Hareket67

Şehit ve Gazi kızlarını hedef gösterdi..

Şehit ve Gazi kızlarını hedef gösterdi.. Amasya Üniversitesi Merzifon Meslek Yüksek Okulunda memur olarak çalışan şehit ve gazi kızları Özleyiş Dilbil ve Evrim Güdek, sigara içtikleri gerekçesiyle, öğretim görevlisi Cemil Güvendi tarafından sosyal medya üzerinden hakaret edilip hedef gösterildi. Öğretim görevlisi Yılmaz Çakış ile Mustafa Oduncu ve Muhammed Yavuz Çintaş adlı kişiler de yaptıkları yorumlarla […]

Şehit ve Gazi kızlarını hedef gösterdi..
24 Mayıs 2018 - 12:08 'de eklendi.

Şehit ve Gazi kızlarını hedef gösterdi..

Amasya Üniversitesi Merzifon Meslek Yüksek Okulunda memur olarak çalışan şehit ve gazi kızları Özleyiş Dilbil ve Evrim Güdek, sigara içtikleri gerekçesiyle, öğretim görevlisi Cemil Güvendi tarafından sosyal medya üzerinden hakaret edilip hedef gösterildi. Öğretim görevlisi Yılmaz Çakış ile Mustafa Oduncu ve Muhammed Yavuz Çintaş adlı kişiler de yaptıkları yorumlarla hakaretleri sürdürdü. Özleyiş Dilbil ve Evrim Güdek, Merzifon Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunurken, rektörlüğün öğretim görevlileri hakkında inceleme başlattığı belirtildi.

Amasya Üniversitesi Merzifon Meslek Yüksek Okulu’nda görevli öğretim görevlisi Cemil Güvendi, 17 Mayıs’ta Facebook’taki hesabında “Bugün okulda şehit yakını kontenjanından işe alınan bir insan müsveddesinin sigara yakıp okuldan çıkana kadar tüttürmesini ibretle izledim ve insanın hem çevresine hem Rabbine ne kadar nankörlük yaptığını düşündüm” ifadelerini kullandı.

Okulun öğretim görevlilerinden Yılmaz Çakış da “hükümete bu noktada bir eleştirim olacaktır. Böyle nankörleri işe alırken biraz incelemeliydi. Hem kutsal şehit yakını hem de şehitliği kabul etmeyen bir anlayış. Ve bu yoldan ekmek ye, Tuhaf” yorumunu yaptı.

Yorum yazan Mustafa Oduncu, “Ramazan dolayısıyla söyleyeceğim sözü söyleyemiyorum. Nankörü Allaha havale ediyorum” ifadesini kullandı.

Bir başka yorumcu olan Muhammed Yavuz Çintaş da yaptığı yorumda “Şehidin sırtından geçinen mahluklar… Kendisine ve çevresine saygısı yok” ifadelerini kullandı.

Suç duyurusunda bulundu..

Gazi kızı olan Özleyiş Özbir, Facebook paylaşımlarının çıktısıyla birlikte Merzifon Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Özbir, şikâyet dilekçesinde; “Bir gazi kızı olarak vatanına karşı sorumluluğunu her zaman yerine getirmiş biri olarak hem şahsıma hakaret eden hem de hükümetin şehit ve gazilere ilişkin politikalarını eleştiren Facebook üzerinden paylaşımı yapan Cemil Güvendi ile bu paylaşıma yorumda bulunan Yılmaz Çakış, Mustafa Oduncu ve Muhammed Yavuz Çintaş adlı kişilerden şikâyetçiyim” ifadelerini kullandı.

Şehit kızı olan Evrim Güdek de savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirtti. Üniversite rektörlüğün öğretim görevlileri hakkında inceleme başlattığı ifade edildi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER