Hareket67

Tatoğlu’ndan iki güzel eser..

Tatoğlu’ndan iki güzel eser.. Kdz. Ereğli’de, hayırsever işadamı Akın Tatoğlu’nun, babası merhum Hüseyin Tatoğlu adına yaptırdığı 500 kişilik Kültür Merkezi ve annesi merhume Cemile Tatoğlu adına yaptırdığı 5 derslikli Anaokulunun açılışı, geniş katılımlı protokol ve düzenlenen törenle yapıldı. Açılışa Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, AK Parti Zonguldak milletvekili Faruk Çaturoğlu, CHP Zonguldak Milletvekili  Ünal Demirtaş, Ereğli […]

Tatoğlu’ndan iki güzel eser..
30 Mayıs 2018 - 19:17 'de eklendi.

Tatoğlu’ndan iki güzel eser..

Kdz. Ereğli’de, hayırsever işadamı Akın Tatoğlu’nun, babası merhum Hüseyin Tatoğlu adına yaptırdığı 500 kişilik Kültür Merkezi ve annesi merhume Cemile Tatoğlu adına yaptırdığı 5 derslikli Anaokulunun açılışı, geniş katılımlı protokol ve düzenlenen törenle yapıldı.

Açılışa Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, AK Parti Zonguldak milletvekili Faruk Çaturoğlu, CHP Zonguldak Milletvekili  Ünal Demirtaş, Ereğli Kaymakamı  Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aykut Manioğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal,  Zonguldak İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, siyasi partilerin temsilcileri, iş adamları, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Hayırsever İşadamı Akın Tatoğlu’da yaptığı konuşmada, “Rahmetli annemin adını taşıyan Cemile Tatoğlu Anaokulu, geleceğin güvencesi olan başarılı gençlerin yetişeceği ve genç fidanları umutlara dönüştürecek Anaokulu olacaktır. Çocuklarımızın eğitimine önem vermeliyiz.  Çünkü onlar bizlerin arkamızda bırakacağı en değerli varlıklarıdır. Annemin hatırasını yaşatacak bu okuldan yetişen minik yavrularımızın ilerleyen yaşamlarında milletimizin aydın bireyleri olarak yararlı hizmetler sunacağına inanıyorum.  Rahmetli babamın adını taşıyan ve onun aziz hatırasını yaşatacak Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nin yükleneceği misyonu ve ilçemize katacağı  güzelliklerinin heyecanını yaşıyorum. Kültür insanoğlunun  evrimlerinin izlerini yansıtır. Büyük Önder Atatürk’ün ifade ettiği gibi “Türkiye Cumhuriyetinin temeli  Kültürdür”. Rahmetli annem ve babam bizi yetiştirirken maddi ve manevi değerlerimizi öğretir, nasihatleriyle de gelenek ve göreneklerimizi bizlere aşılamışlardır. Milli kimliğimizden ve kişiliğimizden ayrılmadan dinimize, dilimize, tarihimize, gelenek ve göreneklerimizi koruyup geliştirirken, yeniliğe açık, hür düşünen, çağdaş, uygarlığı anlayan bütün gereklerini yerine getiren bir millet olur isek kültürümüzü koruyup geliştirmiş oluruz.

İnsanlar benzer, çünkü kültürleri benzer. İnsanlar benzemez, kültürleri farklıdır.  İnsanlar değişir, çünkü kültürleri değiştirir. Tüm bunların yolu kültür köprüsünden geçmektedir” şeklinde konuştu.

Protokol konuşmalarının sonuncusunu yapan Vali Ahmet Çınar ise; “İnsan davranışlarından cimrilik, Peygamber Efendimizin en çok eleştirdiği en sevmediği davranışlarından bir tanesidir. Hatta Peygamber Efendimiz, kendisini cimrilikle imtihan etmediği için Allah’a dua etmiştir. Dolayısıyla Tatoğlu ailesini ben kutluyorum, çok güzel 2 eser kazandırdılar. Bundan başka daha önce kazandırdıkları eserlerde var, kendilerine minnettarlığımızı ve teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Aramızda başka hayırseverler de var, bu vesileyle onlara da ben huzurunuzda teşekkür ediyorum. Sayın Akın Tatoğlu’nun annesine ve babasına Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Yapılan açılışın ardından Zonguldak Valisi Ahmet Çınar ve beraberindekiler Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’ni gezdiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER