Hareket67

MHP’DE GARİP GELİŞMELER..

MHP’DE GARİP GELİŞMELER..
1.112
11 Temmuz 2017 - 0:52

MHP’DE GARİP GELİŞMELER..

MHP’de, 1 Kasım sürecinde zirve yapan, Devlet Bey’i makamından indirme operasyonu, son mahkeme kararıyla resmen başarısız oldu. Böyle bir tehlikeyi bertaraf eden Ülkücüler, birkaç gündür garip gelişmeler yaşıyor.

Dışarıdan bakıldığında; Sanki Genel Merkez içinde iki farklı grubun çekişmesi var gibi. Çekişmenin su yüzüne çıkışı sosyal medyada patlak verdi. Nereye kadar gideceğini hep beraber izleyip göreceğiz.

Taraflardan birisi, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin. Diğer tarafı da yazının ilerleyen bölümlerinde Şefkat Çetin’in bizzat işaret ettiğini göreceğiz.

‘Sosyal medyada başladı’ demiştik tarafların çekişmesini.

Takip edilen bir sosyal medya kullanıcısı olan N. Hanım,  kendi çıkarımları sonucunda özetle, MHP üzerinde bir oyun oynandığını, bu oyunun baş aktörünün de MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin olduğunu, bu oyunun planlayıcısının FETÖ olduğunu iddia ederek; ‘’Şefkat Çetin Bey’in FETÖ’ cü olduğunu düşünüyorum’’ paylaşımında bulundu.

Herhangi bir Ülkücünün, Genel Merkezde bir hata görüyorsa, o hatayı bertaraf etmek için çaba harcamasında herhangi bir sakınca görmüyorum. Zira ben eleştirinin, yapıcı olması halinde, muhatabını düşündüreceği, düşüncenin de doğruya sevk etmeye yol açacağı inancındayım.

Ancak N. Hanım’ın çıkarım yaptığı konuya katılmadığımı ifade etmek istiyorum. O konuya hiç girmeden bu yazıyı tamamlayacağım. Çünkü o çıkarım bana doğru gelmiyor.

N.Hanım’ın yaptığı o paylaşıma cevap bizzat Şefkat Çetin’in kendisinden geldi. Şefkat Çetin o paylaşıma, yine sosyal medya üzerinden şu cümlelerle cevap verdi;

‘’Derler.. Stratejik Hamleler Neyi Hedefler?
Sevginin, Güvenin Yitirildiği Yerde
Kim Kimin İçin Neyin Kavgasını Yapar?
Anlamak Zorlaşır.. Ayıp..’’

Dikkat ederseniz, Şefkat Çetin’in paylaşımında bir serzeniş var. Ancak o serzenişin N.Hanım’a olmadığı, paylaşımında kendini gösteriyor. Çünkü o sözleri birkaç fotoğraf ile beraber paylaşıyor. Serzenişin o fotoğraflarda yer alan kişilere olduğu bariz bir şekilde belli oluyor.

Gelelim o serzenişi kime yaptığına;

Paylaşımdaki fotoğraflarda; MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Elif Gonca Akdeniz, MHP Genel Başkanı Başdanışmanlarından Yıldıray Çiçek, Yıldıray Çiçek’in yardımcılarından ve Ortadoğu Gazetesi yazarlarından Burak Özcan var.

Şefkat Çetin’in serzenişte bulunduğu isimler de bu fotoğraflarla ortaya çıkıyor. N. Hanım’ın paylaşımını stratejik bir hamle olarak gören Çetin, bununla neyin hedeflendiğini soruyor. Fotoğraflarda ki isimler için ise;  ‘’Sevginin, Güvenin Yitirildiği Yerde Kim Kimin İçin Neyin Kavgasını Yapar?’’ Sorusunu soruyor.

Bütün bunlardan sonra; Ülkücü Hareket yine ikiye bölünüyor.

*Şefkat Çetin Bey’i haklı bulanlar..

*N.Hanım’ı haklı bulanlar. (Burada haklı bulmaktan kasıt konunun içeriği değil. Hemen hiçbir Ülkücü Şefkat Çetin’in FETÖ’cü olduğu iddiasına inanmaz, aksine güler geçer. Ancak; Şefkat Çetin’in özellikle 21 Mayıs ve sonrasındaki il kongrelerinde, muhaliflerin teşkilatlara tekrar alınmasına, dengeler gözetilerek, taviz vermesi düşünüldüğünden N. Hanım’a destek verenler var. Yani onlar bile N. Hanım’ın ifadelerinin doğruluğundan değil, Şefkat Çetin Bey’in karşısında olduklarından bu taraftalar)

Buraya kadar bir tespit yaptık. Gelelim yaşananlardaki kendi yorumumuza;

1 Kasım sürecinde, MHP’yi ele geçirme operasyonunun önünü kesen en kilit iki ismi, ŞEFKAT ÇETİN ve OLCAY KILAVUZ’dur.

15 Temmuz’da, sadece Ülkücü Hareket’in Lideri değil aynı zamanda Türk Devletinin de en önemli lideri olduğunu gösteren Devlet Bahçeli’nin, MHP Teşkilatlarını teslim ettiği Şefkat Çetin’e FETÖ’cü iddiasında bulunmak, elinde bir delil olmadan zan ile bunu ifade etmek, her şeyden önce Ülkücü bir tavır değildir, Lidere inanmamaktır..

Ülkücü Hareket, bunu ayırt edebilecek ferasete sahiptir. İfrat ve Tefritten uzaktır. Dikkat edin; MHP ve/veya Ülkücülere saldıranların hepsinin ortak özelliklerinden birisi de İfrat ve Tefrit alışkanlıklarının fazla olmasıdır..

 

 

 

KÖŞE YAZARLARI

Warning: Use of undefined constant yazarlarinID - assumed 'yazarlarinID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/hareket67.com/httpdocs/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/yazarlar.php on line 15
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi:
çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle