Hareket67

29 Ekim programı belli oldu..

29 Ekim programı belli oldu.. Kdz.Ereğli’ de, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi kutlama programı belli oldu. Kdz. Ereğli Kaymakamlığı uhdesinde yapılacak olan kutlamalar, 28 Ekim Çarşamba günü (yarın) saat 13.00’te Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayacak, ardından Atatürk Anıtının arkasında bulunan İnönü Parkı’nda Tunalı Hilmi heykelinin açılışı yapılacak. 29 Ekim Perşembe günü ise saat 10.00’da, […]

29 Ekim programı belli oldu..
27 Ekim 2020 - 13:21 'de eklendi.

29 Ekim programı belli oldu..

Kdz.Ereğli’ de, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi kutlama programı belli oldu.

Kdz. Ereğli Kaymakamlığı uhdesinde yapılacak olan kutlamalar, 28 Ekim Çarşamba günü (yarın) saat 13.00’te Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başlayacak, ardından Atatürk Anıtının arkasında bulunan İnönü Parkı’nda Tunalı Hilmi heykelinin açılışı yapılacak.

29 Ekim Perşembe günü ise saat 10.00’da, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu Atatürk Anıtı arkasındaki İnönü Parkı’nda tebrikleri kabul edecek. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam edecek olan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kaymakam İsmail Çorumluoğlu yapacak. Şiir ve kompozisyonların okunmasının ardından Kdz. Ereğli Belediyesi Folklor Ekibi ‘Zeybek’ gösterisinde bulunacak. Ödül töreniyle birlikte buradaki program sona erecek. İlçedeki kutlamalar, saat 20.00’de sahil şeridinde düzenlenecek olan ışık gösterileriyle tamamlanacak.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Covid-19 salgını nedeniyle törenlerin sınırlı sayıda kişiyle icra edileceğini belirterek; “Bu sebeple Kamu kurum/kuruluşlarının yanı sıra özel işyerlerinin, binaların, caddelerin bayrak ve flamalarla donatılmasına önem verilmesi, vatandaşlarımızın evlerinin cam ve balkonlarını Şanlı Türk Bayrağımız ile donatması hususunda gerekli önemin verilmesini rica eder, yaşanan salgının en kısa sürede bitmesi dileğiyle, bayramlarımızı yeniden hep beraber coşkuyla kutlayacağımız günlere kavuşmayı canı gönülden dilerim.” dedi.

Kaymakam Çorumluoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şunları kaydetti:

“Milletimizin bağımsızlık konusundaki azim ve kararlılığı sayesinde kazanılan Kurtuluş Savaşımız, millet, vatan ve istiklâl sevgisini milli irade kavramına dönüştüren, onurlu bir mücadeledir.

Bu mücadele sonucunda 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet ilan edilmiştir. Bizler de bugün Türk Milleti olarak, bu özel günün 97. yıldönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz.

Cumhuriyet, bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en büyük çağdaşlaşma adımı, toplumsal ve siyasal değişimdir. Cumhuriyetin ilanı, milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir.

Bu büyük zaferin sonucunda bizlere kahramanlarımız tarafından, geçmişimize gururla, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayacak bir ülke ve hür bir irade bırakmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde gerçekleşen Cumhuriyet Rejimi, getirdiği yenilikler ile bilime, akılcılığa, özgür düşünceye dayalı modern Türkiye’nin temelini oluşturmuş, Türk milletinin ufkunu genişletmiş, ülkemizde; sosyal, eğitim, ekonomik, kültürel alanlarda büyük ilerlemelerin yaşandığı aydınlık bir yol açılmasını sağlamıştır.

Bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını verenleri daima hatırlayacak, Cumhuriyet’in sağladığı barış ve huzur ortamı sayesinde ülkemizi eğitimden sağlığa, insan haklarından sanayileşmeye, demokratikleşmeden ekonomiye her alanda geliştirerek Dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri olma yolunda emin adımlarla ileriye taşıyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyor, başta milli mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnet ve şükranla selamlıyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER