Hareket67

TETİKER’DEN BİRLİK İFTARI..

TETİKER’DEN BİRLİK İFTARI..
571
16 Haziran 2017 - 14:12

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından geleneksel iftar programı, geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

 

İftar yemeğinin yenilmesinin ardından kürsüye çıkarak konuklarını selamlayan Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker, TOBB Başkanı RifatHisarcıklıoğlu’nun Kanada’da bulunması nedeniyle iftar programlarına katılamadığını belirtti.

 

MORALİMİZİ YÜKSEK TUTMALIYIZ

 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile telefon bağlantısı kurulmasıyla Hisarcıklıoğlu, iftar davetine katılan konuklara seslendi. Hisarcıklıoğlu, “Moralimizi yüksek tutmalıyız. Bu, çok önemli. Bir iş adamı için en önemli şey moraldir. Şimdiden hepinize hayırlı bayramlar diliyorum. Ereğli’de en kısa zamanda tekrar buluşmak üzere” dedi.

 

BİRLİĞİMİZ BOZULMASIN

TOBB başkanı Hisarcıklıoğlu’nun ardından bir konuşma yapan Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker; “Allah birliğimizi, dirliğimizi bozmasın. Bütün bu birlikteliğin devamını diliyorum. İnsanlık hayatının en fazla zorlandığı, en fazla sıkıntı çektiği devrelere baktığınız zaman, birlik ve beraberliğini kaybetmiş olduğu dönemleri görürsünüz. İnşallah biz bu birlikteliğimizi bir projeksiyon olarak Kdz. Ereğli’de de derinleştirdiğimiz zaman çözemeyeceğimiz, muvaffak olamayacağımız hiçbir alan kalmayacaktır. Biz buna inanıyoruz.’’ Dedi.

 

PATRON GAZETECİLERİNE TALİMAT VERENLER VAR

 

Tetiker konuşması arasında bu birliği bozmaya çalışanların olduğunu şu sözlerle ifade etti;

’’Çok yakın zamanda da görüldüğü üzere sadece Erdemir’le olan beraberlikten, birliktelikten çok kısa sürede bir araya gelmemizin sonuçlarını inşallah yavaş yavaş almaya çalışacağız.

Neden bu beraberlikler şimdiye kadar olmadı?

Tabii birçok yazanlar-çizenler var. Patron gazetecilerine talimat verip de gazetesine yazdıranlar var. Bütün bunlar bize ot gibi gelir, sel gibi gider. Hiç problem değil.

 

9 SENEDİR NEREDEYDİNİZ ARKADAŞ

 

Göreve geldikten sonra TSO’nun sorgulanmaya başladığını ifade eden Tetiker sözlerine şöyle devam etti;

’’Ben 2004 yılında gittim, 2014 yılında geldim. Dokuz sene sorgulanmayan, irdelenmeyen konular ve neredeyse mayın tarlasına çevrilmiş bir ortamda göreve getiriyorsunuz, o göreve getirdikten sonra beni sorguluyorsunuz. Bu haksızlıkların asla kabul edilir tarafı yok. Dokuz sene neredeydiniz arkadaş?’’ dedi.

 

İNANILCAK TEK KURUM EREĞLİ TSO’DUR

 

Birlikte olunmasından rahatsız olanların olduğunu ifade eden Tetiker sözlerini şöyle sürdürdü;

’’Demek ki bir araya gelindiği zaman muvaffak olunabiliyor. Şimdi bundan huzursuzluk duyan, “ne oldu da şimdi bir araya geldiniz” diyenler, bakın kartondan kahramanlar var, patron gazetecilikleri var. Bir ara gelirsiniz bunu eleştirirler, eleştirirsiniz bir araya gelmezsiniz “diyalog nerede” derler. Bütün bunların hiçbirisine inanmayacaksınız. İnanılacak tek kurum ve mercii Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’dır. Ankara’daki siyasi güç dahil hepsi Allah’ın izniyle bizimle beraberdir. Yeter ki biz, şu birlik ve beraberliğimizi bozmayalım. Karadeniz Ereğli’nin geleceği güçlüdür. Palavralara, yalanlara inanmayın. Yok 40 bin tane icra dosyası var, yok 20 bin tane icra var. Bütün bunların hepsi külliyen yalandır.”

 

Kdz.Ereğli’ye bağlı Gülüç beldesindeki Büyük Anadolu Otel’de düzenlenen iftar programına; Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Deniz Kurmay Albay Aykut Manioğlu, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Ereğli Belediye Başkan Yardımcıları Ayhan Atay ve Esra Alpago, Kdz. Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Camgöz, ERDEMİR Genel Müdürü Sedat Orhan, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, DSP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mustafa Timur, Ereğli İlçe Müftüsü Recai Albayrak, demokratik kitle örgütlerinin yöneticileri ve temsilcileri, TSO üyesi işadamları ve davetliler katıldı.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    %d blogcu bunu beğendi:
    çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle