Gündem

Erdemir’den su açıklaması geldi..

Erdemir’den su açıklaması geldi..

Erdemir’den isale hattında meydana gelen patlama nedeniyle açıklama geldi.

Yazılı olarak yapılan açıklama şu şekilde:

Karadeniz Ereğli Kızılcapınar köyü mevkiinde yapılmakta olan “Kızılcapınar Hidroelektrik Santrali” projesi inşaat faaliyetleri, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından onaylı projelere uygun şekilde ve DSİ kontrolünde sürmekte iken, 25 Şubat 2021 Perşembe günü saat 11.21’de toprak kayması meydan gelmiş ve isale hattında patlak oluşmuştur.

Kdz. Ereğli Belediyesi ile istişareler yapılmış, Belediye Başkanı Sn. Halil Posbıyık’ın olumlu yaklaşımları ile isale hattında oluşan kesintiyi gidermek üzere ivedilikle çalışmalara başlanmıştır. Sayın Posbıyık’ın da belirttiği gibi Belediye ekipleri yürütülen çalışmalara destek vermekte olup CTP boru bağlantıları Erdemir ve Belediye ekiplerinin iş birliğinde gerçekleştirilecektir.

İsale hattına yeniden su tedarik edilmesi için çalışmalar ivedilikle sürdürülürken, Erdemir İçme Suyu tesislerinden şehir hattına su verilmeye başlanmıştır. Çalışmalar süresince Erdemir tesislerinden şehre su verilmeye devam edilecek olup, bugün akşam saatlerinde isale hattına yeniden su verilmesi hedeflenmektedir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla,

Related posts

“100 YILIN IŞIĞINDA KDZ. EREĞLİ” KİTAP OLDU

Haberci Ereğli

Kdz.Ereğli Belediyespor’da görev dağılımı yapıldı..

Haberci Ereğli

UYSAL, 1.NOLU SAKİNDERE’LİLERLE BULUŞTU

Haberci Ereğli

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.