Hareket67

HAKKIMI HELAL ETMEYECEKLERİM VAR..

HAKKIMI HELAL ETMEYECEKLERİM VAR..
1.781
26 Aralık 2017 - 2:53

HAKKIMI HELAL ETMEYECEKLERİM VAR..

Türk Eğitim-Sen Kdz.Ereğli Temsilciliğinde bayrak değişimi yapıldı. Türk Eğitim-Sen Kdz.Ereğli İlçe Temsilciliğini İki dönemdir yürüten Tayfun Öztürk bu dönem aday olmadı. Türk Eğitim-Sen Zonguldak İl Temsilcisi Şahin Ören’in kontrolünde yapılan istişareler sonucunda yeni görev Gürol Keserci’ye tevdi edildi.

25 Aralık Pazartesi akşamı saat 19:00 da yapılan devir teslim törenine Türk Eğitim-Sen Zonguldak İl Temsilcisi Şahin Ören’de katıldı.

Şahin Ören, yaptığı konuşmada Tayfun Öztürk’ün; kendisinin İl Temsilcisi olmadan önceki Kdz.Ereğli İlçe Temsilciliği döneminde yönetiminde olduğunu hatırlatarak o günlerden bugüne kadar sürekli bir çalışma halinde olduğunu anlattı. Üye sayısının altı yüze yaklaştığını ve bunda Tayfun Öztürk’ün ve yönetimindeki arkadaşlarının çok büyük emekleri olduğunu ifade etti.

Sonrasında görevi devreden Tayfun Öztürk bir veda konuşması yaptı.

‘’Değerli arkadaşlar, şimdi tabi bir helalleşme faslı olması gerekiyor. Bizim de bu noktada söyleyeceğimiz bazı şeyler var.’’ diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü;

571 ÜYEYE İMZA ATTIK..

Arkadaşlar ben, 2001 yılında Türk Eğitim-Sen üyesi oldum. 2003 yılında ilk defa bilgisayar programlarında sendikaya yardım etmeye başladım. 2005 yılında fiilen yönetici oldum. 2007 yılında da mali sekreter olarak Şahin Ören yönetiminde görev yaptım. 2010 yılında kadar da bu görevimi devam ettirdim. Tabi çok dalgalı dönemler yaşadık. 2007 öncesinde 420 sayılarını da gördük ancak tabi Ak Parti iktidarının yaklaşımları sebebiyle zaman zaman üye sayılarımızda dalgalanmalar oldu. Biz ilk defa Türk Eğitim-Sen Ereğli temsilciliği olarak şahsımın bir önceki yönetiminde 347 üye devralmıştık. Sonradan il başkanlığımızın desteğiyle ve iş yeri temsilciliğimizin inanılmaz performansıyla üye sayımızı yeniden artış moduna getirdik ve devraldığımız dönemden bugüne kadar sürekli olarak artırdık. İlk yılımızda 367 derken birinci dönemimizde 421 üye ile tamamlamıştık. Sonra 2013 Aralık ayında yeniden ilçe temsilciliğine talip olduk. Oluşturduğumuz yönetim, il başkanımız Şahin Ören’le birlikte,  işyeri temsilciliklerimizle ve gönüldaşlarımızla birlikte çok sağlam bir teşkilatlanma yaptık. İkinci dönemde de biz geçtiğimiz Mayıs ayında 571 üyeye imza attık.

DÜRÜSTÇE SENDİKACILIK YAPMAK ÇOK ZOR

Arkadaşlar, Türkiye’de sarı sendikacılık olduğu için, yandaş sendikacılık olduğu için gerçekten de dürüstçe sendikacılık yapmak çok zor ancak biz bunu başardık. Türkiye’nin birçok yerinde sendikamıza tırpanlar atıldı. Dolayısıyla çok ciddi üye kayıplarımızda oldu. Ama biz, Allah’a şükür Zonguldak İl Başkanlığı ve tabiiki Zonguldak İl Başkanlığına bağlı olan Ereğli Temsilciliği olarak hep sayımızı artıda tuttuk. Bu gerçekten de günümüz konjonktüründe çok ciddi bir başarıdır. Bu başarıya ortak olan bütün paydaşlarımızı ben tebrik ediyorum. Kendilerine teşekkür ediyorum.

Sendikacılık sadece üye sayısı artışı değil arkadaşlar. Allah’a şükürler olsun iki yönetimimizde de biz onlarca yolluk aldık arkadaşlarımıza. Norm kadroyla ilgili sıkıntılar Ereğli’de hala devam ediyor. Norm kadro fazlalığının değerlendirmesi noktasında Ereğli’deki en etkin mücadeleyi yapan sendika kesinlikle Türk Eğitim Sen’dir arkadaşlar. Birçok üyemize uzmanlık davasını açtık, kazandık. Tabi kayıplarımızda oldu onları da ifade etmek gerekiyor. Motorlu taşıtlar sürücü sınavlarında üyelerimize çok haksız, hukuka hiçbir şekilde dayanmayan cezalar verildi. Kendilerini uyardık ancak uyarılarımıza cevap verilmedi. Biz de mahkemeye gittik. Defaatle mahkeme kazandık. Evet bunlarda, gerçek sendikacılığın öyküleriydi arkadaşlar. Biz hep birlikte bunu yaptık. Çok başarılı iki dönem geçirdiğimizi düşünüyorum ben. Ha daha iyisi olamaz mıydı? Elbette ki olabilirdi. Ama istatistiksel olarak baktığımızda Türkiye’de birçok yerde üye kaybı yaşanırken biz sürekli artmışız. Şu şartlarda özellikle sarı sendikacılığın zirve yaptığı şu dönemde böyle bir artış, hukuksal bir mücadele göstermek çok ciddi bir başarı olarak değerlendirilebilir.

HAKKIMI HELAL EDİYORUM..

Arkadaşlar bu tablonun oluşmasında ben emeği geçenlere özellikle tek tek teşekkür etmek istiyorum. Bizim önümüzde İl Başkanı Şahin Ören olmasaydı biz bu başarıyı gösteremezdik. Bu çok önemli bir şey önce buradan başlamak gerekiyor. Yine yönetim kurulunda her iki dönemde bulunan çok değerli arkadaşlarım, onların çalışmaları olmasaydı bu orana ulaşmamız mümkün değildi açıkçası. Öte yandan işyeri temsilcilerimiz, son zamanlarda işyeri temsilcilerimizin önemi çok daha arttı. Yani şu günlerde biz, yönetim kurulu olarak üye yapmakta zorlanıyoruz işyeri temsilcilerimiz daha aktifler açıkçası. Çünkü bir doygunluğa ulaştı. İşyeri temsilcilerimize ve herhangi bir sıfatı olmasa da sadece üye olmak suretiyle yine teşkilatlanma çalışmalarımıza katkı yapan çok değerli siz üyelerimize özellikle teşekkür ediyorum. Hatta memur olmadığı halde, işte öğretmen sıfatıyla, antrenör sıfatıyla veya gönüldaş sıfatıyla bize destek olan çok değerli arkadaşlarımız var. Mesela Sertan Bey de bunlardan bir tanesi sağ olsunlar. Ayrıca üyelerimizin eşlerine ben bilhassa teşekkür etmek istiyorum. Çünkü ailelerinden çok değerli vakitlerini bizim teşkilatımız için ayırdılar. Ve ben bunlara, eğer hakkım var ise hakkımı helal ediyorum. İsterim ki sizlerde haklarınızı helal edin arkadaşlar.

BAZILARINA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM!!

Öte yandan bazılarına hakkımı helal etmiyorum. Kimlere hakkımı helal etmiyorum onları da herkesin bilmesi lazım. Benimde böyle bir özelliğim var. Eğriye biz doğru diyemiyoruz. Sevmediğime, seni seviyorum, diyemem ben. Yani hakkımı asla helal etmeyeceğim insanlar var. Ben sendikacılık yaparken hep şunu düşündüm. Ahrette nasıl hesap vereceğim? Bu dünya benim için önemli değil.

Şu memleket benim sendikacılık dönemimde tacizci ilçe milli eğitim müdürünü dahi gördü. Ama benim şerefli, namuslu müdürlerimi görmediler, taltif etmediler. Onlara makam, mevki vermediler. Hoş bizimkilerde makam, mevki peşinde koşmadılar. Bunlara benim hakkımı helal etmem mümkün değildir arkadaşlar. İki defa yetkili olduğumuz halde yetkimizi çalan şube müdürlerine ve okul müdürlerine de hakkımı helal etmiyorum. Onlar kendilerini çok iyi biliyorlar. Bugün görevde değiller ama herkes kendisini çok iyi biliyor. Efendim, norm fazlası durumuna düşüp veya herhangi bir sebepten sıkıntıya düşen üyemizin sorununu çözmek yerine, şube müdürlüğü makamında; ‘sen bizim sendikaya geç’  diyen sarı sendika mensubu şube müdürlerine de hakkımı helal etmiyorum arkadaşlar. Onlara da Allah’u Teala hak ettikleri şeyleri gösteriyor. Arkadaşlar ben namuslu, vatansever, Türk Eğitim Sen üyelerini müdür yardımcılığına uygun görmeyen ve atamayan il milli eğitim müdürüne, müdür yardımcılarına ve oradaki şube müdürlerine de hakkımı helal etmiyorum. Bu dünyada da helal etmiyorum öbür dünyada da görüşeceğiz. Veya belki de yollar tekrar kesişir bir şekilde, orada da açıkçası fırsatını bulursam iki elim bunların yakasındadır. Tabi onların yolu açık olsun. Bizim de yolumuz açık olsun.

Arkadaşlar, tabi iki dönem görev yaptıktan sonra biraz yorulduk. Efendim başka görev yapmak isteyen arkadaşlarımız da var. Onlarda bugün Gürol Keserci liderliğinde yönetime aday oldular. Biz her ne kadar yönetimde görev almasak da fiilen kesinlikle Gürol Keserci ve ekibinin yanındayız. Bendeniz yönetim kurulum adına, onlara başarılar diliyorum. Allah kolaylıklar versin. Ne mutlu Türk Eğitim Sen üyesiyim diyen arkadaşlarıma.

HAREKET MEDYA’YA TEŞEKKÜR..

Tayfun Öztürk’ün veda konuşmasının ardından sözü yeni ilçe temsilcisi Gürol Keserci’ye devrederken araya giren İl Temsilcisi Şahin Ören, devir teslim törenini takip eden Hareket Medya’ya teşekkür etti.

Yeni ilçe temsilcisi Gürol Keserci konuşmasında şunlara değindi;

BÖYLE BİR HEYECAN YAŞAYACAĞIMI DÜŞÜNMÜYORDUM..

‘’Değerli arkadaşlarım, değerli eğitim çalışanları, hepinize öncelikle bu akşam bizi burada yalnız bırakmadığınız için, bize güç verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Oldukça heyecanlıyım. Buraya gelirken böyle bir heyecan duyacağımı düşünmüyordum ama şuraya oturduğum zaman biraz heyecanlandım.

HAMDOLSUN TÜRK EĞİTİM-SEN’LİYİZ.. 

Sayın başkanlarım anlatırken hep aklıma geldi. Ben 2001 yılında Bitlis’te göreve başladım. 2002’ nin sonuna doğru adaylığım kalktı. Ereğli’nin Kurtlar köyüne (Kaptaş) atandım. Bir buçuk ay sonra ilk sendikal münasebetimiz sayın il başkanımız Şahin Ören’le oldu. Bizi tabi Bitlis’te kimse gelip Türk Eğitim-Sen’li olduğunu tanıtmıyordu. Kendisinin sendika temsilcisi olduğunu öğrendim zaman, adında Türk olan sendika sizinki değil mi? diye sormuştum. Evet dedi. Dedim; hiç anlatmanıza gerek yok ben nereyi imzalayacağım. O şekilde beni Türk Eğitim Sendikasına üye yapan Şahin Ören’di. Sanıyorum 2003 yılıydı. O gün bugündür hamdolsun Türk Eğitim-Sen’deyiz. Bu süre zarfında ilçe başkanımız olarak sayın il başkanımızı bildik. Sonrasında Tayfun Başkanımızı bildik. Elimizden geldiğince Türk Eğitim-Sen bayrağını kuvvetle tutmaya çalıştık.

BU TAKIMA KAPTANLIK ETMEYİ ALLAH NASİP ETTİ..

Bugün bu vazife nasip oluyor. İnanın müthiş bir gurur. Yani şuanda hissettiğimin herhalde tam karşılığı budur yani başka şekilde ifade edemiyorum. Türk Eğitim Sen’li olmak başlı başına bir gurur. Bir de şöyle bir takıma kaptanlık edecek olmak ayrı bir gurur. Yani burada baktığım zaman masasını ve kasasını kendisine tasa etmemiş insanlar topluluğu görüyorum. Yani hiçbir şekilde kimseye eğilmeyen, her zaman dik duran,  her zaman çizgisinde duran, her zaman vatan diyen, millet diyen ve en nihayetinde Allah’u Ekber diyen insan topluluğunu burada görüyorum. Bu takıma kaptanlık etmeyi Cenabı Allah bize nasip etti. İnşallah utandırmadan, bayrağı yere düşürmeden daha da yukarı çıkartarak bizden sonraki gelen arkadaşa teslim etmek istiyorum.

TEK DERDİM ÜYE YAPMAK DEĞİL..

Hepiniz çok değerli insanlarsınız ayrı ayrı. Burada bulunduğunuz için tekrar teşekkür etmek istiyorum. Sayın başkan 300’ lerden 600’ lere kadar dayandı. Artık bizim vazifemiz biraz daha yukarısı. Ama tek derdim üye yapmak değil. Üye sayısı tabiiki artacaktır. Bu konuda hepinize çok güveniyorum. Üye sayısı muhakkak artacaktır. Ama bizim ayrı bir vazifemiz var. Biz Türk Eğitim-Sen etiketli öğretmenleriz, eğitim çalışanlarıyız, eğitim yöneticileriyiz. Hepimizin, bu bir ricadır, öğretmen olarak öğretmenler odasında her birimizin bir farkı olacak. Biz diğerlerinden bir adım önde olacağız. Biz daha çok eğitim tekniği bileceğiz. Eğitim yöneticilerimiz kendilerini daha iyi yetiştirmiş olacak. Zaten hepsi telefonla aranıp sorulan, şu nasıl yapılıyor, bu nasıl yapılıyor? Denen insanlar. Başkalarına iş öğreten insanlar. Biz başkalarına iş öğretmeye devam edeceğiz. İşimizi öğreneceğiz, bileceğiz.  Bu konuda sizden ciddi bir çalışma istiyorum, ciddi bir destek istiyorum. Farkımızı sürekli kılalım. Bu bizim genetiğimize tam işlemiş olsun. Biz her zaman şimdiye kadar hakkın hukukun yanında durduk. Bundan sonra da durmaya devam edeceğiz. Rabbim utandırmasın. Bunca hizmet eden iki başkandan sonra, bunca hizmeti kalitesini, mührünü bu sendikaya vurmuş insanlardan sonra bu vazifeyi almak, dediğim gibi benim için çok büyük bir mutluluk. İnşallah mahcup olmayız. Sayın başkanıma, il başkanıma teşekkür ediyorum. Bizleri bu akşam yalnız bırakmadığı için. Hepinizin önünde Tayfun başkanıma teşekkür ediyorum. Çok kaliteli çok ciddi hizmet verdi. İnşallah bundan sonra bu hizmeti de biz yürütürüz, yürüteceğiz de.. ‘’

‘’Hepinizin önünde yönetimi adına şahsına, yönetimimiz adına bir çiçek vermek istiyorum uygun görürseniz.’’ Diyerek çiçek takdim etti.

Çiçek takdiminden sonra İl Başkanı Şahin Ören’in Şube Başkanı sıfatıyla imzaladığı yeni yönetim listesiyle Gürol Keserci ve yönetim kurulu resmen göreve başlamış oldu.

Keserci’nin yeni yönetimi şu isimlerden oluşuyor.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Murat Taşkıran’ın da tebrik etmek için geldiği, toplantı sonrası hatıra fotoğrafları çekilerek program sona erdi.

 

KÖŞE YAZARLARI

Warning: Use of undefined constant yazarlarinID - assumed 'yazarlarinID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/hareket67.com/httpdocs/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/yazarlar.php on line 15
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi:
çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle