Hareket67

Hareketin medya anlayışı nasıl olmalı?

Hareketin medya anlayışı nasıl olmalı?
908
05 Ocak 2018 - 21:11

Hareketin medya anlayışı nasıl olmalı?

Geçtiğimiz günlerde Ortadoğu Gazetesi yazarlarından Mustafa Önder’in bir köşe yazısını okudum. Bir yerel gazete sahibi olarak (Hareket Medya)  elbette ilgimi çeken bir köşe yazısıydı. O köşe yazısını okuyunca umutlandım biraz. Umarım bu düşünceler, üzerine kata kata  gelişir ve büyür..

Klasik medya anlayışının beklenen etkiyi göstermediği, mevcudu koruma içgüdüsü ile hareket ettiği birçok kişinin bildiği ama dillendirmekten, yazmaktan çekindiği bir durumdur.

Klasik medya anlayışı aynen klasik siyasete benzer. Bir örnek ile izah etmeye çalışayım. Her seçim döneminde mahalle mahalle gezilir, köy köy dolaşılır. Bu, bir insana daha fazla ulaşabilmek, bir kişiye daha fazla kendini ifade edebilmek için yapılır.  Bu ziyaretlerde, genelde giden ekip dinleyen ekipten daha kalabalık olur. İş sandığa geldiğinde istenilen sonuç ya alınır ya alınmaz. Genelde daha önceki oy oranının aynısı çıkar. Çünkü hiçbir seçmen onun köyüne geldiğiniz için size oy vermez. Ama gitmezseniz, daha sonra köyden birisiyle konuşmaya kalktığınızda, neden sandıktan bu kadar oy çıktı diye sorduğunuzda size vereceği cevap hazırdır; ‘’her parti geldi, sizin partiden kimse gelmedi’’

Yani siz o köye gittiğiniz için oy alamazsınız ama gitmezseniz de oy vermemek için sebebi vardır.

Şimdi gelelim klasik medya ile konunun bağına..

Klasik medya anlayışımızda sadece kendimize hitap eden yazılı, görsel medya anlayışımız olduğunda orada yazdıklarımız ve anlattıklarımız için kimse bize oy vermez. Ama anlatmazsak, yazmazsak da anlatmadınız ki, yazmadınız ki olur..

Yazarsınız.. zaten sizinle aynı fikirde olan arkadaşlarınız, dostlarınız, ülküdaşlarınız okur.

Yazmazsınız.. sizinle aynı fikirde olan arkadaşlarınız, dostlarınız ve ülküdaşlarınız; ‘’yazmadınız ki’’ der.

Fikrimizi, bizden olanların okumasını sağlamak önemlidir. Fikri zinde tutar. Ancak bu fikir, belki ilk defa duyacakların da hoşuna gidecek bir fikirdir. Zor olan ise asıl şudur: Sizinle aynı fikirde olmayanlara kendinizi okutmak..

Sizinle aynı fikirde olmayanların sizin fikrinizi okumasını, duymasını sağlamak gerekiyor. Bunun teknik olarak bazı yolları var. Ancak bu, klasik medya anlayışı ile mümkün olmuyor.

Klasik medya anlayışının dışına çıkmak durumundayız. Bunun için belki bir dizi konferanslar yapılıp çıkış noktaları bulmak zorundayız. İşin en can alıcı yanı ise; bunun için fazla bir vaktimiz yok. 2019 yılında, belki de asrın en önemli seçimini yaşayacağız. Ülkücü Hareket, medya anlayışını masaya yatırmalı, en uçuk fikirleri bile pür dikkat dinlemelidir. Bu konferanslar sonucunda da edinilen bilgiler çerçevesinde bir yol haritası çizmelidir. Mesela, ben bu süreçte en önemli figürün yerel medya olduğunu düşünüyorum. Bir başka arkadaşım daha farklı bir düşüncesini ifade etmeli. Bu bilgiler bir noktada harmanlanıp en kısa sürede bir sonuca varılmalıdır.

Yerelde ya da ulusalda medya sektöründe olan Ülkücüler, mutlaka bir noktada buluşturulmalı, fikirleri alınmalıdır. Ben inanıyorum ki; çok önemli bilgiler bir havuzda birikip çok faydalı sonuçlar alınacaktır..

 

KÖŞE YAZARLARI

Warning: Use of undefined constant yazarlarinID - assumed 'yazarlarinID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/hareket67.com/httpdocs/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/yazarlar.php on line 15
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi:
çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle