Hareket67

ERDEMİR’İN %1 TASARRUFU 50 MİLYON DOLAR..

ERDEMİR’İN %1 TASARRUFU 50 MİLYON DOLAR..
635
08 Eylül 2017 - 13:04

ERDEMİR’İN %1 TASARRUFU 50 MİLYON DOLAR..

KDZ.Ereğli’de faaliyet sürdüren ERDEMİR Ereğli Demir Çelik Fabrikaları AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Baktır, Genel Müdür Sedat Orhan ve yöneticileri bölge gazetecileriyle bir kahvaltı organizasyonuyla bir araya geldi.

ERDEMİR’in Göztepe Teras Restoran’ında 8 Eylül Cuma sabahı düzenlenen toplantı, renkli görüntülere de sahne oldu.

Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Baktır, katılımın bu kadar yoğun olacağını tahmin etmediğini söyledi. Toplamda 1 saat 15 dakika süren toplantı için ayrılan süre, gazetecilere yetmedi. Toplantı bittiğinde henüz sorularını soramayan gazeteciler vardı. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Baktır, iletişim açısından yılda iki kere bu toplantıyı yapmamız gerektiğini söyledi.

ERDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Baktır’ın, yaptığı konuşmasının satır başlarında şunlar vardı:

510 MİLYON DOLAR NET KAR, 350 MİLYON DOLAR YATIRIM

2017 yılının İlk 6 ayında 510 milyon dolar net kar açıkladık. Bu geçen yılın karına eşit. Son bir buçuk yılda 350 milyon dolar yatırım yaptık. Bu yatırımın %35’ lik kısmını yerli sanayiden aldık. Bu rakamı önümüzdeki yıllarda %45 e çıkarmayı planlıyoruz.

Tasarrufun yatırımın en önemli kaynağı olduğunu şu sözlerle ifade etti.

%1 TASARRUF 50 MİLYON DOLAR

ERDEMİR’in %1 lik tasarrufu 50 milyon dolar demek. Herhangi bir firmanın 50 milyon dolar net kar açıklayabilmesi için 450 milyon dolarlık yatırımının olması demektir. Bu da ERDEMİR’in %1’ lik tasarrufunun, Türkiye’nin 450 milyon dolarlık yatırım maliyetini kurtarması demektir.

İstihdam konusuna ise şu şekilde değindi:

1200 KİŞİLİK FAZLALIK

İSDEMİR’de 5 milyon ton üretim var. Personel sayısı 4800. ERDEMİR olarak 4 milyon ton üretim yapıyoruz. 6000 kişi çalışıyor. 1200 kişilik fazlalık var. Ama bu da yanlış anlaşılmasın. Biz bu arkadaşlarla devam edeceğiz.

Toplantı sonunda yılda iki kere yapılması gerektiğini söylediği bu beraberliğin üç aylık periyotlarla en az 4 kere yapılması gerektiğini bunlarında iki tanesinde kendisinin de bulunacağını ifade etti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    %d blogcu bunu beğendi:
    çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle