Reklamı kapat

Reklamı kapat
Hareket67

ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARINA ÖZEL KARARLAR..

ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARINA ÖZEL KARARLAR.. Kdz.Ereğli Kaymakamlık makamının 26. 10 2018 tarihinde yaptığı toplantıyla ilçede bulunan özel öğretim kurslarının uyması gereken  kuralların altının çizildiği 8 maddeden oluşan bir sonucun karar bağlandığı öğrenildi. Bu 8 maddeden oluşan kararın bazı maddeleri dikkat çekici. Mesela bir maddede; ‘’Onay alınan ve kurum açma izin belgesi ile ruhsatnamede belirtilen programlar […]

ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARINA ÖZEL KARARLAR..
13 Kasım 2018 - 12:48 'de eklendi.

ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARINA ÖZEL KARARLAR..

Kdz.Ereğli Kaymakamlık makamının 26. 10 2018 tarihinde yaptığı toplantıyla ilçede bulunan özel öğretim kurslarının uyması gereken  kuralların altının çizildiği 8 maddeden oluşan bir sonucun karar bağlandığı öğrenildi.

Bu 8 maddeden oluşan kararın bazı maddeleri dikkat çekici.

Mesela bir maddede; ‘’Onay alınan ve kurum açma izin belgesi ile ruhsatnamede belirtilen programlar dışında kurumlarda kesinlikle eğitim verilmeyecektir.’’ Deniyor.  Yani bunu bir örnekle açıklayacak olursak; kurum sadece MATEMATİK dersi için ruhsat aldıysa MATEMATİK harici ders veremeyecek.

Mesela bir başka maddede; ‘’Kurumlarda, özel öğretim kurumları kanunu ve yönetmeliğinde belirtilen sayıda personel görevlendirilmesi yapılacak, çalışma izni alınan personele çalışma izin onayında belirtilen görevin dışında herhangi bir görev verilmeyecek ve personelin göreve başlama ile ayrılma işlemleri süresi içerisinde müdürlüğümüze bildirilecektir.’’  Deniyor.  Bu da demek oluyor ki; muhasebeci olarak alınan memur öğretmenlik yapamayacak. Özel öğretim kurumlarında rastlanan bu gibi durumların da önüne geçme çabası var.

En dikkat çeken madde ise; ‘’Personel tekliflerinde azami özen gösterilecek ve terör örgütleri ile ilişkisi bulunan veya bulunabilecek kişilerin atama teklifleri kesinlikle yapılmayacaktır. Aksi hareket eden kurumlar hakkında adli ve idari işlemler başlatılacaktır.’’ Bu da demek oluyor ki; FETÖ/PDY ile ilişkisi olan ya da olma ihtimali olan ya da PKK ile dolaylı bile teması olan kişilerin atamalarının yapılmayacak olması dikkat çekici. Bu anlamda işlem yapan olursa adli ve idari işlem başlatılacak olması ayrıca dikkat çekici.

İŞTE O 8 MADDE:

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER