Hareket67

Türkmen diyarında racon kesilemez!

Türkmen diyarında racon kesilemez!
615
10 Haziran 2017 - 16:14

MHP’li Adan: Kerkük’te bir sözde Kürdistan kadastrosuna izin verilemez. Türkiye’ye rağmen Türkmen diyarında racon kesilemez

Ortadoğu’da yaşanan karmaşanın ve kaosun had safhaya ulaştığı son günlerde, sözde Kürdistan için Eylül ayında bağımsızlık referandumuna gidileceğinin açıklanması tesadüf değildir ve son derece manidardır. Anlaşılan odur ki; peşmerge başı Barzani mevcut kaos ortamını fırsata çevirmenin telaşına düşmüştür ve bu yönde hesaplar yapmaktadır. Irak merkezi yönetiminin basiretsiz tutumu ve kendi içlerindeki çatlaklar da Barzani’yi cesaretlendirmiştir.

Müslümanların birbirini kırıp geçirdiği, dış güçlerin müdahale ve emelleriyle yapboz tahtasına dönen, mezhep savaşlarına yol açabilecek terör eylemlerine sahne olan ve son derece kırılgan hale gelen coğrafyamızda; Barzani’nin bu son hamlesi mevcut durumu daha da içinden çıkılmaz bir hale getirecektir. Bırakınız böyle bir senaryonun hayata geçmesini, hayal edilmesi bile Ortadoğu’nun bağrına yeni bir hançer saplanması anlamına gelecektir.

Bu noktada bizim asıl hassasiyetimiz ve endişemiz sözde Kürdistan sınırları içinde zikredilen Kerkük’ün ve diğer Türkmen yerleşimlerinin durumunun ne olacağıdır. 2003 yılından itibaren küresel güçlerin desteği ve gözetimi altında Kerkük’e saldıran peşmerge güçlerinin ilk işleri tapu daireleri ile nüfus ve mahkeme binalarındaki belgeleri yakmak olmuştu. Biz bu vandallığı hiç unutmadık. Ardından kadim Türkmen şehri Kerkük’e sözde peşmerge bayrakları astılar, bu bayrakların resmi dairelere asılmasını mecbur hale getirdiler. Türkmen kardeşlerimizi yerlerinden yurtlarından sürdüler, katlettiler ve hemen her yerde Türk kimliğini ortadan kaldırmak için her türlü kepazeliği sergilediler.

Şimdi de nüfus ve demografik yapısını altüst ettikleri Türkmen bölgelerini sözde Kürdistan’a bağlamak için referandum yapacaklarmış. Böyle bir hamlenin ne hukuki, ne insani, ne rasyonel, ne de geçerli olması mümkün değildir. Bu olsa olsa kendi çalıp kendi oynamaktır. Irak’ın cüceleri ve kuklaları kendilerini dev aynasında sanmaktadırlar. Kerkük’te bir sözde Kürdistan kadastrosuna izin verilemez. Cehennem gibi kaynayan Ortadoğu kazanının içine Türkmenlerin de atılması kabul edilemez. Bölgedeki geniş ve kadim Türk varlığı, Barzani’nin heveslerine terk edilemez. Türkmenlerin tapulu toprağına gecekondu dikilemez. Türkiye’ye rağmen Türkmen diyarında racon kesilemez. Türkmenlerin istikbali bu kuklaların insafına ve hayallerine teslim edilemez ve şürekâsının bu hamlesi Türkiye’ye açık bir tehdittir. Irak’ın toprak bütünlüğünün korunması Türkiye’nin çıkarları ve huzuru açısından elzemdir. Unutulmamalıdır ki; Kerkük’teki yangın bize de ulaşır. En zor zamanlarında Türkmen kardeşlerimizin yanında olan, onlara her türlü yardımın ulaştırılması için seferber olan Milliyetçi Hareket Partisi; elbette olup bitenleri yakından izlemektedir. Partimiz ve liderimiz bu meseleyi her türlü siyasi mülahazanın üstünde görmekte, bir varoluş, onur ve tarihsel sorumluluk konusu olarak ele almaktadır.

Kaynak: EtikHaber

KÖŞE YAZARLARI

Warning: Use of undefined constant yazarlarinID - assumed 'yazarlarinID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/hareket67.com/httpdocs/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/yazarlar.php on line 15
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi:
çizgi film izlefb tv izlegs tv izleyoutube video indirwarez forumbjk tv izle