Hareket67

CHP Ereğli’yi protesto ediyoruz

CHP Ereğli’yi protesto ediyoruz
583
13 Aralık 2019 - 22:04

CHP Ereğli’yi protesto ediyoruz

Hareket Medya olarak, Kdz.Ereğli’de 1 Nisan 2015 tarihinde yayın hayatına başladık. O günden bugüne de sektörde çok yol aldık.

Bu süreçte doğru olduğuna inandığımız şeyleri yazdık. Doğru olmadığına inandığımızı da hep yazdık. Hareket Medya gazetesinin yanında hareket67.com internet haber portalımız var. Bünyemize 1 sene önce de bir dergi kattık. Tren Ereğli isimli bölgenin tek ekonomi dergisini çıkardık. Hala bölgenin tek ekonomi dergisi olma özelliğini devam ettiriyor.

Yaklaşık 9 ay kadar önce de Elma Grubuyla beraber hareket etme kararı aldık. Artık bir gazete, bir internet sitesi ve bir derginin yanına 2 dergi daha eklemiş olduk.

Ereğli’nin en istikrarlı kültür-sanat-aktüalite dergisi Elma, Ereğli’nin tek ekonomi dergisi Trend Ereğli, Ereğli’nin tek çocuk dergisi Elma Şekeri dergi grubumuzda iken Hareket Medya Gazetesi de dergi kalitesinde renkli kuşe kağıda baskı şeklinde devam ediyor.

2 senedir Ereğli’de sosyal medya üzerinden canlı yayınlar yapıyoruz.

İlk senenizde 2.500 izlenme ortalaması ile yayın yaparken bu sezon ortalamamız 4 bini aştı.

3 katlı bir iş hanını komple kiraladık. Birinci katımızda dergi bölümünü, ikinci katımızda gazete ve internet haber portalını idare ederken üçüncü katımızı da canlı yayın stüdyosu olarak kullanıyoruz.

Bütün bunları işimizi ciddiye aldığımızı göstermek için anlatıyorum.

Gelelim CHP’ yi protesto etmemizin sebebine..

CHP’nin Ereğli’deki hemen her etkinliğinde yer almaya gayret gösterdim. Adeta basın danışmanları gibi çalıştım. Özellikle son dönemde, Sertan Beyin ilçe başkanlığından başlayarak, istifası sürecinde vekaleten başkanlık yapan Sevdekar Aras yönetiminin, kayyım atama sürecinde İsmail Fota’nın, kayyımın üstüne atanan Eylem Beyin bütün etkinliklerine katılmaya gayret gösteren iki gazeteciden birisi bendim. Bir diğeri de meslektaşım Altan Akçakese’dir. Bunu sanırım partililerin hepsi onaylayacaktır. Birçoğunun olmadığı etkinliklerde bile biz vardık. Niçin vardık? Halkın haber alma özgürlüğüne ulaşması için vardık.

Hayrettin Kartal yönetimin, son dönemlerine geldiği için yayın hayatına girişimiz, kendisiyle çok fazla çalışamadık.

Şimdi bazıları diyecektir ki, geliyorsan paranı alıyorsundur. Ne kadar para aldığımızı ifade edeceğim şimdi. Hemen hemen 5 yıllık bu süreçte Hayrettin Kartal döneminde 2 kere abonelik parası olarak 20+20=40 TL, son dönemde de 4 ay 30 TL’den 120 TL abonelik parası aldık. Yani CHP’den kurumsal olarak aldığımız para 5 yıl içinde 40+120= 160 TL’dir.

Kendisini CHP’ li olarak ifade eden, yönetimde bulunan bazı arkadaşlardan ilan bedeli aldığımız oldu. Bunu inkar edecek değiliz. Buraya kadar ki bölüm bir kenarda dursun şimdilik.

CHP’ nin hemen her organizasyonunda; durduğumuz yerden sorduğumuz soruya kadar müdahale etmek isteyen partililer oldu. Bize işimizi öğretmeye çalışanları da gördük. Buna rağmen etkinliklere katılmaya devam ettik.

Son süreçte anayasal hakkını kullanmak isteyen Neriman Posbıyık’ın demokrasi dışı müdahaleler ile adaylığının önüne geçilmesinin doğru olmadığını söyledik.

31 mahalle 93 köyün delege seçimlerinde ortak liste yapılmasının haricinde anlaşılamayan yerlerde (Bağlık, Kepez, Orhanlar, Süleymanlar) ayrı listelerin yarıştığı ve bir tanesinde kaybedilen(Kepez) seçimlerin iptal edilmesinin doğru olmadığını söyledik.

Basın davetlerinin maille yapıldığı ortamda bize hiç mail gelmedi. Haberimizin olduğu her programa yine katıldım. Son programda da mail yoktu bir CHP’ li arkadaşımın aramasıyla haberim oldu. Gittim, program sonrası bir yetkiliye söylerken İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul şahit oldu ve hemen düzeltilmesi için gerekeni yaptı. 5 yıldır ilk defa CHP’den mail geldi. Eylem Beyin adaylık açıklamasının yapılacağı maili o da.

Ancak biz bir gün önce canlı yayında artık CHP’yi, kurumsal olarak takip etmeyi bıraktığımızı açıkladık.

Bunun sebebi de şuydu: Son programdan sonra ofiste Sibel Hanımın telefonu çaldı. Arayan Ereğli CHP yöneticisi; aboneliğin sonlandırıldığı, yeni gelecek yönetimin aboneliği devam ettirmesi halinde devam edilebileceğini ifade etti. Bu tavır bardağı taşıran son damla oldu bizler için. Biz de kurumsal olarak artık, CHP’ yi takip etmeyi bırakma kararı aldık. Bir CHP yöneticisinin bu tavrını protesto ediyoruz.

KÖŞE YAZARLARI

Warning: Use of undefined constant yazarlarinID - assumed 'yazarlarinID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/hareket67.com/httpdocs/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/yazarlar.php on line 15
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi:
çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle