etmesidir. ‘Eder mi?’ derseniz, pek sanmıyorum. Ancak edecek olursa; yönetim, kendi içinden bir il başkanı seçecek!

Genel merkez tarafından görevden alma olursa, yine yönetim içinden bir il başkanı seçilecek. Ancak MHP Genel Merkezi partiyi kapatıp, bir süre sonra bir kişiye yetki vererek partiyi açmasını isteyebilir.

MHP Genel Merkezi bu tür olaylarla pek karşılaşmaz. Ancak içeriği farklı değişik uygulamalarda izlediği yol genelde; Partiyi kapatıp bir süre sonra bir kişiyi görevlendirerek tekrar açmasıdır.

Gelelim en önemli bölüme; Demirköse artık il başkanı olmayacaksa, kim olabilir?

Eğer yukarıda yazdığım ilk iki durum gerçekleşirse yani yönetim kendi içinden birisini il başkanı seçecek olursa, Ereğli’den bir il başkanı çıkacaktır.

Ancak; Genel Başkan Devlet Bahçeli durumdan haberdar olursa ki olmaması imkansız, bu yöntemin uygulanacağını düşünmüyorum. Devlet Beyin tercihi, partinin Zonguldak’ta kapatılıp açılması yöntemi olacaktır.

İkiye bölünmüş bir Zonguldak MHP için her iki taraftan birinin olmasına sıcak bakmayacak ve bu bölünmüşlüğü sonlandıracak bir kişiyi, partiyi Zonguldak’ta tekrar kurması için görevlendirecektir. Zonguldak Ülkü Harekette bu özellikleri olan kişiler vardır.
Zonguldak MHP’de bölünmüşlüğü sonlandıracak kişinin kim olması gerektiğini Zonguldak’lı Ülkücülere sorarlarsa pek sorun çıkmaz. Ancak Demirköse’yi oraya getirenlere sorarlarsa yeni bir Demirköse vakası için hazırlıklı olmak gerekir.

 

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi:
çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle