Hareket67
Kurukafa

Hükümete dostça uyarı..

Türk milletini, adaletin terazisinde yanılttığınızda tepkisi çok ağır oluyor.

Türk milletinden canını iste verir; En yakın örneği 15 Temmuz hain darbe girişimi..

Türk milletinden malını iste verir; Yakın tarihlerde meydana gelen deprem, yangın, sel felaketlerinde bölgeye intikal ettirilen yardımlar gibi..

Türk milletinden kanını iste verir; Her dönem Kızılay’ın topladığı kanlar gibi..

Türk milletinden oyunu iste verir; her seçim döneminde olduğu gibi..

Türk milletinden evladını iste verir; Her askerlik celbinde olduğu gibi..

Ama Türk milletinden hakkını isteme, vermez.

Türk milleti, canını verir, malını verir, kanını verir, oyunu verir, evladını verir ama hakkını vermez. Haksızlığa hiç gelmez.

Türk milletini, adalet terazisinde yanılttığınızda tepkisi çok ağır oluyor. O ana kadar yaptığınız tüm iyi hareketler birden yok oluyor.

Size şimdi bunu canlı bir örneği ile anlatayım.

Benim ikamet ettiğim sokak 60 hanesi olan küçük bir sokak. Ortalama her hanede 3 oy olsa 180 seçmeni olan bir sokak. Bizim sokağın başından sonuna kadar bir küçük dere geçer. O dere yaz aylarında koku yapar, sinek yapar vs.

2019 Mahalli İdareler seçimi öncesinde Belediye Başkanı, benim de bizzat rica etmem ile başka bir mahalle için alınan büzlerin o mahallede kullanılamaması nedeniyle, bizim sokakta kullanılmasını sağladı. Sokağın girişinden yaklaşık 150 metrelik alana büzler döşenip derenin üstü kapatıldı. Bizim sokak için müthiş bir hizmet. Allah razı olsun. İşlemler bitti, sıra yolun asfaltlanmasına geldi. Büzlerin konulduğu bölgenin asfaltlanmasının yapılacağı bildirildi. Bizzat Belediye Başkanına, kalan yaklaşık 300 metrelik yolun da asfaltlanmasının iyi olacağını ifade ettim. Ancak Başkan, asfaltın daha acil yerlerde kullanılacağını bizim sokağın asfaltlanma açısından aciliyetinin olmadığını ifade etti. Anlayışla karşıladık tabi. Ancak sokağın kalan 300 metrelik yolunun yaklaşık 50 metrelik alanının daha asfaltlandığını hep beraber gördük, yaşadık. (O bölümünde diğer bölümlerden farklı bir durumu yoktu) sadece özel isteğe ‘hayır’ diyememişti Başkan. Seçimler geldiğinde yaklaşık 180 oyu bulunan bizim sokakta 18 oy bile çıkmamıştı başkana.. Kalan 300 metrelik yolun tamamını da asfaltlasa çok büyük oranda oy alacaktı ya da aradaki o 50 metrelik alanı da asfaltlamasa yine büyük bir oy alacaktı. Yaptığı bir adaletsizlik sokağın tepkisine yol açmıştı. Oysa bizim sokak için müthiş bir hizmet yapmıştı.

Gelelim şimdiye;

AK Parti iktidarları döneminde yapmış olduğu ekonomik hamleler ile birçok şeyi ülkeye kazandırdı. Bakan Nebati’nin geçtiğimiz günlerde televizyonda söylediği gibi; Mesela artık yol yatırımı için büyük bütçeler ayırmaya ihtiyacı yok devletin ya da hastane yapımı için vs.

Öncelikle şunu ifade etmek lazım. Enflasyon sepetinde yer alan ürünlerin bir bölümünü asgari ücretli, emekli, tarım işleri ile uğraşanlar, küçük esnaf gibi dar gelirli vatandaşlar kullanmazlar. Yani açıklanan enflasyon oranı bu dar gelirli vatandaşın yaşadığı enflasyonu yansıtmaz. Yani SGK emeklisinin enflasyonu %25,48 değil.  Bu durumu muhalefetteyken herkes söyler, bilir ama iktidar olunca onlar da aynısını uygular. Buna millet olarak alışığız. Ancak şimdi yereldeki örneğimizde ne demiştik? Hatırlayalım:

‘’ Oysa bizim sokak için müthiş bir hizmet yapmıştı.’’

Ancak bir adaletsizlik sokağın tepkisine yol açmıştı. Hükümetin emekliler için yaptığı zam uygulamasında adaletsizlik var.

En düşük emekli maaşı 2500TL oldu. Buna kimsenin itirazı yok. Geçtiğimiz sene bu rakam 1500 TL idi. Yani %66’ lık bir zam yapıldı. Keşke imkanı olsa da devlet bunu asgari ücrete eşitlese. Ama demek ki, ‘imkan bu kadar’ der Türk milleti ve buna da razı olur. Ancak geçen sene 1500 TL maaşı olan emekliye de 2500 TL, 1950 TL maaş alana da 2500 TL dediğinizde tepkisini koyar.

Bizden söylemesi.. Tecrübeyle sabit.. Bizim yaptığımız, Cumhur İttifakına olan inancımızdan dostça uyarıdır. Bir an evvel düzeltilmesi dileğiyle..

 

Hükümete dostça uyarı..

Hükümete dostça uyarı.. Türk milletini, adaletin terazisinde yanılttığınızda tepkisi çok ağır oluyor. Türk milletinden canını iste verir; En yakın örneği 15 Temmuz hain darbe girişimi.. Türk milletinden malını iste verir; Yakın tarihlerde meydana gelen deprem, yangın, sel felaketlerinde bölgeye intikal ettirilen yardımlar gibi.. Türk milletinden kanını iste verir; Her dönem Kızılay’ın topladığı kanlar gibi.. Türk […]

04 Ocak 2022 'da eklendi ve kez izlendi.
Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GALERİLER
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
SON DAKİKA HABERLERİ