Hareket67

AKPARTİ’DE İHRAÇ OLACAKLAR VAR..

AKPARTİ’DE İHRAÇ OLACAKLAR VAR..
1.058
02 Ağustos 2017 - 21:53

AKPARTİ’DE İHRAÇ OLACAKLAR VAR..

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır ve Faruk Çaturoğlu beraberinde Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ile Kdz.Ereğli İlçe Teşkilatını ziyaret ettiler.

İlçe Başkanı Fatih Çakır, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, İl Başkanı Zeki Tosun birer konuşma yaptıktan sonra konuşma sırası Faruk Çaturoğlu’na geldi.

Bölge için çok önemli kanun ve kararlar çıkardıklarını, istihdam ve sorunların çözümü noktasında yoğun bir mesai harcadıklarını vurguladı. Tersaneler, Alacaağzı kömür işletmesi, Organize Sanayi Bölgeleri, eğitim ve alt yapı olmak üzere çeşitli açıklamalarda bulunan Milletvekili Çaturoğlu şunları söyledi:

‘’Heybemiz dolu geldik. En son çıkardığımız kanun var. Tersaneler bölgesi, Erdemir, bölgemizdeki sanayi tesisleri, sıkıntı var dedik. Söz konusu kanun için bastırdık bu yaraya parmak bastık ve sadece 2 ilimize mahsus bir kanunun çıkarılmasına öncülük yaptık. Allah’a şükürler olsun kanun çıktı, Cumhurbaşkanımız onayladı, yürürlüğe girdi.

Tersaneler bundan sonra isterlerse endüstri bölgesi olabilecek ve başka işler yapma imkanına kavuşacaklar. Öteki taraftan Erdemir yarısından fazlası dolgu ile kazanılmış, kanun gereği kenar çizgisinin dışında yapılacak olanlar da belli ne yapılabilir liman yapılabilir, tersane yapılabiliyor. En son olimpik spor tesisleri de buna girdi ama şimdi sadece Trabzon ve Zonguldak’ta olmak kaydı ile kıyı kenar çizgisi olmak üzere özel endüstri bölgeleri ve sağlık tesisleri yapılmasına imkan verecek yasayı meclisten çıkardık. Çok büyük çaba sarf ettik.

Erdemir bundan sonra 2 bin 200 dönümlük bir arazi daha kazanmış oldu. Yatırım yapabilecek 2 bin 200 dönümlük bir arazi kazandı. Yeni haddehaneler, tersaneler kuracak. Bunların hepsi bölgemiz ekonomisine katkı, istihdam demek, ticaretin bu bölgede sanayinin gelişmesi demek. Bu kanun çıkmasaydı bu yatırımlar başka yerlere kayacaktı. Kayan yatırım bize sıkıntı olarak dönecekti. Çünkü bizim bölgemizin yatırımcılara ve istihdam sağlayıcı işlere ihtiyacı var.

Bir kanun daha çıkardık, yılbaşı çıkarmıştık, yönetmeliği çıkmamıştı. HEMA olarak biliniyor Kandilli’deki Alacaağzı’na tekrar istihdama sağlanması için çabalar sarf ettik. Genel Müdürlüğümüz ile görüşeceğiz ve hazırlığını yaptıracağız. Yeniden bu ocağı ihaleye çıkartacağız. Orada insanlar ekmek yiyordu, inşallah talipleri olacak, önünü açtık, teşvik sağladık. Daha önce ihaleye çıkmıştı, olmadı. Bu kez olacağını düşünüyoruz.

Eğitimde iddiamız şuydu, seçim beyannamemizde sözlü olarak vermiştik. Bölgedeki aktörlerle birlikte biz burada ikili eğitim sonlandıracağız dedik. Allah’a şükür geçmişten gelen ve bizim yaptığımız çalışmalar ile birlikte iyi noktalara gidiyoruz. İkili eğitime bu bölgede son vereceğiz inşallah. Ayrıca eski devlet hastanesinin yerinde çalışmalar sona gelindi. Orada bir takım yasal engellerden dolayı çalışmalar biraz aksadı ama alan en nihayetinde bitti, alan projesi çizildi, Kalkınma Bakanlığı ile görüştük, bir ekip gelecek. Ondan sonraki süreçte oranın yatırım ihalesi gündeme gelecek. Turizm fakültemizi kazandırdık. İnşallah bu yıl öğrenci almaya başlayacak. Daha işler yoluna girdikten sonra daha çok önemli sayılabilecek fakülteleri kazandırma çalışmalarımız sürüyor. 15 Temmuz ve öncesindeki 2 seçimin yapılması bürokraside işleri yavaşlattı. Ama hızlı olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Alt yapı konusunda Ereğli-Zonguldak yolu, Ereğli-Devrek yolu bir de Ereğli çevre yolu var. Balıkçı barınağından giren hastane kavşağına bağlanan yolun şuan proje çalışmaları sona doğru yaklaştı. İnşallah onun da program bittikten sonra yapım ihalesi sonrası adım atılacak. 2023 vizyonunda Sakarya, Akçakoca, Alaplı, Ereğli, Zonguldak, Bartın demiryolu var. Çalışmaları devam ediyor.  Ayrıca bölgemizde önemli bir turizm potansiyeli var. Kültür Bakanımıza da müsteşarımıza da arz ettik. Bölgenin kültür haritasının çıkarılması için kendileri koordinatörlük yapabileceklerini söylediler. Çok sevindirici bir gelişme. Belediyemizin de önemli çalışmaları var. Yeniden kültür merkezi ile ilgili başlanmış olan bir kültür merkezi için belediyemiz proje hazırlıyor. Alt yapısı oluşturuldu. Çöp alanı var önemli gelişmeler olacak. Bu çalışmalar yapılıyor. Siz kamuoyundaki olumsuzluklara kendinizi kaptırmayın. Bize düşen bir şey var gerek belediye, gerek ilçe teşkilatı gerekse bize düşen çalışmaları halka anlatacak olanlar bizleriz. Halkın sahiplenmesi için anlatmalıyız. Bu konuda arkadaşlarımızın sağduyusuna ve gayretlerine güveniyorum. Teşkilatımızın çalışmalarında da bundan sonra da başarılar diliyorum. Belediyenin her zaman yanındayız, arkasındayız, endişeleri olmasın”

Sıra artık AK Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır ‘a gelmişti. Özbakır sözlerine FETÖ ten bahsederek başladı. Kendisinin aynı zamanda Merkez Disiplin Kurulunda görevli olmasından dolayı bazı ihraçlarla uğraşmak zorunda olduğunu ifade etti. Bazı belediye başkanları, meclis üyeleri ile alakalı ihraç durumları olduğunu söyledikten sonra Zonguldak’ın kurtuluşunun TTK’dan değil Filyos Projesinin hayata geçmesi ile olacağını vurgulayan Özbakır, konuşmasına şöyle sürdürdü;  “Mevcut yolu Sinop’dan İstanbul’a bağlamak. Bu bağlanırsa bu bölgemiz de hareketlenir. Karadeniz’e gidip gelenler buradan gelip geçecek. Asıl buralar hareketlenecek. Liman, demiryolu bağlantısı, karayolu bağlantısı olacak. Türkiye’nin üçüncü büyük limanı olacak. Zonguldak’ı TTK değil Filyos uçuracak. Ereğli’nin gelişmesi, fabrikanın Ereğli’ye katkı sağlaması için üzerimize düşeni yapıyoruz. Ayrıca Ereğli-Devrek karayolunun belirli bölümlerinde asfalt yerine beton olması yönünde gelen talepleri değerlendirdiklerini belirterek, “Bu iş için bastıracağız. Çünkü ağır tonajlı araçlar bölgede çalıştığı için asfaltlı yolun bozulma olasılığı fazla. Beton daha sağlam. Karayolları Genel Müdürlüğü ile kısa sürede bu konuyu görüşeceğiz” sözleri ile konuştu.

 

KÖŞE YAZARLARI

Warning: Use of undefined constant yazarlarinID - assumed 'yazarlarinID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/hareket67.com/httpdocs/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/yazarlar.php on line 15
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi:
çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle