Hareket67

GEYLAN: MÜLAKAT EHLİYETİ ÖLDÜRÜYOR..

GEYLAN: MÜLAKAT EHLİYETİ ÖLDÜRÜYOR..
283
08 Şubat 2020 - 16:06

GEYLAN: MÜLAKAT EHLİYETİ ÖLDÜRÜYOR..

Türk Eğitim Sendikası(TES) Kdz.Ereğli Temsilciliği, 8 Şubat 2020 Cumartesi sabahı, birlik beraberlik kahvaltısı düzenledi.

Kdz.TES İlçe Temsilcisi Gürol Keserci’nin davetlisi olarak,  Türk Eğitim sendikası Genel Başkanı Talip Geylan beraberinde Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Kocakaplan ile birlikte Kdz.Ereğli’ye geldi.

Genel Başkan seviyesinde bir ilçe ziyareti sendika tarihinde pek ender görünen bir olay olması nedeniyle Talip Geylan’ın Ereğli’ye verdiği değeri göstermesi hasebiyle önemli bir gelişmeydi.

Kahvaltıda açılış ve selamlama konuşmasını ilçe temsilcisi Gürol Keserci yaptı.

Ardından il temsilcisi Şahin Ören konuşmasında bir anekdot anlatırken 95 yılında sendika olarak 20 kişiydik, şimdi 700 kişiyiz bilgisini verdi.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Genel Başkan Talip Geylan’a hoş geldiniz derken, ’’ ülkemizde mavinin, yeşilin ve sarının en güzeli Kdz.Ereğli’dedir. bu nednele öbür dünyaya Ereğli’yi görmeden gitmek eksik gitmektir. Siz de bu eksikliğinizi gidermiş oldunuz’’ dedi.

Öte yandan Talip Geylan’a sözleşmeli öğretmenlerin kadro alamsı için çaba sarfedin, bizlerde yanınızdayız diyerek eğitim camiasının sorunlarından haberdar olduğunu göstermiş oldu.

Mikrofona gelen Türk Eğitim Sendikası Genel Başkanı Talip Geylan ise;

Sendika görevlilerinin üye sayısını 120 binden 210 bine çıkarmasının önemli bir başarı olduğunun altını çizdi. Kimseye bir müdürlük teklif etmeden ya da kimseyi herhangi bir şeyle tehdit etmeden gönüllülük esasına dayalı bu başarının önemli olduğunun altını çizdi.

Yetkili sendikanın resmi bayramlarda yapmış oldukları mesajlara baktığınızda içinde Atatürk geçmeyen mesajlar vermektedirler. Diğer sendikalar ise Diyarbakır annelerinin yanına gittiler diye ihraç ettiler. Bu örnekleri verirken Türk Eğitim Sendikasının çekip aldığınızda geriye ne kaldığını görüyoruz dedi.

Türkiye’de kamusal hayat bir sarı sendika esareti altındadır. Bu esaretten kurtaracak olan ise sizlersiniz diyerek biliyorum çok gayret ortaya koyuyorsunuz ama sizlerden biraz daha gayret diliyoruz. Ne zamana kadar Türk Eğitim Seni, Türkiye Kamu seni yetkili kılıncaya kadar durmadan gayret görevimiz var. Şimdiden hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

TBMM’de görüşülmek üzere bir memur paketi oluşturduk. Ne var bu paketin içinde;

 1. Sözleşmeli çalışanların kadroya geçirilmesi var.
 2. 3600 ek göstergenin düzenlenmesi meselesi var. Cumhurbaşkanının 24 haziran seçimleri öncesinde söylediği 4 meslek grubunun(öğretmenler, din görevlileri, hemşiler ve polis memurları) ek göstergelerinin 3600 e çıkarılması, gündeme gelmiştir. Bu güzel bir adımdır ama eksiktir.
 3. Vergi dilimleri meselesi de bir diğer meselemizdir. Bütün kamu çalışanlarının %15 e sabitlenmesini ya da matrahın yükseltilmesidir ki aldığımız maaşlar Mayıs Haziran aylarında yok olup gitmesin.
 4. Bütün gelirlerimizin emekliliğe sayılmasıdır. Eemekli maaşı ile çalışan maaşı arasında büyük bir makas var. Bu makasın daralması lazım.
 5. Bir diğer beklentimiz ise mülakat garabetinin kamudan çıkarılmasıdır. Son yılalrda mülakat marifetiyle bu ülkede çatır çatır kul hakkı yenmektedir. Mülakat yaparken görevlinin siyasi görüşüne bağlı bulunduğu cemaat ya da tarikatına bakılmasının sorunlu olduğunu ifade etti.

          Mülakatın kamudan çıkarılması lazımdır. Çünkü mülakat ehliyeti öldürüyor.

 1. Yardımcı hizmetler sınıfında çalışan kardeşlerimizin kadroya geçirilmesi. On binlerce kardeşimiz var ki lisans mezunu olmuş, yüksek lisans mezunu olmuş ama yardımcı hizmetler sınıfında görev yapıyor. Bu arkadaşlarımız için bir kereye mahsus olmak üzere sınavsız şekilde, öğrenim durumlarına göre kadroya geçirilmesini talep ediyoruz.
 2. Son talebimiz ise yönetici ataması. Artık kişilerin mezuniyetine, sendikasına, ilişkilerine bakarak değil liyakatına, donanımına bakarak göre yönetici atanmasını talep ediyoruz.

Türk Eğitim Sendikası Genel Başkanı Talip Geylan ve yereldeki yöneticiler, hatıra fotoğraflarının çekiminden sonra kahvaltı etkinliğinin ardından ağır bir rahatsızlık geçiren okul müdürü Ergün Ersoy’u ziyaret edip geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

KÖŞE YAZARLARI

Warning: Use of undefined constant yazarlarinID - assumed 'yazarlarinID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/hareket67.com/httpdocs/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/yazarlar.php on line 15
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi:
çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle