Hareket67

4 SANİYELİK KARAR VE..

4 SANİYELİK KARAR VE..
1.340
16 Temmuz 2017 - 20:13

4 SANİYELİK KARAR VE..

40 yıllık bir proje olan FETÖ, 4 saniyelik karar ile yerle yeksan oldu.

Neydi o 4 saniyelik karar?

Yazının devamında bir süreçten bahsedeceğim. O sürecin sonunda da 4 saniyelik kararı hatırlatacağım.

İki binli yılların başları, Türkçe Olimpiyatları başlıyor. Bir, iki, üç derken iş büyüyor. Siyasiler, bürokratlar, Sivil Toplum Kuruluşları, büyük iş adamları sponsor olmak için yarışıyor. O olimpiyatlarda konuşma yapmak, kişinin kariyerine kariyer katıyor.

Olimpiyatları düzenleyenler açısından küçük bir sorun var. MHP cenahından siyasi destek alamıyorlar. Bu sebeple de Devlet Bey’i bu olimpiyatlarda görmek en büyük arzuları. Bunun için ne yaptıklarını gelin Devlet Bey’in TV de çıkan söyleşisinden dinleyelim:

“2009 yılında Gazi Üniversitesi’nden bir akademisyen beni aradı. ‘Kızımın düğünü var sayın başkanım, size davetiye vermek istiyorum’ dedi. Ben de kendilerine randevu verdim. Bu randevuya yanında bir başka akademisyeni de getirmiş. Neyse sohbete başladık, hoş beşten sonra o kişi bana ‘mayıs ayında kızımın düğünü var. Bu düğüne sizi bekliyoruz’ dedi. ‘Ama asıl önemli bir konu daha var’ dediler. Yanında gelen akademisyen, ben ikisini de tanıyorum. ‘Efendim aynı tarihlerde bizim düzenlediğimiz Türkçe Olimpiyatları var. Bu programa katılmanızı bekliyoruz. Bu programa katılmazsanız bizi üzersiniz’ dediler. Tabii ben maksadın beni düğüne çağırmak olmadığını anladım. Bunlar hep ikili oynayan tipler. Asıl hedeflerini her zaman gizlerler. Sürekli oyun, oyun içinde oyun kurarlar. O nedenle çok kızdım.

Sizi ve hareketinizi tasvip etmiyorum. Kendilerine dedim ki, bu ülkücü hareket günün birinde sizin karşınızda olacak. Ülkücüler sizin gerçek maskenizi düşürecekler. Bilin ki, bütün ülkücüler sizin karşınızda olacaklar. Bu programa katılmayacağım.

Bunu söyleyince gelen hoca, ‘ben bir buçuk ay sonra ABD’ye gideceğim orada önemli bir zatla görüşeceğim. Bu söylediklerinizi aynen ileteyim mi o zata’ dedi. Ben de aynen iletin. Biz ülkücüler sizin karşınızdayız dedim” 

FETÖ’nün MHP ve lideri Devlet Bahçeli ile uğraşmaları böylece başlıyor. Devlet Bey için atılan iftiralar yazılı ve görsel basınlarında yer buluyor. 2010 referandumu geçip yargıda da ellerini güçlendirdiklerinde ve akabinde 2011 seçimlerinde MHP için yaptıkları anti propaganda ve kaset skandalları gelişmesini hatırlayınız.

O gün verilen bir kararları vardı. MHP’yi Devlet Bey varken kullanamayacaklardı. O halde Devlet Bey’i oradan indirmeleri gerekiyordu. Bir süre onu yıpratacak hamleler yapıp uygun zaman geldiğinde son hamleyi yapacaklardı. Öyle de oldu.

7 Haziran 2015 seçimleri sonucunda %60’ lık blok dedikleri, içinde PKK nın siyasi uzantısı olan HDP’nin de bulunduğu bloğu elinin tersiyle iten Devlet Bahçeli için artık düğmeye basılmıştı.

1 Kasım 2015 seçim sonuçlarından hemen sonra da son hamleleri için düğmeye basılmıştı.

O hareket başarılı olamadı. Bu konu hakkında defalarca köşe yazdığım için burayı kısa geçiyorum.

Ve 15 Temmuz 2016..

Devlet Bey istirahate geçmiş. Ancak garip olan bir şeyler olduğunu sezince hemen MHP Genel Merkezi’ne geçiyor. Saat 21:40’da MHP Genel Merkezi’nde. Henüz kimin nerede olduğu dahi belli değilken Genel Merkezin bütün ışıklarını yaktırarak ‘Biz buradayız’ mesajını veriyor.

Gerekli görüşmeleri yaptıktan sonra devlet erkanına ulaşma talimatı veriyor. Özel kalemler vasıtasıyla 22:15’de Başbakana ulaşılıyor. Kendisine; ‘’Kalkışma kabul edilemez, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin yanındayız. ‘’ mesajı iletiliyor. Bu mesaj 22:35 itibariyle televizyonlarda alt yazı olarak geçmeye başlıyor.

Olması mümkün değil ama kısa bir süreliğine Devlet Bey’in o gün; ‘’Türk Silahlı Kuvvetlerinin yanındayız’’ şeklinde bir açıklama yaptığını düşünür müsünüz?

Neler olabileceğini kestirebiliyor musunuz?

Bundan sonraki gelişmeler zaten herkes tarafından biliniyor.

Şimdi gelelim yazının başında ifade ettiğimiz 4 saniyelik karara..

Herkes, kariyerine kariyer katmak için Türkçe Olimpiyatlarına sponsor olma çabasında iken, orada konuşma yapabilmek için yarış halinde iken, bu teklifi reddeden Devlet Bahçeli’nin o 4 saniyelik kararı, 40 yıllık projenin aslında sonu olmuştu.

Bir başka 4 saniyelik karar ise, MHP Genel Merkezi’nde verdiği; ‘’kalkışmaya karşı hükümetin yanındayız’’ kararı idi.

Bütün dünyaya, bir Ülkücü’nün 4 saniyelik kararı yeter..

KÖŞE YAZARLARI

Warning: Use of undefined constant yazarlarinID - assumed 'yazarlarinID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/hareket67.com/httpdocs/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/yazarlar.php on line 15
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi:
çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle