Hareket67

Vicdanlarınızı yumruklamak istiyorum..

Vicdanlarınızı yumruklamak istiyorum.. Kdz.Ereğli’nin gündemi Özel Endüstri Bölgesine Erdemir’in dahil edilip edilmemesi ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’ın bu konudaki tutumu. İddialar gayet net: Erdemir’in Özel Endüstri Bölgesi kapsamına dahil edilmesiyle Ereğli’nin kazanacağı hiçbir şey yok. Aksine kaybedecekleri var. Kazanan kim peki? Kazanan OYAK grubunun bir kuruluşu olan ERDEMİR. (Bunların ayrıntıları yerel medyada oldukça […]

Vicdanlarınızı yumruklamak istiyorum..
27 Haziran 2020 - 2:28 'de eklendi.

Vicdanlarınızı yumruklamak istiyorum..

Kdz.Ereğli’nin gündemi Özel Endüstri Bölgesine Erdemir’in dahil edilip edilmemesi ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’ın bu konudaki tutumu.

İddialar gayet net: Erdemir’in Özel Endüstri Bölgesi kapsamına dahil edilmesiyle Ereğli’nin kazanacağı hiçbir şey yok. Aksine kaybedecekleri var. Kazanan kim peki? Kazanan OYAK grubunun bir kuruluşu olan ERDEMİR. (Bunların ayrıntıları yerel medyada oldukça yer aldı. Ayrıntıya girmeyeceğim.)

O halde; kim Ereğli’de yaşayanların yanında, kim karşısında olur?

Ereğli’yi sevenler, geleceğini düşünenler Ereğli’de yaşayanların yanında olur.

Ereğli’yi sevmeyenler, geleceği için sorumluluk hissetmeyenler de karşısında olur.

Özel Endüstri Bölgesi kapsamına Erdemir’in dahil edilmesi Önceki Dönem AK Parti Milletvekili Faruk Çaturoğlu’nun özel çabaları sayesinde bu aşamaya geldi. Kdz.Ereğli’nin AK Partili Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın bu gelişmelere sessiz kalması veya şimdilerde konuşulan zararlarından haberi olmaması. (Uysal’ın görev süresinin son düzlüğünde parti değiştirmesi ancak AK Parti’lilerin savunma psikolojisi olabilir.)

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, bu projeye destek vererek AK Parti’nin konuya dair bakışını ortaya koyuyorken AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ve AK Parti Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş Ereğli’de yaşayan AK Parti’li yetkililer olarak olayın vehametini anlamış görünüyorlar. Verdikleri tepkiler bunun işareti sayılabilir.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından mazbatasını aldıktan sonra Erdemir meselesini ortaya atmaya başladı. Ne dedi Posbıyık karşıtları?

‘’Aha işte kavga için geldi demiştik, kavga ediyor.’’

Şimdi gelelim vicdanlarınızı yumruklamaya..

Ereğli’nin ekmeğine sahip çıkan Posbıyık mı kavgacı?

Ereğli’nin %52,5’ lik oy oranıyla ve 7 adaya rağmen bu kadar oy almış halkın temsilcisini hiçe sayan Uçar mı?

Ereğli’nin hakkını savunmak için OYAK gibi bir dev kuruluş ile hukuki savaş veren Posbıyık mı kavgacı?

Kendi partisinin ilçe başkanını görevden almak için uğraşan, Ereğli’deki bürokratların görevden alınıp atamaları ile uğraşan, seçilmiş belediye başkanının adını ağzına almaktan imtina edip atanmış bir genel müdüre iltifatlar yağdırıp, saygıda kusur etmeyen Uçar mı?

Yerel medyanın yapmış olduğu canlı yayınlara katılıp sorulan her soruya cevap veren Posbıyık mı kavgacı?

Telefonla katıldığı canlı yayın programında kendisinden beklenen cevapları vermeyen, özellikle kendisine sorulan son soruya tahammül edemeyip telefonu programcının yüzüne kapatan Uçar mı? (Genel kurulda olduğunu birkaç kere ifade ettiğini biliyorum. Ancak bu onun programcının yüzüne telefon kapatmasını haklı kılmaz)

Genel merkeziyle zaman zaman sorun yaşadığı halde partisinden kopmayan, genel merkezini bu konuda eleştirmeyen Posbıyık mı kavgacı?

7 Haziran 2015 seçiminde listede yer almayınca yerel medya aracılığıyla genel merkezini eleştiren Uçar mı?

EL İNSAF, EL VİCDAN..

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Yusuf konya ;

    Dibin dibini bulmaya çalışıyoruz desteklemeye devam!

    27 Haziran 2020 22:59

    Warning: Illegal string offset 'max_depth' in /var/www/vhosts/istanbulappleservis.com/hareket67.com/domains/hareket67.com/public_html/wp-content/themes/thehaberv2/functions.php on line 530