Hareket67

MHP Zonguldak kongreleri de çok konuşulacak gibi..

MHP Zonguldak kongreleri de çok konuşulacak gibi..
Avatar
Engin PINAR( [email protected] )
1.643
06 Ağustos 2020 - 1:09

MHP Zonguldak kongreleri de çok konuşulacak gibi..

Zonguldak MHP’de kongre heyecanı başladı. MHP Zonguldak İl Başkanı İ.Varol Demirköse 23 Temmuz 2020 günü basına servis ettiği açıklamasında 05 Eylül – 27 Eylül 2020 tarihleri arasında ilçe kongrelerini yapacaklarını duyurdu.

İlçe kongreleri bittikten sonra uygun bir tarihte de il kongresi yapılacak.  İl başkanlığı için en az 2 adaylı bir yarış olacak. Bir tarafta eski il başkanı Hamdi Ayan’ın akrabası, Büyük Birlik Partisine gidip gelmiş, atamayla gelen Varol Demirköse varken diğer tarafta da hayatında Ülkücü Hareketin dışında hiçbir siyasi teşekkülde bulunmamış, eski ocak başkanlarından Niyazi Kıransoy var. En az 2 aday var dedik ama belki de 3. bir aday daha çıkabilir. Mesela Ereğli’den bir kişi çıkıp, ‘ben de adayım’ diyebilir. Bu saatten sonra başka partilerle ilişki içine girmiş herhangi bir kişi de aday olabilir. Varol Köse’nin atanmasıyla ve aday olmasıyla bu yol MHP’de açılmış oluyor.

İlçe kongreleri şekillendikten sonra il kongresi, bakalım 2 adaylı mı, 3 adaylı mı olacak? Hep beraber göreceğiz.

Demokrasinin işlemesi adına 2’den fazla adaylı olmasını arzu ederiz tabii ki.

Siyasi partiler yasası, üye sayısı 400’ün üzerinde olan ilçelerde delege seçiminin yapılması gerektiğini, 400’ün altında üyesi olan ilçelerde ise bütün üyelerin delege olduğunu ifade eder.  Bu durum, isteğe bağlı bir durum değildir. Kanuni bir zorunluluktur. Zonguldak’ta MHP açısından bakıldığında Ereğli, Çaycuma ve Merkez ilçede üye sayısının 400’ü aştığını bu nedenle buralarda delege seçiminin yapılması gerektiği aşikardır.

MHP İl Başkanı Varol Demirköse, 23 Temmuzda yaptığı basın açıklamasında;’’ Bütün Kongrelerimizde Divan Başkanlığını Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Murat KOTRA yapacaktır.’’ Şeklinde bir ifade kullandı.

Siyasi partiler yasasına göre Divan Başkanlığı için kişiler aday gösterilir, salonda oylanır ve seçilir. Kongrelerden 2 ay önce bütün ilçelerin divan başkanlığı ilan edilemez. Genel merkez kongreler için bir kişiyi görevlendirebilir. İlçe teşkilatları da nezaketen o kişiyi zaten seçerler. Ama il başkanı olarak bu şekilde bir açıklama yapılamaz.

Zonguldak’ta, kongre süreçlerini izlemesi için il yönetiminin talebiyle, genel merkez tarafından görevlendirilen Murat Kotra’nın MHP’den Zonguldak Milletvekili adayı olacağı meselesi konuşuluyor. Bu bir PR çalışması da olabilir. Nabız yoklama da olabilir. Herhangi bir siyasi partide siyasi hedef koyan herhangi bir üye o siyasi partiden milletvekili olma hakkına sahiptir. Kaldı ki Murat Kotra, MYK üyesi ve MHP Zonguldak’ın Genel Merkezdeki gururudur. Zonguldak’ lıdır. Ama Zonguldak’ta ikamet etmemektedir. Seçim açısından bir katkısı olur mu? Ona da Genel merkez karar verecektir. Murat Kotra’nın böyle bir düşüncesi var mıdır? O da ayrı bir konu. Kendi isteği dışında bir PR çalışması gerçekleşiyorsa bu haberleri kimlerin çıkardığına, kendisi üzerinden kimlerin hesap yaptığına dikkat etmesi gerekir.

 

KÖŞE YAZARLARI

Warning: Use of undefined constant yazarlarinID - assumed 'yazarlarinID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/hareket67.com/httpdocs/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/yazarlar.php on line 15
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi:
çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle