Hareket67

Protokolün yaya güvenliği nöbeti

Protokolün yaya güvenliği nöbeti Karadeniz Ereğli’de, protokol mensupları “Yaya Güvenliği” nöbeti tuttu. Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, diğer daire müdürleri, öğrenciler ve bazı öğretmenlerin katıldığı nöbet; Devrim Bulvarı üzerindeki yaya geçidinde tutuldu. “Yaya Güvenliği” nöbeti ile ilgili bilgi veren Karadeniz Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, […]

Protokolün yaya güvenliği nöbeti
02 Ekim 2019 - 15:19 'de eklendi.

Protokolün yaya güvenliği nöbeti

Karadeniz Ereğli’de, protokol mensupları “Yaya Güvenliği” nöbeti tuttu.

Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, diğer daire müdürleri, öğrenciler ve bazı öğretmenlerin katıldığı nöbet; Devrim Bulvarı üzerindeki yaya geçidinde tutuldu.

“Yaya Güvenliği” nöbeti ile ilgili bilgi veren Karadeniz Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, uygulamanın ülke genelinde yapıldığını belirterek, “Bugün 20 bin yaya geçidinde, 200 bin polisin görev yaptığı ‘Yaya Güvenliği’ nöbeti uygulamamızı icra ediyoruz. İlçemizde de bu uygulama kapsamında 123 meslektaşımız görev yapmaktadır. Bu uygulamadaki amaç, yaya geçitlerinde önceliğin yayalarda olduğunu sürücülere bir kez daha hatırlatmaktır” dedi.

Kaymakam Çorumluoğlu da uygulamanın şehir merkezleri ile köylerde eş zamanlı olarak yapıldığını belirterek, uygulamada görev yapan emniyet ve jandarma mensuplarına teşekkür etti.

Çorumluoğlu, “Ereğli’de, sürücülerin yaya geçitlerinde yayalara öncelik verdiğini memnuniyetle gözlemliyorum. Ancak sabahları işe yetişme telaşından olsa gerek, bazen sürücülerin yaya önceliğini ihlal ettiklerini de görüyorum. Sürücülerden daha duyarlı olmalarını bekliyoruz. Ben, İçişleri Bakanlığımıza, emniyet ve jandarma teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Ortaya konulan uygulamalarla trafik kazalarında yüzde 30 oranında bir azalma oldu, inşallah bu oran giderek yükselir” dedi.

Kaymakam Çorumluoğlu’nun konuşmasının ardından yaya geçidinde uygulama yapıldı. Uygulama kapsamında Kaymakam Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Posbıyık, Emniyet Müdürü Kuyu ve diğer daire müdürleri, İçişleri Bakanlığı tarafından bastırılan broşürleri sürücülere takdim ederek, yaya geçitlerinde yayalara öncelik verilmesini istediler. Bu esnada öğrenciler de “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” ve “Öncelik Yayanın” pankartları ile sürücülere mesaj vermeye çalıştılar.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER