Hareket67

Göztepe’deki silah seslerinin sırrı ne?

Göztepe’deki silah seslerinin sırrı ne? Kdz.Ereğli’de son zamanlarda bolca duyulan silah sesleri bazı vatandaşlarımızın canına mâl oldu. Ancak bir tanesi var ki bir sonuç alınamadı. Hatırlanacağı üzere 13 Eylül 2020 Pazar günü, tahminen bir jarjör boşalmasına denk gelen silah seslerinin akibeti bir türlü netleşmedi. Vatandaşlar silah seslerinin ilk önce sahil şeridindeki kafelerin oradan geldiğini düşündü. […]

Göztepe’deki silah seslerinin sırrı ne?
20 Ekim 2020 - 0:56 'de eklendi.

Göztepe’deki silah seslerinin sırrı ne?

Kdz.Ereğli’de son zamanlarda bolca duyulan silah sesleri bazı vatandaşlarımızın canına mâl oldu. Ancak bir tanesi var ki bir sonuç alınamadı. Hatırlanacağı üzere 13 Eylül 2020 Pazar günü, tahminen bir jarjör boşalmasına denk gelen silah seslerinin akibeti bir türlü netleşmedi.

Vatandaşlar silah seslerinin ilk önce sahil şeridindeki kafelerin oradan geldiğini düşündü. Yerel medya da konuyu bu şekilde işlemişti. Daha sonra alınan bilgiye göre silah seslerinin Göztepe’den geldiği anlaşıldı.

Göztepe, Ereğli için önemli bir bölge. Girişin vatandaşlar tarafından yapılamadığı bir bölgemiz. Erdemir Özel Güvenlik Bölgesi kapsamında yer alıyor.

Bu ne demek oluyor?

Silah seslerinin geldiği bölgeye girmeye yetkili kişiler tarafından yapılan bir silah atışı mı yapıldı?

Vatandaşlar merak ediyor.

Göztepe, Özel Güvenlik Bölgesi olduğuna göre her halde güvenlik kameraları vardır ve çalışıyordur. Bu görüntüleri de emniyet güçleri ile paylaşmış olmalılar. O görüntülerde de vatandaşı panikleten, korkuya sevk eden kişi ya da kişiler net olarak belli olmalıdır.

Emniyet güçleri bu kişi ya da kişileri tespit edip gereğini yapmışlar mıdır? Kamuoyu ile bu gelişmeleri paylaşacaklar mıdır?

Konu hakkında birçok senaryo yazılıp çizilmeye başlandı bile. Bu senaryoların önünü kesecek şey Erdemir yetkililerinin ya da emniyet güçlerinin konuyu açıklığa kavuşturması olacaktır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER