Hareket67

Önce ziyaret ettiler sonra kan verdiler..

Önce ziyaret ettiler sonra kan verdiler.. Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Türk Kızılay’ı Şubesi ziyaret etti, katıldığı kan toplama kampanyasında ise bağışta bulundu. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır,Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık ve Cemiyet Yöneticisi Şaban Yılmaz ile birlikte Türk Kızılay’ı Karadeniz Ereğli Şubesini ziyaret etti. Şube Başkanı […]

Önce ziyaret ettiler sonra kan verdiler..
02 Haziran 2020 - 15:14 'de eklendi.

Önce ziyaret ettiler sonra kan verdiler..

Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Türk Kızılay’ı Şubesi ziyaret etti, katıldığı kan toplama kampanyasında ise bağışta bulundu.

Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır,Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık ve Cemiyet Yöneticisi Şaban Yılmaz ile birlikte Türk Kızılay’ı Karadeniz Ereğli Şubesini ziyaret etti. Şube Başkanı Yaşar Ciğer, ziyarette yaptığı konuşmada, şube faaliyetlerini anlattığı Kaymakam Çorumluoğlu’na mini brifing verdi. Covid19 sürecinde yapılan nakdi yardımların 272 bin 400 lira olduğunu anlatan Ciğer, şöyle dedi: “PANDEMİ döneminde yaptığımız çalışmalar kapsamında 681 kişiye 400’er lira toplamda 272 bin 400 lira nakdi yardım yaptık. Yaklaşık bin aileye da gıda yardımında bulunduk. Bu yılki şube bütçesi 350 bin civarında gerçekleşti.Ayrıca pandemi döneminde ihtiyaç duyulan her alanda halkın yaninda yer almaya çalıştıklarını belirten Ciğer vatandaşlarımıza gıda kolisi,hijyen malzemesi,maske,dezenfektan,pide ve ekmek dağıtımı,giysi yardımı,çocuklara hediyeler,tekerlekli sandalye,sokak hayvanlarının beslenmesi,izalasyon ve karantina bölgelerine sürekli yardım gibi konularda eksikleri gidermeye çalıştıklarını ve bu zorlu sürecin hep birlikte aşılacağını belirtti.”
ÇORUMLUOĞLU: TAKDİR EDİYORUM
Çorumluoğlu ise Kızılay şubesinin özellikle PANDEMİ döneminde ortaya koyduğu aktif çalışmayı takdir ile karşıladığını belirterek şunları söyledi:


“Bu proaktif yaklaşımınızı ben takdir ettim. Çorbada herkesin tuzu olacaktır. Bazen bir ihtiyaç olan en ufak bir tel bile hayat kurtarabiliyor. Bu açıdan 300 bini geçti dediniz; mesela bizim sadece ailelere dağıttığımız 1000’er liralık yardım eki para ile 13 trilyondur. 13 trilyonun yanında 300 bin düşük mü? Evet. Düşük ama burada herkesin karınca kararınca bir şey yapması önemli. Kızılay’ı bu açıdan takdir ettim. Bir de; bu arkadaşlarımızın (Kızılay Yönetimi) katkıları ile yapıldı. Bunda devle katkısı yok.”
AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır ise Kızılay’a yapılan desteklerden söz ederek şube yönetimine başarı dileklerini iletti. Ziyarette Kızılay Ereğli Şube Müdürü Yaşar Ciğer, Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Fatih Çakır ve beraberindeki heyete hediye takdim ederek kızılay şubelerini ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.
KAN VERDİLER
Düzenli bağışçı oldukları bilinen Çorumluoğlu ve Çakır, ziyaretin andından Devrim bulvarı üzerinde konuşlandırılan Kızılay kan toplama otobüsüne geçtiler. Burada yapılan ön muayene ve sözlü soruların ardından bağışta bulunan Çorumluoğlu, kan vermenin önemini hatırlattı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER