Hareket67

GELİRLER STK’LARA BAĞIŞLANDI..

GELİRLER STK’LARA BAĞIŞLANDI.. Karadeniz Ereğli’de Kültür ve Sanat faaliyetlerin devamlılığının sağlanması, Ereğli halkının ve öğrencilerinin tiyatro, müzik, söyleşi, panel ve konferans şeklindeki etkinliklerle buluşmasının arttırılması amacı ile 2018 Ekim ayında Karadeniz Ereğli Kaymakamı Sayın İsmail ÇORUMLUOĞLU başkanlığında Kültür ve Sanat Komisyonu oluşturulmuştur. Kdz. Ereğli Kültür ve Sanat Komisyonu 2018 Kasım ayında Kdz. Ereğli Hüseyin Tatoğlu […]

GELİRLER STK’LARA BAĞIŞLANDI..
20 Mayıs 2019 - 16:52 'de eklendi.

GELİRLER STK’LARA BAĞIŞLANDI..

Karadeniz Ereğli’de Kültür ve Sanat faaliyetlerin devamlılığının sağlanması, Ereğli halkının ve öğrencilerinin tiyatro, müzik, söyleşi, panel ve konferans şeklindeki etkinliklerle buluşmasının arttırılması amacı ile 2018 Ekim ayında Karadeniz Ereğli Kaymakamı Sayın İsmail ÇORUMLUOĞLU başkanlığında Kültür ve Sanat Komisyonu oluşturulmuştur.

Kdz. Ereğli Kültür ve Sanat Komisyonu 2018 Kasım ayında Kdz. Ereğli Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde Haldun DORMEN’in yazıp yönettiği ve oynadığı “Bir Zamanlar Gazinoda” adlı oyunu ile ilk etkinliğini gerçekleştirmiştir. Ardından 2018 Aralık ayında Eve Ensler’in, Bosna savaşının ardından yazdığı ve orijinal adı “NecessaryTargets” olan “Nereye Gitti Bütün Çiçekler” adlı oyunu  sahnelenmiştir. 2019 Şubat ayında Nedim SABAN’ın yenilenen yorumuyla Zülfü LİVANELİ’nin çok sevilen romanından uyarlanan ve 9 yıldır kapalı gişe oynanan “ Leyla’nın Evi”  905. oyun olarak Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde sahnelenmiştir. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde ünlü şef Musa GÖÇMEN ve senfonik orkestrasının sahne aldığı “Funniest Maestro” konser ve şov etkinliği Erdemir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilmiştir. 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında Ankara Devlet Opera ve Bale Sanatçılarının katılımı ile “Çanakkale’den Anadolu’ya Uzanan Ezgiler” temalı konser etkinliği düzenlenmiştir.  27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü etkinlikleri kapsamında Fransız oyun yazarı Moliere’in dünyaca ünlü komedisi “Cimri “ piyesi Binnur ŞERBETÇİOĞLU’nun yorumu ve “Varyemez“ ismiyle sahnelenmiştir. 2019 Nisan ayında dünyanın en büyük starları tarafından yorumlanan ve CaryGrant’ın başrolde oynadığı bir film olarak da bilinen (ArsenicandOldLace) “Ahududu ” Nedim SABAN’ın yorumu ile Erdemir Kültür Merkezi’nde seyircisi ile buluşmuştur. Ayrıca  Kdz. Ereğli Kültür ve Sanat Komisyonu’nun organizasyonu ile  Ocak ayında “Bremen Mızıkacıları”  Mart ayında “Saftirik ve Transformens Zaman Yolculuğunda “ adlı çocuk oyunları öğrencilerimizin izlenimine sunulmuştur.

Kdz. Ereğli Kültür ve Sanat Komisyonu 2018 Kasım ayı ile 2019 Nisan ayları arasında yetişkinlere yönelik 5 tiyatro ve 2 konser, çocuklara yönelik ise 2 tiyatro olmak üzere toplam 9 etkinliği Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi ve Erdemir Kültür Merkez’inde düzenlemiştir.

Düzenlenen etkinliklere yaklaşık 4 bin yetişkin ve 3 bin çocuk izleyici katılmıştır. Yapılan kültür ve sanat faaliyetlerinin maliyetleri sponsorlar tarafından karşılanmış olup bilet satışından elde edilen 30.340,00 TL’lik gelir Kdz. Ereğli’de faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarına (Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği, Muharip Gaziler Derneği, Fiziksel Engelliler Derneği, Anneler Derneği ve Yeşilay Derneği) bağışlanmıştır.

Kdz. Ereğli Kültür ve Sanat Komisyonunca düzenlenen etkinliklere destek olan Kdz. Ereğli Kaymakamlığı’na, Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı’na, Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’na, Ereğli Demir Çelik Fabrikaları T.A.Ş ve Tat Metal’e Teşekkür Ederiz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER