Hareket67

TULUMBA SOKAKTA SANATSAL ÇALIŞMA

TULUMBA SOKAKTA SANATSAL ÇALIŞMA Kdz. Ereğli çarşı içinde yer alan Tulumba Sokak’a adını veren tulumbanın etrafına seramik sanatçıları sanatsal bir çalışma yapıyorlar. Kdz.Ereğli’de faaliyet gösteren Atölye Anka sanat kurumu, Ayşe İndistan öncülüğünde, Kdz.Ereğli Belediyesinin olur ve desteğiyle yaptığı çalışmaya denk geldik. Ayşe Hanım ile kısa bir söyleşi yaptık.  Kendisine burada ne yaptıklarını sorduk. İşte Ayşe […]

TULUMBA SOKAKTA SANATSAL ÇALIŞMA
06 Ekim 2020 - 17:22 'de eklendi.

TULUMBA SOKAKTA SANATSAL ÇALIŞMA

Kdz. Ereğli çarşı içinde yer alan Tulumba Sokak’a adını veren tulumbanın etrafına seramik sanatçıları sanatsal bir çalışma yapıyorlar.

Kdz.Ereğli’de faaliyet gösteren Atölye Anka sanat kurumu, Ayşe İndistan öncülüğünde, Kdz.Ereğli Belediyesinin olur ve desteğiyle yaptığı çalışmaya denk geldik.

Ayşe Hanım ile kısa bir söyleşi yaptık.  Kendisine burada ne yaptıklarını sorduk. İşte Ayşe Hanımın cevabı:

Sanat adına Ereğli’ye güzellik katmaya, değer katmaya çalışıyoruz. Bunu ekip olarak, her şeyde olduğu gibi, en güzel işler ekip olarak yapıldığı zaman ortaya çıkıyor. Değerli seramikçi arkadaşım Aysun Yıldırım, ressam Hanife Acar ve akademisyen Şevket Şanlıoğlu Hocam ile birlikte çalıştık. Buraya böyle bir değer katmak için elimizden geleni yaptık. Burada, Tulumbanın etrafında hem eski çarşının görüntüsü hem de o zamanlarda eşekle su taşımak, omuzlukla su taşımak, gibi görselleri de sergilemeye çalıştık konu olarak. Tabi Ereğli’ mizin olmazsa olmazı, fetih çınarımızdan da (gerçek çınar yaprakları kullanarak) yaptık. Tabi ki sevgi, barış, dostluk diyoruz her zaman olduğu gibi. Ereğli’mize hayırlı olsun.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER