Hareket67

Ereğli’linin Ereğli’liden başka dostu yok

Ereğli’linin Ereğli’liden başka dostu yok
437
05 Kasım 2020 - 15:01

Ereğli’linin Ereğli’liden başka dostu yok

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, siyasi parti ziyaretlerine devam ediyor. Bugün saat 14:00 ‘te de DEVA Partisini ziyaret etti.

DEVA Partisi İlçe Başkanı Handan Aktimur ve parti yöneticilerinin karşıladığı ziyarete Başkan Posbıyık’a partisinin meclis üyeleri de eşlik ettiler.

Başkan Posbıyık, ilçe kongresini bitiren ilçe başkanı Handan Aktimur’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyarette DEVA Partisi İlçe Başkanı Handan Aktimur, Başkan Posbıyık ve heyetine ziyaretleri için teşekkür etti. Partisinin ve ilçe yönetiminin Ereğli için düşündüklerini ifade etti. Partisinin kadın ve genç kotasının altını çizen Aktimur, yönetiminde kadın ve genç siyasetçilerin sayısının oldukça fazla olduğunu ve gençlerin siyasete kazanılması için çaba sarf ettiklerini ifade eden Aktimur’un sözleri şöyle oldu:

 “Hem merkezde, hem köylerde projeler üretiyoruz. İnsanlara nasıl dokunabiliriz, nasıl faydalı olabiliriz diye çalışıyoruz. Kızılca Köyü’nde çilek yetiştirme projemiz var. Eğitim konusunda siz de öncülük ettiniz tablet bağışladınız. Bizler de ulaşabildiğimiz yerlere tablet ve bilgisayar bağışladık. Siyasete yeni bir soluk getirmek istiyoruz, farklı bir dizayn getirmek istiyoruz. Dört duvar arasında değil, sizden öğrendiğimiz gibi halkın arasında siyaset yapmaya çalışıyoruz. Gençlerin siyasette önünü açalım dedik. Kadın sayımız yönetimimizde oldukça fazla. Siyasette yer almak isteyen, aktif olmak isteyen kadınlarımıza yer verdik. Kadının siyasette bakış açısının, duyarlılığının birçok fark yarattığını gördüm. Bundan sonra da yaratacağını düşünüyorum. Genç arkadaşlarımız da çok istekle, heyecanla çalışıyorlar. Onların enerjisi, bizlerin tecrübesiyle birleşince güzel işler çıkacağını, güzel hizmetler yapacağımızı düşünüyoruz. Gençlik çalıştayı yapmak istiyoruz. ‘Ne yapabiliriz’i sizlerle istişare etmek istiyoruz. Sizin Ereğli için bir araya gelme fikriniz bizim için çok kıymetli. Yapılacak çalışmalarda desteğimiz sizinle. Her ay basınla ve STK’larla toplantı yapıp Ereğli’nin çıkarları noktasında neler yapabiliriz konusunu  konuşacağız.”

Başkan Posbıyık, ‘’siyaseten farklı partilerde olmamızın güzelliğini yaşıyoruz. Ama Ereğli menfaatleri söz konusu olduğunda birlik içinde olmalıyız’’ dedi.

Başkan Posbıyık, konuşmasının bir bölümünde yeni sloganını açıkladı. İşte Başkan Posbıyık’ın yeni sloganı: Ereğli’linin Ereğli’liden başka dostu yok

Erdemir meselesinde fazla konuşmayacağını ifade eden Posbıyık, ‘bazı yerlere söz verdim o yüzden konuşmayacağım’ dedi. ‘’Söz verdim derken Sayın Vali bir araya getirecek. Oturup konuşacağız. O yüzden fazla konuşmuyorum’’

Eyleme hazırlanıyoruz

Başkan Posbıyık, Erdemir meselesini konuşurken artık yeni aşamaya geçmeliyiz. Siyasi partilerden de bu anlamda destek isteyeceğiz. DEVA Partisinden duyuruyorum. Sahilden ana kapıya kuvvetli bir yürüyüş yapmalıyız. Özelleşirken eylem yaptık katılım az oldu. Tabi ekmek davası, kiminin karısı, kiminin kocası, kimini kızı, oğlu Erdemir’de çalışıyor. %35 maaş indiriminde de yeterince destek olmadılar. Şimdi hep beraber yürüyeceğiz ki, ‘’benim oğlum, benim kızım üniversite bitirdi ama iş koyamıyoruz’’ demeyeceğiz.

Ereğli’den adam almıyorlar içeriye. Belli memleketlerden alıyorlar, nedir oraların özelliği bilmiyorum. OYPA’da çalışan Ereğli’nin köylerinden alınan insanlara kadrolarını vermiyorlar, asgari ücretle çalıştırıyorlar. Dışarıdan gelenlere yüksek ücret ödüyorlar. 92 tane engelli kadrosu boş. Engelli kadrolarına kimseyi almıyorlar. Ereğli’de STK’lardan, derneklerden bahsediyorlar. İsmail bana kızar belki ama nerede bu Engelliler Derneği? 92 engelli kadrosuna işçiyi nasıl almaz Erdemir, bir eylem yapın.  Memleketimiz çalışmak isteyen engellilerle dolu; almıyorlar. Kimse de sesini çıkartamıyor, korkuyor, ürküyor. Ben konuştuğum zaman bana da kavgacı diyorlar.

Ereğli’de havayı kirletiyorlar. Kanser yapıyorlar. Lösemi yapıyorlar. Bakın Bakanlığın sitesinde Ereğli’nin havasına… ‘Dışarı çıkıp bisiklete binmeyin’ diyor hava kirliliğinden dolayı. Nerede bu çevre dernekleri? Yemek olduğu zaman herkes oraya gidiyor ama onun dışında hiçbir şey yok. Kandilli’de defneler koparılıyor. Köklerinden çıkarılıyor defneler. Çevre dernekleri nerede? Hiç olmazsa yaprağını koparın da kökünden çıkartmayın. En yakınımızda Kandilli’de kimseden ses soluk çıkmıyor. Yine ben söylemek zorunda kalıyorum. Türkiye’nin en büyük sanayisinin olduğu yerde işsizlik var. Üniversite mezunları temizlik işçisi olmak için, çöpe gireyim diye yalvarıyor. Bu noktaya geldi Ereğli.

Erdemir’in Ereğli’ye verdiği kirliliğe, Erdemir’in istihdam konusunda hiçbir yaklaşım göstermemesine, Ereğli halkına kaba bir şekilde davranmasına karşı yapılacak tek çözüm kalmıştır. Demokratik kurallar içerisinde fiziki eylem. Bütün partiler, STK’lar bir araya gelmeli ana kapıya doğru bir yürüyüş yapmak lazım. Haklılığımızı Türkiye’ye duyurmamız lazım. Bunun tek çözüm yolu budur. Ben şimdiden bu hazırlıklar için başladım. Burada Deva Partisi’ne de bunu duyurmuş olayım. Bütün partilere, STK’lara çağrıda bulunuyorum. Eğer evlatlarınızı, çocuklarınızı seviyorsanız, ‘Çocuğum işsiz kaldı, üniversitede okuttum, ne yapacağım’ diye ağlayacaklarına yüreklilik göstersinler toparlanalım bir ayağa kalkalım. Dünyanın parasını kazanıyorlar, daha fazla kazansınlar. Biz yardım edelim daha fazla kazansınlar ama artık biraz da Ereğli halkına baksınlar.

Başkan Posbıyık, DEVA Partisi İlçe Başkanı Handan Aktimur’a günün anısına hediyeler ikram etti.

KÖŞE YAZARLARI

Warning: Use of undefined constant yazarlarinID - assumed 'yazarlarinID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/hareket67.com/httpdocs/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/yazarlar.php on line 15
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi:
çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle