Reklamı kapat

Reklamı kapat
Hareket67

SAHİ BİZ, NE ZAMAN EDEBİ KAYBETTİK?

SAHİ BİZ, NE ZAMAN EDEBİ KAYBETTİK? Zaman değişse de bir tek şey değişmıyor. O da; ” Tahamülsüzlük’’. Her geçen gün tahamülsüzlükte sınırlarımızı epey genişlettik. Özellikle sosyal medyada ve basında ortalık darmadağınık. Hakaretler, küfürler havada cirit atıyor ve bizler tepkisiz, sessiz sedasız okuyup seyrediyoruz. Eleştirmek, fikri dile getirmek adeta suç oldu. Tahamülümüz yok. Başka bir düşünceye, […]

SAHİ BİZ, NE ZAMAN EDEBİ KAYBETTİK?
01 Haziran 2019 - 0:39 'de eklendi.

SAHİ BİZ, NE ZAMAN EDEBİ KAYBETTİK?

Zaman değişse de bir tek şey değişmıyor. O da; ” Tahamülsüzlük’’.
Her geçen gün tahamülsüzlükte sınırlarımızı epey genişlettik. Özellikle sosyal medyada ve basında ortalık darmadağınık. Hakaretler, küfürler havada cirit atıyor ve bizler tepkisiz, sessiz sedasız okuyup seyrediyoruz. Eleştirmek, fikri dile getirmek adeta suç oldu. Tahamülümüz yok. Başka bir düşünceye, yanlışı duymaya tahamülümüz yok. Eleştiri mi aldık! Basıyoruz hakareti, yanlışsın mı dediler? Başlıyoruz küfür etmeye.

Son zamanlarda düsüncelerinden dolayı gazeteciler şiddet görmeye başladı. Yargının yapacağı görevi kişiler şiddet uygulayarak gösteriyor. Biz hukuk devleti olduğumuzu da unuttuk. Evet fikirler, düşünceler özgürdür. Gazetecinin kalemi de özgür olmalı. Ama bu demek değildir ki, gazeteci herşeyi yazar. Yazar ama hakaret edemez; küfür edemez, her duyduğunu ispatlamadan suçlayamaz. Kaşını sevmedim yazayım, göz rengini sevmedim yazayım, emmi oğlunu işe almadı yazayım, reklam vermedi yazayım. Bu özgürlük değil sadece edepsizlik.

Kaybediyoruz. Saygıyı kaybetmeye başladık. Farklı görüşlerle aynı masada oturabilme,konuşabilme kültürünü kaybetmeye başladık. Aslında kendimize ve işimize olan saygıyı kaybetmeye başladık. Herşeyde olduğu gibi mesleklerimiz de, ilişkiler de basitleşti.

Sahi biz, ne zaman edebi kaybettik?

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER