Hareket67

TÜRK EKONOMİSİNE GÜVENEN HERKESE SAHİP ÇIKIYORUZ

TÜRK EKONOMİSİNE GÜVENEN HERKESE SAHİP ÇIKIYORUZ
351
04 Haziran 2021 - 19:12

TÜRK EKONOMİSİNE GÜVENEN HERKESE SAHİP ÇIKIYORUZ

Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak temasları kapsamında MFA Koca Yusuf Maske Fabrikası’nın açılışını da gerçekleştirdi.

Erdoğan, açılış öncesi yaptığı konuşmada; MFA firmasının kısa zamanda önemli işlere imza attığını belirtti ve “Daha salgın başlamadan önceki 3 yıllık sürede şirket Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından da Türkiye’nin en hızlı büyüyen 30’uncu şirketi olarak seçildi. Kendilerini tebrik ediyorum, kutluyorum.”dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bazı açılışlar ve temel atma töreni için geldiği Zonguldak’taki programı kapsamında MFA Koca Yusuf Maske Fabrikası’nın açılışını da gerçekleştirdi.

“EN HIZLI BÜYÜYEN 30’UNCU ŞİRKET OLARAK SEÇİLDİ”

Erdoğan, açılış öncesi yaptığı konuşmada; Zonguldak’ın gelişen ve güçlenen sanayisini temsil eden modern bir tesisi daha hizmete almaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti ve “Açılışını yaptığımız MFA maske fabrikası yeni üretim tesisinin şehrimiz, bölgemiz ve tüm Türkiye için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Üretim tesisinde çalışan ve çalışacak olan tüm kardeşlerimize Rabbimden başarılar diliyorum. Fabrikamızın istihdam ile beraber şehrimizin ihracatının da gelişmesine katkıları olacağına inanıyorum. Türkiye’nin sağlıklı nefesi sloganıyla 2008 yılında kurulan MFA maske firmamız, kısa zamanda çok önemli işlere imza attı. Daha salgın başlamadan önceki 3 yıllık sürede şirket Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından da Türkiye’nin en hızlı büyüyen 30’uncu şirketi olarak seçildi. Kendilerini tebrik ediyorum, kutluyorum. Firmamızın giderek yükselen bu başarı grafiğinde araştırma-geliştirme faaliyetlerinin ve yenilikçi yaklaşımlarının elbette önemli payı bulunuyor. Tamamen yerli imkanlarla geliştirdikleri Türkiye’nin ilk Bio maskesiyle emniyet teşkilatımızın kullanımı için özel olarak üretilen tam ve yarım yüz gaz maskeleri bu ürünlerden sadece bir kaçı.”dedi.

“ZONGULDAK’IN EN FAZLA İHRACAT YAPAN ŞİRKETİ”

Firmanın salgın döneminde artan talebi karşılamak için büyük bir gayretle çalıştığını söyleyen Erdoğan, “Salgının en yoğun yaşandığı 2020 yılında yüzde 60’ı ihracat olmak üzere toplam 250 milyon liranın üzerinde bir ciroya ulaştı. Bu rakamla firma Zonguldak’ın en fazla ihracat yapan şirketi oldu. Açılışını yaptığımız fabrika, sadece üretim modeli ve teknolojik altyapısı ile değil aynı zamanda mimarisiyle de örnek bir tesistir. Fabrikamızın kurulu gücü 1 megavat olan çatı güneş panelleriyle yenilenebilir bir enerjiden çevre dostu bir üretim yapması da takdire şayandır. Koca Yusuf isimli bu fabrika yıllık 45 milyon partikül tutucu solunum koruyucu profesyonel maske, yıllık 240 bin farklı niteliklerde tam ve yarım yüz gaz maskesi, yıllık 910 bin tam ve yarım yüz gaz maskesi filtresi üretecektir. Görüldüğü gibi Türk sanayicisi ekonomimizin tökezlemesini umanlara inat çalışmaya, üretmeye, insanımız için istihdam oluşturmaya devam ediyor. Ben bunu biraz daha değiştiriyorum; önce yatırım diyorum, istihdam diyorum, üretim diyorum ve son olarak da ihracat diyorum. Şimdi MFA bunların dördünü de yapıyor. Yatırımsa yatırım, istihdamsa istihdam, üretimse üretim ve Slovakya başta olmak üzere ihracatsa ihracat. Tabi bu yetmez, daha da ne yapacağız yayılmacı bir ihracat anlayışıyla geliştireceğiz.”diye konuştu.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    %d blogcu bunu beğendi:
    çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle