Hareket67

Bazı Gazetelere Ambargo mu Uygulanıyor?

Bazı Gazetelere Ambargo mu Uygulanıyor?
677
18 Ağustos 2017 - 16:00

Bazı Gazetelere Ambargo mu Uygulanıyor?

Kdz.Ereğli, gazetecilik mesleği açısından birçok ilden daha fazla gazeteye sahip bir ilçemiz. Bu da vatandaşlar için iyi, siyasiler için riskli bir durum aslına bakarsanız. Vatandaş, birçok haberin değişik bakış açısıyla sunulmasının avantajını yaşıyorken siyasiler de aynı gerekçeyle dezavantajını yaşıyor.

Özel kurumların, herhangi bir basın toplantısına veya basının davet edileceği programlara, istediği basın kuruluşunu çağırma tercihi anlaşılabilir. Ancak bunu resmi kurumların yapması anlaşılır değildir.

Mesela; Kdz. Ereğli Kaymakamlığı, basın kuruluşları arasında bir ayrım yapmamalıdır. Çünkü her basın kuruluşunun hitap ettiği kesim farklıdır. Kaymakamlık bunu yaptığında; ‘’senin hitap ettiğin kesim benim umurumda değildir, diğer basın kuruluşlarının hitap ettiği kesim benim için daha önemlidir’’ anlamı çıkar ki; Kaymakamlık bir ilçedeki mülki amirdir. Yani, devleti temsildeki en yüksek makamdır. Devletin anayasasındaki eşitlik ilkesine aykırı bir durum oluşur.

Geçtiğimiz günlerde Kdz.Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, bir programda katılımın yetersizliği nedeniyle bir serzenişte bulunmuştu. Vatandaşın ilgi göstermediğini düşünüyordu. Ancak vatandaşın bu programdan haberinin olması için, yapılacak programın daha önceden duyurulması gerekir. Bunu da en etkin şekilde bölgedeki gazetelere en azından 1-2 gün evvel bildirilmesi, hem basının hem de vatandaşların haberdar edilmesi gerekir. Muhtemelen bu yapıldı da ancak gazetemiz Hareket Medya ya böyle bir bilgilendirmenin gelmediğini tespit ettik. Ayrıca, daha sonra görüştüğüm bazı gazete sahiplerinin de haberdar olmadığını öğrendik. Gazetelerin bazıları bu programdan habersizdi.

Programın tekrarı yapıldığında aynı durum tekrar yaşandı. Kalabalık bir nebze artmış olsa da yine toplantının yapıldığı salonun bir bölümü boştu.

Kaymakam Madenoğlu’nun bu durumdan haberinin olmadığını, görevli memurun konuya hakim olmadığı için bu durumun yaşandığını düşünerek, Kaymakam Bey’e bu konu hakkında bir eksiklik olduğunu ifade ettim. Kendisi de konuyla ilgileneceğini, eksikliğin giderileceğini ifade etti. Ancak ertesi gün yine kaymakamlık tarafından yapılan ilanın bazı gazetelere ulaşılmadığı tespit edildi.

Buraya kadar yapılan haberimiz, bir eksikliğin giderilmesi içindi.

Gazetemiz Hareket Medya, daha önce elektronik posta aracılığı ile yapılacak programlardan haberdar olurken son 2 haftada fark ettiğimiz(ne zamandan beri listede olmadığımızı bilmediğimiz), bilgi paylaşımlarının gazetemize ulaşmamasını, konuyla ilgili memurun hatasından kaynaklandığını düşünmek istiyoruz. Yoksa elektronik posta listesinden, özellikle çıkarıldığımızı, düşünmek bile istemiyoruz. Çünkü bu durum, gazeteler arasında ayrımcılık yapıldığı anlamı taşır ki; bunu kabul etmemiz mümkün değildir.

KÖŞE YAZARLARI

Warning: Use of undefined constant yazarlarinID - assumed 'yazarlarinID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/hareket67.com/httpdocs/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/yazarlar.php on line 15
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi:
çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle