Hareket67

Kdz.Ereğli’de Cumhuriyet Bayramı

Kdz.Ereğli’de Cumhuriyet Bayramı Kdz.Ereğli’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenle kutlandı. Atatürk Anıtı arkasındaki ilk program Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Taner Gün ve Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, tebrikleri kabul etti. Sonrasında ise Atatürk anıtına çelenk konulması ve saygı duruşunun ardından konuşan Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, büyük Türk Milletinin bekası ve […]

Kdz.Ereğli’de Cumhuriyet Bayramı
29 Ekim 2020 - 15:43 'de eklendi.

Kdz.Ereğli’de Cumhuriyet Bayramı

Kdz.Ereğli’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenle kutlandı. Atatürk Anıtı arkasındaki ilk program Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Taner Gün ve Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, tebrikleri kabul etti.

Sonrasında ise Atatürk anıtına çelenk konulması ve saygı duruşunun ardından konuşan Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, büyük Türk Milletinin bekası ve çağdaş dünyada hak ettiği yeri almasının yegane biçiminin cumhuriyet olduğunu söyledi.

Konuşmasına selamlamayla başlayan Çorumluoğlu devamında şunları ifade etti;

“Tarih açık bir şekilde göstermiştir ki büyük Türk Milletinin bekasının ve çağdaş dünyada hak ettiği yeri almasının yegane biçimi cumhuriyettir. Yaşadığımız sıkıntılı günlerden sonra kanla irfanla kurduğumuz cumhuriyet sayesindedir ki bugün haklı olarak büyük bir millet ve devlet olmanın gururunu yaşıyoruz. Devletimiz ve milletimiz iş birliği içinde dünyanın en güçlü ekonomisine ve ordusuna sahip ülkeler arasına girmeyi başarmıştır. 15 Temmuz gecesi ve sonrası yaşananlar bir kez daha göstermiştir ki iradesine ve bağımsızlığına kasteden ülkemizin üstüne karabasan gibi çökmek isteyen, kökleri dışarıda olan terör örgütlerine ve işbirlikçilerine karşı kahraman milletimizin milli mücadele döneminde olduğu gibi yine tek vücut olup canını siper etmekten bir an bile tereddüt etmediğine bir kez daha şahit olduk. Zira bu millet vatan, bayrak ve istiklali söz konusu olduğunda gözünü kırpmadan ölüme atılabileceğini yüzlerce yıllık tarihi boyunca defalarca ispat etmiştir.”

Öğrencilerin şiir ve kompozisyonlarını okumasının ardından Ereğli Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin açtığı Atatürk resmi ise alanı dolduranlar tarafından alkışlandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere ilçe protokolü tarafından ödülleri verildi.

Ereğli Doğa ve Bisiklet Gezginleri Derneği’nin İlçe Milli Eğitim ve Ereğli Belediyesi destekleriyle gerçekleştirdiği geziye katılan ve alana polis eskortları ile gelen bisikletçilere katılım sertifikası da takdim edildi.

Törenin ardından 4 siyasi partinin ilçe başkanları toplu halde objektiflere poz verdiler.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER