Hareket67

Ereğli’de STK Seçimleri, Vatandaş destek bekliyor, Zehra Zümrüt Selçuk..

Ereğli’de STK Seçimleri, Vatandaş destek bekliyor, Zehra Zümrüt Selçuk..
1.386
06 Mayıs 2021 - 17:16

Ereğli’de STK Seçimleri, Vatandaş destek bekliyor, Zehra Zümrüt Selçuk..

Kdz.Ereğli’de Sivil Toplum Kuruluşları kongre, seçim gibi işlerini yapmaya başladılar. Yakın tarihte yapacak olanlar da var. Muhtarlar Derneği, Ereğli Gazeteciler Derneği vs kongrelerini yapanlar. Atama yoluyla değişim olarak Türk Metal Sendikası da başkanını seçti.
yaklaşan iki önemli seçim var. Şoförler Odası ve Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri. Arslan Keleş’in son zamanlarda ki esnaf ziyaretleri, grup iftarlarına bakılırsa Keleş tekrar aday. Karşısına bir aday çıkacak mı? Ereğli gibi bir ilçede mutlaka çıkacaktır. Geçtiğimiz seçimlerde 7 gruptan birisini kazanmayı başaran Niyazi Özcan, aday olacaktır. Son seçimlerde kıl payı oyla başkanlığı kaybeden Sertan Yalçın, belki tekrar aday olur. Bir de Tat Metal Yönetim Kurulu Başkanı Akın Tatoğlu’nun adı geçiyor. Bu sefer ikna edildiği yönünde iddialar var.
Geçen seçimlerdeki adaylar yarışacak olursa, isim değişikliği ve ek bir aday çıkmazsa Keleş’in işi biraz zor görünüyor. Ancak tabiri caizse kıran kırana bir seçim olacaktır. Aynen önceki seçim gibi..

Şoförler Odası seçimlerine bakıldığında 3 ismin adı geçiyor. Mevcut Başkan Cevdet Civelek, son seçimlerdeki rakibi Murat Akyüz ve şimdi de Kepez Muhtarı Baki Karaarslan’ın adı geçiyor.
Üç adaylı seçimin galibi Cevdet Civelek olacaktır. iki adaylı seçim olursa, bu seçimlerde Civelek’in işi zor olur.


Vatandaş ömrü boyunca desteklediği devletten bu dönem destek bekliyor

İnsanlar hayatları boyunca devlete hep vergi ödediler. Kimisi farkında bunun kimisi farkında bile değil. Direkt vergi verenler zaten bliyorlar bir ortakalrının da devlet olduğunu. Bir de dolaylı tahsil edilen vergiler var ki tekel, akaryakıt gibi anlık ödemeyle yapılan, bunlar aracılığıyla verilen vergilerin herkes farkında değil. Neyse, konumuz bu değil. Konumuz şu ki; Vatandaşlar hayatları boyunca devlete vergi ödeyerek destek oluyorlar. Son 1 yıldır bütün dünyayı saran Koronavirüs pandemisi nedeniyle devlete ihtiyaç duyuyorlar. Devlet bu dönemde, kendisinin varlığını, vatandaşına hissettirmek zorundadır. Bunun idaresi de iktidara bağlıdır. Vatandaş, yıllardır desteklediği devletin, ömürlerinde bir dönem, desteğine ihtiyaç duyuyor.
Elbette devletin belli giderleri var. Elbette yaptığı yardımlar da var. Bunların varlığını kimse inkar etmiyor. Esnafın tamamı gelir kaybı yaşıyor. Öğrencisi, emeklisi derken 83 milyon vatandaşın yarısından fazlasının oldukça olumsuz etkilendiği bir durumda yapılan yardımlarda aranan kriterler çok işe yaramıyor.


KARDEMİR ve Zehra Zümrüt Selçuk meselesi…

Zehra Hanım; Aile, Sosyal Politikalar ve Çalışma Bakanlığı yapmış birisi. KARDEMİR’de Yönetim Kuruluna alındı. Alan şirket, Zehra Hanımın hangi özelliği nedeniyle Yönetim Kuruluna almış olabilir? Zehra Hanım mesela nevrülü demirin hangi özelliklerinde uzmanlık derecesinde bilgiye sahiptir?

Herkesin tahmin ettiğini dillendirelim: Kardemir, Zehra Hanımı devlet ile olası sorunlarını aşmak için yönetim kurulu üyesi yapmıştır. Buraya kadar şunu söyleyebilirsiniz: Ne var bunda? Şirket açısından normal bir davet değil mi? Evet şirket açısından ticari gözle bakarsanız normal gibi görünebilir. Etik olarak uygun değildir. Zira bu ne demektir? Yakında devlet ile anlaşmaya varmam gereken işlerim olacak. Ya da işlerimin kolaylaştırılması için bir kişiye ihtiyacım var. O da Zehra Hanım oldu. Gelelim zurnanın zırt dediği yere..

Zehra Hanım bu görevi kabul ettiğinde akla gelecek ilk soru nedir?

Zehra Hanım şirketin kendisini ne için yönetim kurulu yapmak istediğini tahmin edemiyor mu?
Elbette ediyordur. Yani kendisini kullanmak isteyen firmaya daha önce bakanlık yapmış olduğu için kendisini kullanmasına izin vermede gönüllü olmuyor mu?

Pekiyi o zaman bakanlık sürecinde buna benzer işler yapmış olabilir mi? Bu gibi işlerle kimlere ne gibi çıkarlar sağlamış olabilir?
Bunlar akla gelen ilk sorular.

Neresinden bakılırsa bakılsın hem Kardemir’in hem de Zehra Hanımın bu durumda ne savunulacak yeri var ne de bu üyeliğin sürekliliği..

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi:
çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle