Hareket67

Ereğli CHP ihraçlarını istemişti…

Ereğli CHP ihraçlarını istemişti… CHP Genel Merkezi Yüksek Disiplin Kurulu, CHP Ereğli yönetiminin ihraç taleplerini reddetti. Kdz.Ereğli Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), hatırlanacağı üzere Sertan Ocakcı döneminden sonra 9,5 ay vekaleten yönetim ile Sevdekar Aras liderliğinde seçimlere girmişti. Seçimlerin ardından İsmail Fota başkanlığında bir heyete, atama yoluyla, partiyi kongreye götürmesi için süreli yetki vermişti. Fota ve […]

Ereğli CHP ihraçlarını istemişti…
20 Kasım 2020 - 17:36 'de eklendi.

Ereğli CHP ihraçlarını istemişti…

CHP Genel Merkezi Yüksek Disiplin Kurulu, CHP Ereğli yönetiminin ihraç taleplerini reddetti.

Kdz.Ereğli Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), hatırlanacağı üzere Sertan Ocakcı döneminden sonra 9,5 ay vekaleten yönetim ile Sevdekar Aras liderliğinde seçimlere girmişti. Seçimlerin ardından İsmail Fota başkanlığında bir heyete, atama yoluyla, partiyi kongreye götürmesi için süreli yetki vermişti. Fota ve ekibinin hazırladığı kongreye saatler kala genel merkez müdahale edip, kongreyi iptal etmişti. Süresini dolduran İsmail Fota sonrası Dr. Eylem Ertuğrul’a geçici görev verilmiş ve partiyi kongreye götürmesi istenmişti. Dr. Eylem Ertuğrul, partiyi kongreye götürdü. Sadece kendisinin aday olduğu kongrede seçilmiş ilçe başkanı olmuştu.

O süreçte Neriman Posbıyık ta delege seçimleri için çalışma yapmıştı. O çalışmalar sırasında yaşanan sosyal medya paylaşım ve yorumları nedeniyle birisi meclis üyesi olmak üzere Eylem Ertuğrul ve yönetimi, göreve gelişinin ilk haftasında, 3 kişinin ihracını talep etmişti. Bu 3 kişiden 2 tanesi il disiplin kurulundan dönmüştü. 1 tanesi olan Halit Kırmaz’ın ise ihraç değil uyarı cezası almasına karar verilmişti.

CHP Ereğli İlçe Yönetimi 25.02.2020’de bu duruma itiraz etmiş, Halit Kırmaz’ın ihraç edilmesi için Genel Merkez Yüksek Disiplin Kuruluna başvurmuştu.

Yüksek Disiplin Kurulu, Kırmaz’ın durumunu inceledikten sonra bir karara vardı.  YDK kararına göre İl Disiplin Kurulunun almış olduğu kararın doğru olduğu bu nedenle de İlçe Yönetiminin ihraç talebinin reddine karar verdi.

Böylelikle Ertuğrul ve yönetiminin 3 ihraç talebi de ihracı gerektirecek bir durum olmadığı nedeniyle reddedilmiş oldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER