Hareket67

Bu işler MHP’de olmaz sanıyorduk!

Bu işler MHP’de olmaz sanıyorduk!
Avatar
Engin PINAR( [email protected] )
1.508
07 Ağustos 2020 - 14:44

Bu işler MHP’de olmaz sanıyorduk!

Siyasetin içinde bazı atraksiyonlar yaşanır. Hemen her partide bunlar olur. Ama MHP’de olmaz sanıyorduk.

MHP Zonguldak’ta yaşananları görünce şaşkınlığımız arttıkça artıyor. Kitle partilerinde yaşananların MHP Zonguldak’ta da yaşandığını ahbap-çavuş ilişkisiyle işlerin döndüğünü görünce şaşkınlığımız bir kat daha artmış durumdadır.

Her şey 26 Nisan 2018’de Hamdi Ayan’ın 24 Haziran 2018 milletvekilliği seçimlerinde istifa etmesiyle başladı.

Yönetim kararıyla il başkanlığına Metin Soydaş getirildi. Soydaş, Hamdi Ayan ile aynı fikirlere sahip değildi. Bir süre sonra görevden alındı. Yerine atama yoluyla Hamdi Ayan’ın akrabası, 2002-2012 yılları arasında 10 yıl boyunca BBP’de il başkanlığı görevi yapan Varol Demirköse atandı.

Demirköse 2012 yılında BBP’den istifa etmişti. İstifasını 03.01.2012 tarihinde; “Tamamen halkımıza hizmet etmek ve daima sessizlerin sesi olmak için çalıştım. Kamuoyunda doğruları konuşmak, siyasete seviye getirmek, halkımız içinde birlik sağlamak ve sorunları çözmek, milli ve manevi duygularımıza sahip çıkmak için hareket ettim. Bugüne kadar bana destek olan herkese, teşkilatlarıma, yönetim kurulu üyelerime, dostlarıma ve halkımıza teşekkür ediyorum.” Şeklinde duyurmuştu.

Sonra akrabası olan Hamdi Ayan’ın il başkanı olduğu MHP’ye geçti. Ayan akrabasını, il sekreteri olarak görevlendirdi. 3 dönem boyunca o görevde kaldı. Ayan’ın MHP Genel Merkezi ile diyaloğunun iyi olduğu biliniyor. Metin Soydaş’ın görevden alınıp Demirköse’nin il başkanı olarak atanması bu çerçevede gerçekleşince, ister istemez Ülkücü Harekette bir rahatsızlık oluşuyor. Yönetim içinden İl Başkanı seçilen Metin Soydaş, partisinden istifa ediyor.

Demirköse Kasım 2018’de göreve geldikten sonra 7 Eylül 2019 tarihinde İl Kadın Kolları Başkanı Mevlüde Yalçıner’i görevden aldı. Kendisine sorulması üzerine de şu cevabı verdi; “Mevlüde Yalçıner hanımefendiye daha önce teşkilatımız görev vermişti. Teşkilatımız bu dönemde yeni bir görevlendirme yaptı. Bununla ilgili bir açıklama yapmaya gerek duymuyoruz. Yeni süreçte kendisine ülkücüye yakışır bir şekilde hareket etmesini bekliyoruz. MHP bir ailedir eğer aile içinde bir olay varsa biz bunu kendi içimizde hallederiz. Orada burada, basında medyada konuşmayız. Biz nasıl MHP teşkilatlarının kurallarına uyuyoruz, o da uymak zorunda, uymayacaksa kendi bilir. Kendisine biz görev verdik, görev verirken iyiydi de başka bir görev verince mi kötü olduk. Dışarıdaki dedikodulara kulak asmamalıyız. Dedikodulara uyarsa kendileri bilirler.

Kendisinin zaman içinde göstereceği hal ve hareketlere göre görev alacağına inanıyorum” dedi.

24 Ocak 2020 tarihinde ise Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy görevden alındı. Niyazi Kıransoy, Demirköse’nin 10 yıl boyunca BBP İl Başkanlığı yaptığı dönemde de MHP’de idi, öncesinde de.

Ülkücüler bu kararı şaşkınlıkla izliyordu. Nasıl olabilirdi?

Başka bir siyasi partinin il başkanlığını yapmış birisi MHP’de il başkanlığı görevine getirilir ve hayatında hiçbir dönemde başka bir siyasi partiyle bağı olmayan, Zonguldak Ocak başkanlığı yapan, 2 dönem Merkez İlçe Başkanlığı yapan, Ülkücülüğünden kimsenin zerre şüphe duymadığı, 1 Kasım sürecinde herkesin, ‘durum ne tarafa evrilecek’ diye gözlediği bir dönemde tarafını Devlet Bahçeli olarak lanse eden, bunu da açık açık ifade eden merkez ilçe ile birlikte 8 ilçesi olan Zonguldak içindeki 2 ilçe başkanından birisi olan Merkez İlçe Başkanı Kıransoy görevden alınırdı?

Ülkücüler bunun şokunu yaşıyorken, MHP Zonguldak, sanki hiçbir anormal durum yokmuş gibi davranıyordu.

Ülkücü Hareket, MHP Zonguldak’a bir operasyon yapıldığının farkındaydı. Gelişmeleri izlemeye devam ediyordu.

Milletvekilliği seçimlerine aday olan, yerel seçimlerde belediye başkanlığına aday olan eski il başkanı Hamdi Ayan, her ikisinde de başarılı olamamıştı. Kendi siyaseti biten Ayan, MHP içinde ağırlığını koruma gayretine devam ediyordu. Siyaseten buraya kadar ki gelişmeler bu şekilde okunabilirdi. Bunu kuvvetlendirecek bazı gelişmeler de MHP’ nin kongre süreçleri başladığında göze çarpıyor.

MHP’de kongreler için görevlendirilmek üzere görevli talebini İl Başkanlığı yapıyor. Genel merkezden kendileri için en uygun olacak kişiyi tercih edeceklerdi. İl Başkanı Demirköse, Zonguldak’ta ki kongreler için MHP MYK Üyesi Murat Kotra’yı talep ediyor. Bunu da bütün ilçeler için istediğini ifade ediyor. Murat Kotra Zonguldak’lı, MHP Genel Merkezde Zonguldak’lıların gururu durumunda. Hem İstanbul Teşkilatında yaptığı görev hem Genel Merkezde yaptığı görev, Zonguldak’lı Ülkücüleri gururlandırmıştır. 1 Kasım sürecinde Zonguldak’tan üst kurulu delegeleri arasında muhalefete tek imza veren üst kurul delegesi Asım Tazegül’ü MHP’ye kazandıran kişi olduğu biliniyor.

Arka planda son zamanlarda, MHP MYK Üyesi Murat Kotra’nın ilk genel seçimlerde Zonguldak Milletvekili adayı olacağı konuşuluyor. Bunun Murat Kotra tarafından bilindiği de tahmin ediliyor. Zira bilmemesi mümkün değil, hareketin içinde bu konuşuluyor. Kotra’nın bu konu hakkında hiçbir açıklamasının olmaması, sessizliği koruması da bu söylentiyi kuvvetlendiriyor.

Zonguldak kulislerinde bir iddia daha var ki o da şudur:

MHP MYK Üyesi Murat Kotra’nın il başkanlığında Varol Demirköse’ye desteği karşılığında Hamdi Ayan ve Varol Demirköse’nin de ilk genel seçimlerde Murat Kotra’nın milletvekilliğini destekleyeceği iddiası. Bu tür şeyleri sadece kitle partilerinde olur sanırdık. Zira ideolojik partilerde kişilerin kendi çıkarları; ülkenin, milletin, şehrin ve siyasi partinin çıkarlarının önünde olmazdı.

MHP ciddi ve disiplinli bir partidir. Bu tür söylentilerin çıkmasına vesile olacak kimse MHP’ nin üstünde değildir. Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin zaman zaman devreye soktuğu ihraç mekanizması bunun en büyük göstergesidir ki kimse vazgeçilmez değildir..

Devlet Beyin;’’ Menfaatleri için bütün ilkelerini feda edenler, ilkeleri için bütün menfaatlerini feda edenleri anlayamazlar!’’ sözü ne kadar da manidar değil mi?

 

KÖŞE YAZARLARI

Warning: Use of undefined constant yazarlarinID - assumed 'yazarlarinID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/istanbulappleservis.com/hareket67.com/domains/hareket67.com/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/yazarlar.php on line 15
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi:
çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle