Reklamı kapat

Reklamı kapat
Hareket67

Şebeke suyu şikayetleri üzerine..

Şebeke suyu şikayetleri üzerine.. Kdz.Ereğli’de birkaç gündür şebeke suyunda bulanıklık ve koku şikayetleri gelince Başkan Uysal, ekibiyle birlikte İçme Suyu Arıtma Tesislerine giderek sorunun ne olduğunu, nasıl çözüleceğini araştırdı. Konuya ilişkin sosyal medya üzerinden bir açıklama yapan Uysal’ın sözleri şöyle: 23.30 itibari ile İçme Suyu Arıtma Tesisi’ndeyiz Bulanıklık ve koku şikayetlerine ilişkin ekiplerimiz tarafından yapılan […]

Şebeke suyu şikayetleri üzerine..
03 Eylül 2018 - 9:43 'de eklendi.

Şebeke suyu şikayetleri üzerine..

Kdz.Ereğli’de birkaç gündür şebeke suyunda bulanıklık ve koku şikayetleri gelince Başkan Uysal, ekibiyle birlikte İçme Suyu Arıtma Tesislerine giderek sorunun ne olduğunu, nasıl çözüleceğini araştırdı.

Konuya ilişkin sosyal medya üzerinden bir açıklama yapan Uysal’ın sözleri şöyle:

23.30 itibari ile İçme Suyu Arıtma Tesisi’ndeyiz Bulanıklık ve koku şikayetlerine ilişkin ekiplerimiz tarafından yapılan çalışmalar sonucunda sudaki manganın değeri belli seviyelere indirildi.Tesisimizde an itibari ile Bulanıklık ve kokuya rastlanmadı. Bulanıklık değerinin 0.7 olduğu görüldü. Belirli bölgelerden tahliyeler yapılarak birikimin hatlardan uzaklaştırılması da büyük ölçü de sağlandı. Ekipler gece boyunca bu çalışmayı sürdürecek. Söz konusu Mangan değerinin hiç bir zaman WHO ( Dünya Sağlık Örgütü) nun sınırlarını aşmadığını hatırlatır, sorunun çözümü için üstün çaba gösteren ekiplerimize teşekkür ederim.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER