Hareket67

Şehit Aybüke öğretmene veda

Batman’da teröristlerin silahlı saldırısı sonucu yaşamını yitiren 22 yaşındaki müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın, tabutunun başında duvak ve çok sevdiği folklor kıyafetiyle Çorum’da son yolculuğa uğurlandı. Yakınları, meslektaşları ona gözyaşlarıyla veda etti. Şehit öğretmenin meslektaşları da törene katıldı. Cenaze ilk olarak helallik için baba evine götürüldü. Genç öğretmenin yakınları güçlükle ayakta durdu. İkinci tören Osmancık Kaymakamlığı önündeydi. […]

Şehit Aybüke öğretmene veda
11 Haziran 2017 - 13:09 'de eklendi.

Batman’da teröristlerin silahlı saldırısı sonucu yaşamını yitiren 22 yaşındaki müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın, tabutunun başında duvak ve çok sevdiği folklor kıyafetiyle Çorum’da son yolculuğa uğurlandı.

Yakınları, meslektaşları ona gözyaşlarıyla veda etti. Şehit öğretmenin meslektaşları da törene katıldı.

Cenaze ilk olarak helallik için baba evine götürüldü. Genç öğretmenin yakınları güçlükle ayakta durdu.

İkinci tören Osmancık Kaymakamlığı önündeydi. Şehit öğretmenin yakınları güçlükle ayakta durdu, cenazede teröre tepki vardı.

BAKAN YILMAZ GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Törendeki konuşmada gözyaşlarını tutamayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ”Ölüm mutlak. Herkesin kapısını çalacak. Ne bir dakika ileri gidebilir ne bir dakika geri kalabilir. Üzüntümüz Yunus ile aynı. ‘Şu dünyadan bir nesneye yanar için göynüm özüm, gencecik iken ölenlere gök ekini biçmiş gibi’. Aybüke’nin yapacağı daha çok şey vardı. Bu millet kendisi için çalışanları ilelebet unutmaz” dedi.

Batman’da Kozluk Belediye Başkanı Veysi Işık’ın otomobiline önceki gün PKK’lı teröristlerce düzenlenen saldırı sırasında, öğretmen Şenay Aybüke Yalçın arkadaşlarıyla başka bir araçta bulunuyordu.

Kurşunların isabet ettiği araçtaki öğretmen yaşamını yitirdi. Şenay Aybüke Yalçın ilk görev yeri olan Batman’a 6 ay önce atanmıştı.

Kaynak: NTV

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER