Hareket67

OYAK 60’INCI GENEL KURULU YAPILDI

OYAK 60’INCI GENEL KURULU YAPILDI
1.976
28 Haziran 2020 - 13:06

OYAK 60’INCI GENEL KURULU YAPILDI
OYAK 60’ıncı Olağan Genel Kurulu, Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR, Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar GÜLER, Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Ümit DÜNDAR, Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Hasan KÜÇÜKAKYÜZ, Deniz Kuvvetleri Komutanı Ora. Adnan ÖZBAL, Genel Kurul Üyeleri, OYAK Yönetim Kurulu Başkanı (E) Tümg. Mehmet TAŞ, Yönetim ve Denetleme Kurulu üyeleri ve OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş ERDEM’in katılımlarıyla yapıldı.


Heyet, Genel Kurul toplantısından önce Anıtkabir’i ziyaret etti.
Milli Savunma Bakanı AKAR’ın, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.
Çekilen hatıra fotoğrafından sonra Bakan AKAR ve heyet, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Anıtkabir ziyaretinin ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR ve TSK Komuta Kademesi, OYAK Yönetim ve Denetleme Kurulu üyeleri ile birlikte OYAK Genel Kurul Toplantısı’na iştirak etti. Bakan AKAR, 60’ıncı Genel Kurul Toplantısı’nın açılışında üyelere hitaben bir konuşma yaptı. Genel Kurul toplantısında OYAK Yönetim Kurulu Başkanı (E) Tümg. Mehmet TAŞ ve OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş ERDEM, Genel Kurul üyelerini OYAK’ın 2019 yılı faaliyetleri hakkında bilgilendirdi.

Öte yandan OYAK Genel Kurulunda kar payı olarak %20,5 oranın açıklanması üyeleri çileden çıkardı. Sosyal medya Twitter’da yönetimi istifaya çağıran taglar açıldı. Türkiye gündeminde ilk 5 gündem içerisinde yer aldı.
Bir önceki yılın nema oranı %42 iken 2019 yılının %20,5 olarak açıklanması üyeleri çileden çıkardı. Hele emeklileirn maaşlarının %30 oranında düşürülmesi iddiası var ki OYAK üyeleri köpürüyor. Sosyal medya #oyakyoenetimiistifa tagıyla çalkalanıyor.

Hatırlanacağı üzere Kdz.Ereğli’de de Özel Endüstri Bölgesine bir OYAK kuruluşu olan Erdemir’in de dahil edilmesiyle Kdz.Ereğli çalkalanıyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    %d blogcu bunu beğendi:
    çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle