Reklamı kapat

Reklamı kapat
Hareket67

ONLAR BİZE EMANET..

ONLAR BİZE EMANET.. Kdz.Ereğli Kepez İlkokulu 2. Sınıf öğretmenleri, öğrencileri ve velileri Gönülden Hayvan Severler Derneği ile birlikte 15 Ekim Pazartesi günü 2. Sınıf öğrencilerini sahilde hayatlarını sürdüren hayvanlarla ile bir araya getirdiler. Kepez İlkokulu 2. Sınıf öğretmenlerinden Sibel CAKCAK ve Ali DUMAN öncülüğünde organize edilen Gönülden Hayvan Severler Derneği Başkanı Belgin Alcan’ın da destekleri […]

ONLAR BİZE EMANET..
15 Ekim 2018 - 19:18 'de eklendi.

ONLAR BİZE EMANET..

Kdz.Ereğli Kepez İlkokulu 2. Sınıf öğretmenleri, öğrencileri ve velileri Gönülden Hayvan Severler Derneği ile birlikte 15 Ekim Pazartesi günü 2. Sınıf öğrencilerini sahilde hayatlarını sürdüren hayvanlarla ile bir araya getirdiler.

Kepez İlkokulu 2. Sınıf öğretmenlerinden Sibel CAKCAK ve Ali DUMAN öncülüğünde organize edilen Gönülden Hayvan Severler Derneği Başkanı Belgin Alcan’ın da destekleri ve himayelerinde gerçekleştirilen etkinlikte çocuklar sahil boyunca ortak yaşam alanlarımızda hayatlarını sürdüren kedi ve köpeklere yiyecekler verip onlarla vakit geçirdiler.

İlkokul öğrencilerinin ellerinde ki pankartlardaki sözler ise çok manidardı; ‘’ONLAR BİZE EMANET’’

 

Konu hakkında fikirlerini aldığımız Sibel CAKCAK şu açıklamayı yaptı:

Gönülden Hayvan Severler Derneği ile Kepez İlkokulu 2 sınıf öğretmenleri Sibel Cakcak ve Ali Duman  öğretmenin başkanlığında etkinlik yapmayı istedik. Zamanında  hayvan sevgisinin azaldığını ve onlardan korktuğunu gördük. Derslerde anlatmayla olmadığını düşündük bizde böyle farkındalık yaratmayı istedik. 4 ekim hayvanları koruma gününde  başladı aslında etkinliğimiz orada Gönülden Hayvan Severler Derneğine  destek olduk. Öğrencilerimizi getirdik slogan yarışması yaptık, resim yarışması yaptık ve en sonunda burada hayvanları beslemekle bu etkinliğimizi bitirmek istedik. Çocuklarımıza yararlı olduğunu düşünüyoruz. Çocuklarımızla farkındalık yarattık. Hayvanlara iyi davranmanın gerekliliğini, onlarında bu dünyada yaşamaya hakları olduğunu düşündürttük. Hem velilerimize hem de çocuklarımıza görerek, yaparak, yaşayarak öğrenmelerini sağlamayı istedik. İnşallah farkındalık yaratmışızdır . Hem toplumda hem de çocuklarımıza.                                                                         

Öte yandan Gönülden Hayvan Severler Derneği Başkanı Belgin Alcan’da dernek olarak yaptıkları icraatları şöyle anlattı.

4 Ekim’den  bu yana biz,  birçok okula giderek çocuklarla birlikte paylaşmaya çalışıyoruz. Kepez İlkokulu da bunlardan biriydi. Başka okullara da gittik. Alaplı da Sinitli, Ormanlı da diğer okullara da giderek çocuklara bu tarz çalışmalar yaptık. Yine sokak hayvanları yararına 4 ekim günü üyelerimizle birlikte bir kermes düzenledik. O gün bir kermes planlayarak kazanılan parayı sokak hayvanlarının bakımı, beslenmesi,  yiyecek, veteriner giderlerine harcadık

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER