Hareket67

KIRANSOY İSYAN ETTİ..

KIRANSOY İSYAN ETTİ.. MHP Merkez İlçe Başkanı iken görevden alınan Niyazi Kıransoy, adeta isyan etti.  Sosyal medya hesabından öyle bir paylaşım yaptı ki, MHP Zonguldak’ta neler oluyor? sorusunu herkese sordurdu. Başbuğ Alpaslan TÜRKEŞ’in şu veciz sözüyle başladığı yazısının devamı da oldukça manidar. ”Ülkücülük her türlü haksızlığa karşı , asil bir başkaldırı hareketidir.” Bana baktığında her […]

KIRANSOY İSYAN ETTİ..
07 Ağustos 2020 - 16:28 'de eklendi.

KIRANSOY İSYAN ETTİ..

MHP Merkez İlçe Başkanı iken görevden alınan Niyazi Kıransoy, adeta isyan etti.  Sosyal medya hesabından öyle bir paylaşım yaptı ki, MHP Zonguldak’ta neler oluyor? sorusunu herkese sordurdu.

Başbuğ Alpaslan TÜRKEŞ’in şu veciz sözüyle başladığı yazısının devamı da oldukça manidar.

”Ülkücülük her türlü haksızlığa karşı , asil bir başkaldırı hareketidir.”

Bana baktığında her şeye boyun büken bir koyun görenler şunu bilmelidir ki , hayatımın hiçbir evresinde önüne konulanı yiyen bir koyun olmadım. Hep bir bozkurt edasıyla olayları inceledim ve hayatımı buna göre nizam ettim.  Hayatımın hiçbir döneminde yanlışın yanında olmadım, olmamda. İnandığım değerler çerçevesinde yaşamımı sürdürmeye çalıştım. Hiç güçlünün yanında durmayı düşünmedim, haklıyı savunmaktan vazgeçmedim. Kendime göre; haktan, hakikatten vazgeçmedim, vazgeçmeyi de düşünmedim. Neye inandıysam hep onu söyledim , söylediğim gibi de yaşamaya ehemmiyet verdim.

Şimdi bunları neden yazdığımı merak edenler var. Tabii ki söyleyeceğim; Yine bir kongre dönemi geldi, çattı. Kongreler siyasi hareketler için yenilenme, nefes alma, büyüme dönemleridir. Bizde de böyle olmalıdır. Milliyetçi Hareket Zonguldak’ta rayından çıkmış, menzilini kaybetmiş, derlenmeye toplanmaya ihtiyacı vardır. Bunun için merkezde mutlaka radikal değişikliklere ihtiyaç vardır. Bu ihtiyaç, hareketimizin başarısı için hayatidir. Özellikle mevcut il başkanı yanlış uygulamalarıyla, partiyi param paça etmiş, Ülkücüleri birbirine düşürmüştür. Teşkilat, birçok gruba ayrılmış, bir güç olma vasfını kaybetmiştir. Böyle zamanlarda hep olduğu gibi durumdan vazife çıkaran kutsanmışlar ortaya çıkmış, teşkilatta söz sahibi olmanın pesine düşmüşler, yönetim kademesinin her yanlısını tasdik ve savunmanın en iyi ülkücülük olduğunu savunarak kendilerine bir nüfus alanı yaratmaya çalışmaktadırlar. Ne zamandan beri yanlışa taraf olmak ülkücülük oldu? Ne zamandan beri haksızlık karşısında susmak ve hatta yanlışı alkışlamak ülkücülük oldu beyler? Kraldan çok kralcı olmak her dönemde yağcılıktır, soytarılıktır. Bu ilk cağ toplumlarında örneği görülen bir alışkanlıktır ki, kral öldü yasasın yeni kral zihniyetidir. Görmüyor musunuz akla hayale gelmez oyunlar dönüyor? Gözünüz mü kör oldu partide mühür elinde olan istediği gibi hareket ediyor? Seçim kapıya gelmiş ne delege secimi var ne istişare. Ama herkes kendi meşrebince hareket eder. Biz bunu biliyoruz. Bir de vefa denilen bir şey var ki o ülkücünün olmazsa olmazı. Lakin Zonguldak teşkilatına ne zaman uğrar? Bilmiyorum.
Saygılarımla
Niyazi KIRANSOY

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER