Hareket67

İÇİMİZDEKİ İRLANDA’LILAR..

İÇİMİZDEKİ İRLANDA’LILAR..
479
01 Ekim 2020 - 17:27

İÇİMİZDEKİ İRLANDA’LILAR..

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, bugün saat 14:45 de Kızılcapınar barajında bir basın açıklaması düzenledi.

Kdz.Ereğli basının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Kızılcapınar barajının ne kadar çekildiğini gösterdi. Ama vurgulamak istediği Kızılcapınar barajının suyunun çekilmesi değildi. Posbıyık, ‘’Bu doğal bir afet, su çekilebilir, azalabilir. Bu Allah’tan gelen bir şey, biz bunu söylemiyoruz. İhaleye çıkılırken şartnamede 100 kotuna geldiği zaman Ereğli’deki halkın suyu kesilecek, enerji üretimine verilecek lafı bu gündeme geldiği andan itibaren aşağıdaki santral yapıldıktan sonra Ereğli böyle bir tehlikeye maruz. Ben 1 sene evvelinde bu bildirimle açıkladım. Pek inanan olmadı. Ama işte gerçeği görüyorsunuz. 1 sene evvel bu mücadeleye başladık. Maalesef bu 1 senede bugüne kadar bir arpa boyu kadar ileriye gidemedik ‘’ dedi.

HES KONUSUNDA BAŞARILI OLSALARDI ŞU AN SULAR KESİK OLACAKTI

Posbıyık esas konumuza geldiğimiz zaman diye başladığı bölümünde ise şunları ifade etti; HES konusunda başarılı olsalardı, görüldüğü gibi şu an da Ereğli’de sular kesikti. Hem de pandemi döneminde. Ereğli halkına sesleniyorum basın mensupları vasıtasıyla. Çok ciddi sorunlarla karşı karşıyayız. İnanılmaz ciddi sorunlarla.

BUNDAN SONRA ULUSAL DÜZEYDE ÇALIŞACAĞIZ

Başkan Posbıyık, şimdiye kadar Ereğli ölçeğinde yaptığı çalışmaları ulusal düzeye çekeceğini şu sözlerle ifade etti:

Artık bu 1 seneden beri lafla, sözle belli bir yerlere geldik. Ama bizi bunlar oyalıyorlar. Ereğli halkının boğazını sıkmaya devam ediyorlar. Artık fiili, demokratik eylemlere başlama zamanı geldi diye düşünüyorum. Hatta bundan sonra, bugüne kadar yerelde bu işi halletmek için elimizden geleni yaptık. Ama şimdi ağır ağır açılıp ulusal düzeyde, ulusal basında, ulusal televizyonlardan randevularımızı almaya çalışacağız ve OYAK’ın Ereğli’ye yaptığı mezalimi, zulmü anlatmaya çalışacağız. Fiili hareketlere başlıyoruz. O noktaya geldik.

İÇİMİZDEKİ İRLANDA’LILAR VAR. İSİM İSİM AÇILAYACAĞIM

Ereğli’ye ihanet ettiklerini düşündüğü bazı kişileri de ifşa edeceğini söyleyen Posbıyık, sözlerine şöyle devam etti:

Maalesef, Ereğli’de doğmuş, TED kolejinde okumuş, Anadolu lisesinde okumuş, Ereğli’nin ekmeğini yemiş, Ereğli’nin köylerindeki ana-babası zorlukla onu yetiştirmiş, Erdemir’de üst düzeyde bazı Ereğli’li çocuklarımız var. Bunlar yukarılara, üst kademelere hep Ereğli aleyhinde laflar götürüyorlar ve Ereğli’nin ekonomik yönden batmasını sağlıyorlar. Yakında bunların isimlerini Ereğli meydanına asıp isimlerini de deşifre edeceğim. Ereğli’ye ihanet eden adamlar diye. Onlar duyuyorlar şimdi beni. Kimler ne demek istediğimi gayet iyi anlıyorlar. Esas ihanet eden içimizdeki İrlanda’lılar.

 

MİLLETVEKİLLERİNE SORDU: NE İŞ YAPARSINIZ SİZ?

Erdemir’in hava kirliliği, lösemi, kanser hastalıkları hızla büyüyor. Cevher tozları balkonlarımızda, hava krililiği Türkiye’de 1 numaralı olarak gösteriliyor çoğu zamanlarda. Genellikle sabaha karşı 3’de 4 ‘te bacalardan kirli tozlar bırakılıyor. Bu memlekette yaşayan insanların çocukları perişan vaziyette ama Ereğli halkı sessiz, her zaman olduğu gibi kibar, STK’lardan ses yok, siyasi parti ilçe başkanlarından hiç ses yok. Milletvekili zaten memlekette durmuyor. Ereğli’ye gelmiyorlar. Sadece Ereğli’ye geldiğinde belediyede alacağız, milletvekilliğini alacağız. Alın sizin olsun, başınıza çalın milletvekilliğini de belediye başkanlıklarını da. Ne iş yaparsınız siz?

KIYACAK VE ÇEVRESİNDE İNSANLARIMIZ ZEHİRLENCEK

Bunlar yetmiyor gibi, çelikhane curufunu deniz dolgusu yaparak 2 milyon metrekare yer kazandı. Bunların etraflarının tahkimini de yaptı. Curuf dağlarını artık denize dökemediği için bu curufu kırıp, eleyerek içindeki madeni çıkarıp, tekrar demir-çeliğe döndürmesi lazım. Bunun denemesini madencinin tersanesini İzmir’den getirdikleri bir firma vasıtasıyla (EGE) lisans olmadığı halde, böyle bir lisans yok, sadece İzmir’de Aliağa’da var lisans, orada kırma-dökme işini yaptılar. Ama şimdi demir çelik buradan cürufu gemiye bindirip te Aliağa’ya gönderirse bunda zarar eder. Ereğli halkını zehirlesin. Şimdi de Ereğli-Alaplı sınırında yeni bir yer buldular. ROJ Metal diye bir firma, eski EGE demirle yeni Diyarbakır’dan bir arkadaş ROJ metal diye bir yer kurdular. Alaplı Ereğli sınırında Kıyıcak köyümüzün yanında tahkimatları yapmaya başladılar. Yine Ereğli’deki İrlanda’lılar da bunlara yardım ediyorlar. Bu yapıldığı taktirde civar köylerde yaşayanlar zehirlenecek. Bunların işi gücü, Ereğli’nin suyunu çıkarmak. İlçedeki esnaf, iş adamı, sanayicilerin ekmeklerini ellerinden alıp, kar edip, genel kurul üyelerine fazla kar dağıtıp, yerlerine, koltuklarına oturmak istiyorlar. Ereğli halkının ve Ereğli Belediyesinin de devamlı boğazını sıkıyorlar. Tabi bizden başka kimseden de ses-seda çıkmıyor.

Basın toplantısının sonunda Başkan Posbıyık’ın eşi Neriman Posbıyık, izlemeye gelen vatandaşların çocuklarına oyunca dağıtarak sevindirdi.

 

KÖŞE YAZARLARI

Warning: Use of undefined constant yazarlarinID - assumed 'yazarlarinID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/hareket67.com/httpdocs/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/yazarlar.php on line 15
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi:
çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle