Hareket67

Posbıyık: Bu Kadar vicdansızlık olur mu?

Posbıyık: Bu Kadar vicdansızlık olur mu? Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Belediye Eylül ayı olağan meclis toplantısında yaptığı gündem dışı konuşmada; “Zonguldak milletvekillerine sesleniyorum. Aksini söyleyen varsa söylesin. Böyle vicdansızlık olur mu? Ereğli’ye yüzme yapılacak Kilimli’ye gidiyor. HES Yapılacak, kimsenin düşünmediği bir proje, devletin yerini kiralıyoruz, bütün muameleler bitmiş, genel müdürlüğe talimat veriyorlar CHP’li […]

Posbıyık: Bu Kadar vicdansızlık olur mu?
02 Eylül 2020 - 13:02 'de eklendi.

Posbıyık: Bu Kadar vicdansızlık olur mu?

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Belediye Eylül ayı olağan meclis toplantısında yaptığı gündem dışı konuşmada; “Zonguldak milletvekillerine sesleniyorum. Aksini söyleyen varsa söylesin. Böyle vicdansızlık olur mu? Ereğli’ye yüzme yapılacak Kilimli’ye gidiyor. HES Yapılacak, kimsenin düşünmediği bir proje, devletin yerini kiralıyoruz, bütün muameleler bitmiş, genel müdürlüğe talimat veriyorlar CHP’li belediye diye. Ben terörist değilim ki…” dedi.

Başkan Posbıyık’ın , yaptığı gündem dışı konuşmada bazı iddiaları oldu. İşte gündem dışı konuşmanın dikkat çeken yerleri:

“Ereğli için çalışıyoruz. Lütfen beni yanlış anlamayın. Siyaset yapıyor diye düşünmemenizi istirham ediyorum. Bu olayları çok iyi algılamamız, Ereğli’nin haklarını korumamız lazım. Ereğli için mücadele yapıyoruz. Ereğli’de 2016 yılında yapılan kapalı havuz projesi daha yeni yapılıyor. Burada bir kabahat var. Ya milletvekillerinin, ya belediye başkanlarının, birilerinin kabahati var. Biz asfalt dökebilmek için mücadele ediyoruz. Bilançosu en düzgün belediyeyiz. Kredi almak istiyoruz İller Bankasından. Kaç aydan beri uğraşıyoruz, kredi alamadık. Zonguldak Belediyesi asfalt dökeceğim dedi, kredisi bile çıkmadan ihalesini üç günde yaptı. 35 bin ton asfalt dökmek için. Kıskanmıyoruz, Zonguldak’ta benim belediyem. Ama isyan etme noktasına geldik. Neden bu ayrımcılık yapılıyor?

Dedik ki, Ereğli’de bir Güneş Enerji Sistemleri (GES) konusu, enerji üretilecek. Bu enerjiyle de yaklaşık 4 megavat bir enerji üreteceğiz. Bu da 400-450 bin lira civarında gelir sağlıyor.
Ereğli belediyesi park ve sokak aralarındaki aydınlatmanın bedelini ödüyor. 800 milyar lira para ödüyoruz. Avrupa fonlarından verilen paralar için bir danışmanlık şirkteti bulduk. O danışmanlık şirketi vasıtasıyla, bir panel grubu kuralım.
GES Konusunda ayda 400 bin liralık gelir elde edeceğiz. Para da almayacağız devletten. Mahsup yapacağız. Ayda 800 bin lira öderken, ayda 400 milyar liralık gelir elde edeceğiz. 5 yıl ödemesiz kredi bulduk. Sayın Valiye gittik, ön çalışmasını yaptık. Sütlüce merkezinde 220 dönüm bir yer bulduk. Taşlık, kayalık, tarıma uygun değil, Yeri tayin ettik. Yanında trafo da var. Sayın valimiz bize yardım etti, defterdarlık, mal müdürlüğü yardım etti. Biz de işlemleri bitirdik. Ankara’ya gitti projemiz. Milli Emlak’ta projemiz. Aylardır bekliyoruz. Ne yapacağımızı şaşırdık, geçmiyor. AK Partili kardeşlerim alınmasın siyaset yapmıyoruz ama gerçekleri söylememiz lazım. Ereğli’ye yapılan birtakım yatırımlar engelleniyor. En sonunda AK Parti’den bir büyüğümüzü bulduk. Rica ettik, minnet ettik. Şu işi bir çözelim dedi, üç dört günde hallederim dedi. Ama telefon etti, bölge milletvekilleri CHP Belediyesi diye genel müdürüne talimat vermiş, yapılmıyor dedi. Zonguldak milletvekillerine sesleniyorum. Aksini söyleyen varsa söylesin. Böyle vicdansızlık olur mu? Ereğli’ye yüzme yapılacak Kilimli’ye gidiyor. HES Yapılacak, kimsenin düşünmediği bir proje, devletin yerini kiralıyoruz, bütün muameleler bitmiş, genel müdürlüğe talimat veriyorlar CHP’li belediye diye. Ben terörist değilim ki CHP’li belediyeyim diye.. Çok az zamanımız kaldı, bu gelir Ereğli’nin elinden gidecek. Ereğli’ye bu kötülükler yapılmasın lütfen yazıktır günahtır.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER