Hareket67

KİM HAKLI, KİM HAKSIZ?

KİM HAKLI, KİM HAKSIZ?
468
07 Aralık 2019 - 3:11

KİM HAKLI, KİM HAKSIZ?

Açıklama üstüne açıklamanın geldiği OYAK toplantısı sonrası kim haklı – kim haksız, anlamaya çalışıyoruz hep beraber.

Önce Ereğli Geleceğine Sahip Çıkıyor Platformu kuruldu. Ereğli’deki birçok STK, Siyasi parti ilçe başkanlarının içinde bulunduğu bir platform oldu.

İlk toplantısı Belediye Nikâh Salonunda yapıldı. Oldukça kalabalık bir görüntü verdi. Toplantı sonrasında STK’ların kendi üyelerine, siyasi partilerin kendi üyelerine toplantı hakkında bilgiler vermesi beklendi. Bildiğimiz ve takip ettiğimiz kadarıyla bu yapılmadı. Yapılsaydı tabana yayılmış olabilirdi. Platformu oluşturan STK’lar ve siyasi partilerin birçoğu; ‘’neden orada olduğunu bile bilmiyorlardı’’ desek çok ta yanlış olmaz.

İkinci bir toplantı yapıldı. Yine aynı şeyler oldu. Tabana yayılması, halkın işin içine sokulması için Belediye Başkan Halil Posbıyık haricinde çalışan olmadı.

OYAK Grubunun yaptığı toplantıya kadar haricen basına bir demeç veren dahi olmadı. Başkan Posbıyık her fırsatı değerlendirerek halkın gelişmelerden haberdar olması için çaba harcadı. Hatta bunlardan bir tanesinde, başkanın danışmanlarından, konuya hâkim olan Mustafa Çevik bizim canlı yayınımıza katılarak, 2 saati aşkın bir süre taleplerini dillendirdi.

OYAK Genel Müdürü, beraberinde ki heyet ve ERDEMİR Genel Müdürü ve yönetimi, 2 Aralık günü ilçedeki bazı STK’lar ve siyasi partilerden oluşan ekip ve bölge milletvekilleriyle uzunca bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantı sonrası basına içerdeki görüşmelerin özeti, ERDEMİR tarafından servis edildi.

OYAK ve ERDEMİR’ in bu toplantıyı düzenlemesi kendi iradeleri olarak yapılmış olsaydı oldukça anlam kazanırdı düşüncesindeyim. Ancak Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın 6 Aralık günü yaptığı basın toplantısından anlaşıldığına göre; Ak Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’ın özel çabası ile bu toplantıya ikna edilmişler. Onlar da zannederim; şehirde, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın çabaları sonucunda konuya ilginin artmış olduğunu fark etmiş olmalılar ki, bu toplantıya ikna olmuşlar ki düzenlendi.

Platformun bastırıp dağıttığı kitapçıklar içinde yer alan konular, OYAK’ ın toplantısı sonrası ERDEMİR tarafından servis edilen haber metninde pek geçmiyor. Ancak platform yürütme kurulu üyelerinden İrfan Erdem, Arslan Keleş ve Şükrü Kılıç’ın talepleri yazıya dökülmüş. O taleplerin yer alması da elbette önemlidir. Bunların gerçekleşmesi de tabiî ki kazanım olacaktır. Bunu takip etmek hem siyasilerin, hem platformun hem de biz basın mensuplarının görevidir. Gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini de hep beraber göreceğiz. Toplantı yapılmış olmak için mi yapıldı, gerçekten sorunlara çözüm mü arandı hep beraber ve zaman içinde anlayacağız.

Belediye tarafı 4 başlığı öne çıkarıyordu. Emlak vergisi, elektrik ve havagazı tüketim vergisi, HES projesi ve özel endüstri bölgesi ilanı meselesini ön plana çıkarıyordu. OYAK Grubunun toplantısında bunlardan sadece HES projesi hakkında ve üstünkörü açıklama servis edildi. Konunun muhataplarından belediyenin altını çizdiği sorunlara herhangi bir açıklama gelmedi. O toplantı da bunlar dile getirildi mi? Bilinmiyor. Olumlu ya da olumsuz bu konular hakkında açıklama gelmediğine göre dile getirilmediği ortaya çıkıyor. Zaten bu konular konuşulmasın diye belediye kanadından davetlinin olmadığı da anlaşılıyor.

Keşke o toplantı sonucunda açıklama yapan kişiler tarafından, bu maddeler hakkında da görüşmeler oldu, şu görüşler bildirildi diye bir açıklama yapılsaydı.

Başlıktaki soruya gelince; kim haklı, kim haksız?

Sanırım gelişmelere nereden baktığınızla alakalı bir durum var. Benim baktığım pencereden belediye haklı görünüyor.

KÖŞE YAZARLARI

Warning: Use of undefined constant yazarlarinID - assumed 'yazarlarinID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/hareket67.com/httpdocs/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/yazarlar.php on line 15
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi:
çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle