Hareket67

CHP EREĞLİ BİLDİĞİNİZ GİBİ..

CHP EREĞLİ BİLDİĞİNİZ GİBİ..
1.096
09 Eylül 2017 - 23:22

CHP EREĞLİ BİLDİĞİNİZ GİBİ..

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı’nda CHP’nin 94. Kuruluş yıldönümü ve yenilenen parti binasının açılışı programı vardı. Ama ne 94.yıl kutlaması ne de parti binasının yenilenmesi parti için tartışmaları engellemedi.Programa; Aralık ayında gerçekleştirilecek ilçe kongresi tartışmaları damga vurdu.

CHP İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakcı, partinin Zonguldak Protokolü, eski ve yeni yöneticilerinin kalabalık katılımıyla gerçekleştirilen açılışta, aynı zamanda hem CHP’nin kuruluş yıldönümünü kutladıklarını, hem de aynı tarihte revizyonunu gerçekleştirdikleri parti binasının açılışını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Ocakcı, parti binasının yenilenmesinde katkı ve emek sağlayan partililere teşekkür etti. İlçe Başkanı Ocakcı, “Bu eser şu hale geldiyse hepimizin sayesinde gelmiştir. Kimse kimseden üstün iş yapmadı. Burası CHP. Burayı biz hep beraber yaptık, hep beraber kullanacağız. Burası Cumhuriyetin, halkın partisi” diye konuştu.

CHP İl Başkanı Ahmet Altun, “Ulu önderimiz bu partiyi kurarken ilkelerini altı okla simgelemiş. Bu altı oktan herhangi birinden feragat edersek gideceğimiz yer şeriattır. Bu bakımdan her türlü küskünlükleri bırakıp, birbirimizi iyi anlamamız, bu ilçe binasında bunları değerlendirmemiz gerekir, 2019 başkanlık seçimlerini alma mecburiyetimiz var” dedi.

DEMİRTAŞ HATIRLAYAMAYINCA..

CHP Milletvekili Ünal Demirtaş, iktidara karşı mücadeleyi beraberce yapmanın önemini vurgulayarak “Öncelikli olarak partililerimizin eski yöneticilerimizden dinlediğimiz şuydu. Binalarımız yoktu, kirada duruyorduk”

Demirtaş konuşurken, ilçe teşkilat binasının alımını gerçekleştiren isimleri hatırlayamayınca, toplantıda bulunan bazı partililer tarafından konuşması düzeltildi, bazı partililerden bu duruma tepki  geldi.

Demirtaş konuşmasına, “Kim aldıysa, kim kazandırdıysa, hepsine teşekkürlerimi sunuyorum. Binanın alınması çok önemliydi. Tadilatı yapıldı. Değişiklikler yapıldı. Herkesin bir emeği oldu onu anlatmaya çalışıyorum. 2011 seçimlerinden sonra gidip geldikçe yıprandığını görüyorduk. Yakışmıyordu. Yeni yönetim seçildikten sonra bir toplantı yapıldı ve değerlendirdik. Tadilat önerisinde bulundum. Araya darbe girişimi, halk oylaması girdi bir türlü fırsat olmadı. İlçe başkanımız ve yönetim kurulumuz büyük bir olgunluk gösterdi ve yapımına başladık. Şu anda güzel bir eser çıkmış durumda” dedi. Demirtaş emeği geçenlere teşekkür etti.

Demirtaş,şöyle devam etti:

“Geçmişimizi bilmiyoruz. Kimdir bizim milletvekillerimiz, ilçe başkanlarımız, genel başkanlarımız? Bununla ilgili bir çalışma yürüttük. Arkadaşlarımız bir çalışma yaptılar. Tunalı Hilmi Bey bizim ilk milletvekilimiz Yenimahale’de evi var. 1918’de Atatürk’ün talimatıyla geliyor, Devrek Müdafaa-ı Hukuk Cemiyetiyle burada direnişi örgütlüyor. İlk mecliste Bolu Mebusu olarak Zonguldak’ı temsil etmek üzere Ankara’ya gidiyor. Bunları gençlerimiz bilmiyor. Benim de bilmediğim birçok şey varmış. Mehmet Ali Pestilci’nin hayatını bilmiyordum, bu benim ayıbımdır. Suphi Konak’ı bilmiyordum bu benim ayıbımdır. Tarihimizi bilmiyormuşuz. İlçe başkanlarımız konusunda Sertan Başkanımız güzel bir çalışma yapmış. Ben Kadri Yılmaz Beyin ilçe başkanımız olduğun bilmiyordum. Suphi Konak Beyin, Kemal Anadol da öyle…”

O ZAMAN LİSTEYİ TEKE DÜŞÜRÜN..

Demirtaş bir dinleyicinin “Partimizi tanımıyorsun” diye laf atması üzerine, “Partimizi tanımıyorsun demeyin, bu güzel günde bu hiç hoş değil, bir eksiğimiz vardı onu tamamlıyoruz” diyerek tepki gösterdi. CHP Milletvekili “Türkiye zor bir süreçten geçiyor, bırakalım artık birbirimizle didişmeyi, kavga etmeyi” demesi üzerine de bir partili “O zaman listeyi teke düşürün” diyerek laf attı. Bunun üzerine partililer kendi aralarında tartışma yaşadı.

Demirtaş, “2019’da çok önemli bir süreç bizi bekliyor. Şu koltuklarda ha o oturmuş, ha bu oturmuş. Hepimiz aynı partinin neferleriyiz. Demokratik olarak seçimlerimizi götürüyoruz. Türkiye’nin en demokratik partisi CHP. Diğer partilerde bu yok. Tabii ki yarışılacak ama sonuçlar belli olduktan sonra tabii ki birlik ve bütünlüğümüzü sağlamamız lazım. Üzülerek ifade ediyorum bunu başaramıyoruz. Kişisel hesapları bırakalım 2019’a odaklanalım. Türkiye Güney Amerika, Orta Asya tipi bir otoriter rejime doğru evriliyor. Genel başkanımız bizlere bir ifadede bulundu. Sarayda monarşiyi düşünen, babadan oğula geçen yönetimi düşünen bir grup olduğunu belirtti. Bu noktaya doğru gidiyoruz. Onun için şurada bulunan güzide topluluğun bir ferdinin bir günlük çalışması da bizim için önemli. Eski alışkanlıklarımızı bırakalım. Demokratik rekabet olacak, olmalı da. Burası CHP: Ama bunu birbirimizi kırmadan, dökmeden yapalım.” Diye konuşmasını bitirdi.

“DEĞİŞİK İLÇELERDE ARKADAŞLAR BİR ARADA OTURMUYOR …”

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu da, “Bütün örgütlerimizde delege seçimleri var. Çok önemli süreçlerden geçtik. Tüm ilçelere göre konuşuyorum. Referandumda gerçekten layıkıyla ortada olmayanlar, çalışmalarımıza katılmayanlar, şimdi değişik ilçelerimizde maalesef partiyi basına düşürecek şekilde hakları olmadığı halde açıklamalar yapıyorlar” dedi. Delege seçimlerinin çok şeffaf şekilde yapılacağını belirten Turpçu, “2019’un bir telafisi yok. Ereğli belediyesini kendi bariz hatalarımızla kaybettik, telafi edeceğiz ama 2019 seçimlerinin telafisi yok. Değişik ilçelerde arkadaşlar bir arada oturmuyor, çay içmiyor, nasıl olacak bu iş?” diyerek tepki gösterdi.

 “BUGÜN O GÜN DEĞİL”

Önceki dönem Belediye Başkanı Halil Posbıyık konuşmasında, Ereğli’nin en önemli merkezlerinden biri olduğunu belirterek, “Ereğli’de demografik yapı değişti. Ciğerlerimize kadar işleyen yapıları her yerde görüyoruz. Belediyeyi almak, milletvekillerini almak, parlamenter sisteme geçmek için yapmak gerekenleri yapıyor muyuz sorgulamak lazım” diye konuştu.

CHP’de üç beş adayın çıkmasının kendisini sevindireceğini ama bugünkü günün o gün olmadığını belirten Posbıyık şöyle devam etti:

“Geçmişte siyasi kavgalarımız, hatalarımız olmuştur. Geçmişte Yaşar Balcı ile kavgalarımız oldu, siyaseten ayrı düştük. Şimdi konuşuyoruz. Başka arkadaşlarımız da olabilir. Hepsinden özür dilemeye hazırım. Çünkü bu ortamda kavgalı olmamamız lazım. Açılışını yaptığımız mekanda ufak tefek sesler çıktı. Buna hiç birimizin hakkı yok. Herkes hatalarını kabul edecek. Ben ediyorum. Bizim el ele vermemiz lazım.

ÖYLE BELEDİYEYİ ALMAK KOLAY DEĞİL..

Ereğli’de sadece CHP tabanı ile belediye başkanı çıkarılamayağını belirten Posbıyık, “Zonguldak’ta CHP’li taban var ama Ereğli’den CHP oylarıyla belediye başkanı çıkmaz. Anap’tan, DYP’den, AK Parti’den sempati oyları alınabiliyorsa olur. Öyle belediyeyi almak kolay değil. Hüseyin Uysal iyi çalışmadı alır gideriz diye bir şey yok” ifadeleriyle parti içi bütünlüğün önemine dikkat çekti.

Adaylığı konusunda da sinyal veren Posbıyık, ‘Benim ille başkan olacağım diye bir kaygım yok. Cumhuriyet Halk Partisi bu görevi verirse elimizden geleni yaparız. Başka bir arkadaşımıza da verirse onunla beraber çalışırız’  dedi.

PARKTA BAHÇEDE BİZİM KAVGALARIMIZ KONUŞULUYOR..

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, AK Parti’de de çekememezlikler olduğunu ama dışarı taşımadıklarını belirterek, “Parklarda bahçelerde bizim kavgalarımız konuşuluyor. Birlik beraberlik içinde, abi kardeş ilişkisi içinde bu işleri yönetelim” dedi.

BAZEN DEMOKRASİ BİZE FAZLA GELİYOR…

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin de “İlçe Binamız çok güzel olmuş, Milletvekillerimizin, ilçe başkanlarımızın, genel başkanlarımızın resimleri var. Fakat binamız altından da olsa biz birbirimizi sevmedikten sonra yararı yok” diye konuştu. Tekin, Ereğli Belediyesini kaybetmenin nedeninin birlik beraberlikten uzaklaşılması olduğunu dile getirerek, “Kusura bakmayın, bazen demokrasi bize fazla geliyor, Birbirimizi sevelim. Şurada açılışta bile bir sürü sataşmalar oldu. CHP’nin 94. Yılını kutluyoruz, birbirimize saygı duymayı beceremiyoruz. Yapmayın arkadaşlar” dedi.

Toplantının sonunda, Parti üyelerinden Ahmet Kurubacak, CHP İlçe Başkanı Sertan Ocakcı’ya kitap armağan etti. Toplantı, parti üyelerinin duygu ve düşüncelerini anlattığı bölüm ile devam etti.

 

 

 

KÖŞE YAZARLARI

Warning: Use of undefined constant yazarlarinID - assumed 'yazarlarinID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/hareket67.com/httpdocs/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/yazarlar.php on line 15
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi:
çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle