Reklamı kapat

Reklamı kapat
Hareket67

Sıradışı bir aday adayı: A.F. KIZMAZ

Sıradışı bir aday adayı: A.F. KIZMAZ Ak Parti Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Aday Adaylığına Ereğli’den ilk başvuruyu yapan Ahmet Fikri Kızmaz’ı araştırdık. Araştırma yaparken Sevgili meslektaşımız Mustafa Keleş’in sunduğu Can Radyo’da yayınlanan Canlı Gündem programındaki söyleşini gördük. O program ve diğer araştırmaların sonucunda Kızmaz’ın bizde oluşturduğu profil şu şekilde oldu: 1960 doğumlu olan Kızmaz, Kdz.Ereğli Kocaali […]

Sıradışı bir aday adayı: A.F. KIZMAZ
09 Kasım 2018 - 12:56 'de eklendi.

Sıradışı bir aday adayı: A.F. KIZMAZ

Ak Parti Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Aday Adaylığına Ereğli’den ilk başvuruyu yapan Ahmet Fikri Kızmaz’ı araştırdık. Araştırma yaparken Sevgili meslektaşımız Mustafa Keleş’in sunduğu Can Radyo’da yayınlanan Canlı Gündem programındaki söyleşini gördük. O program ve diğer araştırmaların sonucunda Kızmaz’ın bizde oluşturduğu profil şu şekilde oldu:

1960 doğumlu olan Kızmaz, Kdz.Ereğli Kocaali mahallesinde dünyaya gelmiş.

Eşinin 28 Şubat sürecinde yaşananlar sırasında başörtüsünü çıkarmak istememesi üzerine istifa ederek memuriyeti bıraktı.

1975 yılında Ülkücü Hareket ile tanışan Kızmaz, Ereğli’de Tarım İlçe Müdürü olarak görev yaparken 2002 yılında istifa ederek Ak Parti’den Milletvekili aday adayı oldu. Listeye giremeyince tekrar memuriyete döndü.

Her siyasi akımdan kişilerle beşeri münasebet kurmayı başaran Kızmaz, 31 Mart 2019’da yapılacak olan Mahalli idareler seçimlerinde Ak Parti’den aday adaylığı süreci resmen başladığı ilk gün başvurusunu yaptı.

Veteriner Hekimlerin belediyelerde tabii encümen üyesi olma zamanlarını yaşayan Kızmaz, bu görevleri sırasında belediyecilik hakkında da tecrübe edindi.

Ereğli’de Ormanlı Beldesine yapılan Fındık fabrikasında danışmanlık hizmeti sunan Kızmaz, bölgenin küçük baş hayvancılık için çok uygun olduğunu ifade ediyor.

Bir Recep Tayyip Erdoğan hayranı olan Kızmaz, 2002 de girdiği siyaseti de belediye başkan aday adaylığı ile taçlandırmak arzusunda.

Bazı kendi partisinden aday adayları gibi kendi belediye başkanı Hüseyin Uysal’ın yaptığı icraatları anlatmaktan çekinmiyor. Kendi partisinin belediye başkanıyla kavga ederek potaya girme çabası yok. Meclis üyesi arkadaşlarından yeteri kadar destek alamadığını ifade etmekten de çekinmiyor.

Eğer Ak Parti Genel Merkezi, ‘mevcut başkan Hüseyin Uysal tekrar adayımızdır’ derse, biz de asker olacak çalışacağız diyebilecek kadar Ak Parti’li. Ancak bazı projeleri de eleştiriyor Kızmaz.   Mesela Kent Meydanı projesine acil gözüyle bakmıyor. Trafik sorunu, otopark sorunu çözülmeden Kent Meydanı projesine sıcak bakmıyor.

Ötekileştirmeye karşı, birlik ve beraberlikten yana bir aday adayı profili çiziyor Ahmet Fikri Kızmaz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER