Hareket67

İKTİDAR PARTİSİNDEN KATILIM OLMAYINCA..

İKTİDAR PARTİSİNDEN KATILIM OLMAYINCA..
1.149
26 Ekim 2017 - 0:13

İKTİDAR PARTİSİNDEN KATILIM OLMAYINCA..

Kdz.Ereğli’de bu akşam bir toplantı yapıldı. Toplantının amacı Zonguldak’ın bütünşehir ya da büyükşehir olmasına karşı Ereğli’nin il olması durumu.

Toplantıyı organize eden Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek.

Toplantı sırasında gazetecilerin Kimler gelmedi sorusu üzerine Civelek; 28 sivil toplum kuruluşunu, belediyeleri davet ettik. Kimlerin gelmediği listede bellidir. Daha önceden yaptığım açıklama da bellidir. Belki arkadaşların mazereti olduğundan dolayı gelememişlerdir. İnşallah bir dahaki toplantıya gelirler diye düşünüyorum. Teşekkür ederim.

Şuan nasıl işleyecek gelişme sorusu üzerine de;

Arkadaşlar biz şimdi yol haritamızı nasıl çizeceğiz? Bundan sonra ne yapacağız?

Basına kapalı olarak bir çalışma yapacağız burada çalışma arkadaşlarımızla. Herkesin görüşü ve fikirlerini alacağız. Bizim il olma durumundaki fikirlerini alıp yol haritasını çizmeye başlayacağız. Ha sonradan katılan olur mu, olmaz mı? Ondan sonra onlar hesabını verecekler. Herkes niye gelmediğini herhalde bir mazeretleri olanlarda söylerler herhalde basına. Herkes mazeretlerini bildirir.

Gazetecinin ‘Gelmeyenler için hala hain olarak onları adlandırıyor musunuz?’ sorusu üzerine;

Yok şimdi insan hali, olabilir. Onları da inşallah hemen asıp kesmeye gerek yok.  İnşallah onlarda bir dahaki toplantımıza katılacaklardır herhalde.

Bu arada MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk araya giriyor, Başkandan müsaade alarak,

Bu toplum niye oldu? Geçen hafta ilçe başkanları ve bazı sivil toplum kuruluşları başkanı olarak çarşıda bir çay içtik. Burada Ereğli de ne olabilir?

Toplantının esas toplanma sebebi, Zonguldak’ın bütün şehir ya da büyükşehir olma durumu var. Buna karşı olmadığımızı açıkladık ama Ereğli’yi de Zonguldak’a bağlayıp mahkum etmemeleri gerektiğini düşünüyoruz. Bu durumda Ereğli’nin işleyişi Zonguldak’a gidiyor. Biz buna karşıyız. Toplantının içeriği bundan ibarettir. Alaplı hariç diğer beldelerin kapanacak olmasına karşıyız.

Gazetecinin toplantı sonunda bir eylem planı çıkacak mı sorusu üzerine MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, o istişareyi yaparız sizi çağırırız deyince; BBP İlçe Başkanı basının kalmasından yana görüş bildirdi.

Sonra Nuri Tekin söze giriş yaparak; ”Bu akşam burada güzel bir toplantıya başlamak üzereyiz. Rahman başkanımın dediği gibi Zonguldak bütünşehir ya da büyük şehir olduğunda hem Ereğli için hem de Alaplı için bir felakettir. Belediyelerimizin bütün gelirleri Zonguldak Belediyesine gidecek. Ereğli’mizin Alaplı’mızın köyleri Zonguldak’ ın bir mahallesi olacak. İşte belde belediyelerimiz kapanacak. Bu bizler için felakettir. Zonguldak coğrafi olarak da bunu kaldıracak yapıya sahip değildir. Zaten şuan Zonguldak Belediyesi kendine yetemiyor ki.  Zonguldak Alaplı’nın Kasımlı köyüne, Ereğli’nin Dağlar Mahallesine nasıl hizmet götürecek?  Bizim öncelikle amacımız bu olması lazım. Ama Zonguldak bütünşehir olurda Ereğli il olursa öncelikli hedefimiz o. Eğer buradan o sonuç çıkarsa Ereğli’yi il yaparız ama şuradaki toplantıya bakıyorsun. Ereğli’yi il yapmamızla ilgili burada şimdi hepimizde muhalefetiz. Biz burada sadece havanda su döveriz. İktidar partisinden, milletvekili kanadından, ilçe kanadından belediye kanadından buradaki toplantıya destek veren olmadığı sürece bunun olması mümkün değil. Zaten çok zor bir olay, bir de şimdi iktidar partisinin burada hiçbir ekibinden bize destek gelmezse bu hakikaten zorun zoru. İktidar partisinden bize destek gelmezse kimse zaten bu işle ilgili bir şeyle uğraşmasın. Ben Zonguldak’ın bütünşehir veya büyükşehir olmasına da karşıyım. Devrek, Çaycuma, Gökçebey ve diğer ilçeler zaten gereken hizmeti orada oldukları için alıyorlar. Bu iş Ereğli ve Alaplı’ya zarar verecek.   Ereğli il olsun bunu herkesten fazla ben isterim. Ama iktidar partisinden destek olmadığı sürece bunun olması mümkün değil. Öncelikle Zonguldak’ın bütünşehir ya da büyükşehir olmaması için tavır almamız lazım. Bu ilk toplantıdır. Ben Alaplı Belediyesi ve Başkanı olarak ne yapılması gerekiyorsa varım. Bölgemiz için bütünşehir ya da büyükşehir felakettir. Ereğli’nin il olması için çabamız inşallah başarılır ama bu olmasa bile Zonguldak’ın bütünşehir veya büyükşehir olmasının bir şekilde buradaki topluluğun bir yerlere gidip engellemesi gerekiyor.” dedi.

Kandilli ve Gülüç Belde Belediye Başkanları da tepkilerini aynı yönde bildirdiler.

Saadet Partisi İlçe Başkanı Musa Kumaş ise, Köksal Toptan’a; Ereğli il olursa Zonguldak beldeye döner açıklamasına tepki gösterdi.

CHP İlçe Başkanı Sertan Ocakçı da iktidar partisinin olmayışından dem vurdu.

Diğer katılımcıların da tepkileri hemen hemen aynıydı .

İktidar partisi kesiminden gelen olursa sonuç alınabileceği düşüncesinin hakim olduğu toplantı sonunda ayrıntıların konuşulacağı yeni bir toplantıya daha ihtiyaç olduğu kararı çıktı.

KÖŞE YAZARLARI

Warning: Use of undefined constant yazarlarinID - assumed 'yazarlarinID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/hareket67.com/httpdocs/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/yazarlar.php on line 15
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi:
çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle