Hareket67

YARIŞLARA DAMGASINI VURAN DAVRANIŞ..

YARIŞLARA DAMGASINI VURAN DAVRANIŞ.. Kdz.Ereğli’de Pazar günü, 2. Uluslararası Açık Su Yüzme Yarışları yapıldı. Oldukça renkli görüntülerin yaşandığı yarışmaya 350 sporcu katıldı. 350 SPORCU KATILDI Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Yüzme Federasyonu, İstanbul Yıldızlar Yüzme ve Ereğli Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen organizasyona, Türkiye’nin farklı bölgelerinden 350 sporcu katıldı. ORGANİZASYONUN YILDIZ İSMİ ESKİ BAKAN KÜRŞAT TÜZMENDİ   […]

YARIŞLARA DAMGASINI VURAN DAVRANIŞ..
28 Temmuz 2019 - 16:57 'de eklendi.

YARIŞLARA DAMGASINI VURAN DAVRANIŞ..

Kdz.Ereğli’de Pazar günü, 2. Uluslararası Açık Su Yüzme Yarışları yapıldı. Oldukça renkli görüntülerin yaşandığı yarışmaya 350 sporcu katıldı.

350 SPORCU KATILDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Yüzme Federasyonu, İstanbul Yıldızlar Yüzme ve Ereğli Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen organizasyona, Türkiye’nin farklı bölgelerinden 350 sporcu katıldı.

ORGANİZASYONUN YILDIZ İSMİ ESKİ BAKAN KÜRŞAT TÜZMENDİ  

Kdz.Ereğli’de amfi tiyatro arkasına kurulan platformdan aralarında eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen ve engellilerin de bulunduğu sporcular iki ayrı parkurda ve birçok kategoride yarıştılar.

3 kilometrelik uzun ve 1,5 kilometrelik kısa parkurlarda mücadele eden yarışmacılar, Kadınlar, Erkekler, Engelliler olarak 3 ana kategoride yarıştıkları gibi yaş aralıkları için de ayrı ayrı kategori vardı.

Eski Bakan Tüzmen genel kategoride 9. Sırada sudan çıktı. 60-64 yaş aralığı kategorisinde ise kürsünün ilk basamağındaydı.  

SAHİBİNİN SUYA TALADIĞINI GÖRÜNCE O DA ATLADI..

Yarışmalarda sahibinin suya atladığı gören köpek, platforma gelerek bir süre peşinden havladı. Herkesin hayretle bakışları arasında kendisini denize bırakan köpek yarışmacılarla yüzdü. Yorulan köpek tekne ile alındıktan sonra jet-ski ile sahil kenarına bırakıldı. Köpeğin yeniden denize girmek istemesi üzerine görevliler köpeği alana bağlarken, vatandaşların köpeğe ilgisi fazlaydı.

MUHTEŞEM GÖRÜNTÜ..

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ikinci kez Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen yüzücülere ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Muhteşem bir görüntü. Yarışanlar ve yarışanlara destek verenleri bir arada. Amacımız Ereğli’de sürekli etkinlikler yaparak bu tür programlara halkımızın katılımı sağlamak. Türkiye’nin farklı bölgelerinden 350’ye yakın sporcu geldi. Ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.SAĞLIK EKİPLERİ MÜDAHALE ETTİ

Yarış sırasında rahatsızlanan birkaç sporcu Sahil Güvenlik Komutanlığı botu tarafından alınarak platformda bulunan sağlık ekiplerine teslim edildi. Yarışlar sonunda katılımcılara madalya verildi. Alanda yarışmacılara ve vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Yarışlar bittikten sonra protokol üyelerinin katılımıyla dereceye giren her kategorideki yarışmacılara madalya ve kupaları takdim edildi.

Ödül töreninde yaşanan bir olay ise alkış aldı. 70-74 yaş kategorisinde birincilik ödülünü alan kişi, yarışmada, bir yanlış anlamadan dolayı kendisinin parkuru yanlış anmasından dolayı daha kısa mesafede yüzdüğünü, bu nedenle birinciliğin kendi hakkı olmadığını ifade etti. böylelikle ikinci olan yarışmacı birinci oldu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER