Reklamı kapat

Reklamı kapat
Hareket67

NEDEN CUMHUR İTTİFAKI?

NEDEN CUMHUR İTTİFAKI? 1999 da terörist başı takası yapıldıktan sonra (APO-FETÖ) batının Türkiye üzerindeki stratejisini doğru okuyanlar vardı. 2001’de AB uyum yasaları adı altında ülkede PKK’ nın siyasi uzantısının muhatap alınması sağlanmaya çalışılıyordu. MHP buna karşı çıktı. 57. koalisyon hükümetinin dağılması için yapay bir kriz meydana getirildi. MHP; ‘bizim ipimizi çekecekse millet çeksin’ diyerek 3 […]

NEDEN CUMHUR İTTİFAKI?
13 Haziran 2018 - 0:22 'de eklendi.

NEDEN CUMHUR İTTİFAKI?

1999 da terörist başı takası yapıldıktan sonra (APO-FETÖ) batının Türkiye üzerindeki stratejisini doğru okuyanlar vardı.

2001’de AB uyum yasaları adı altında ülkede PKK’ nın siyasi uzantısının muhatap alınması sağlanmaya çalışılıyordu. MHP buna karşı çıktı. 57. koalisyon hükümetinin dağılması için yapay bir kriz meydana getirildi. MHP; ‘bizim ipimizi çekecekse millet çeksin’ diyerek 3 Kasım 2002 de seçime gitti. 5 siyasi parti birden tarih oldu. Oluşan boşluğu, ‘ben AB uyum yasalarından yanayım’ diyen Ak Parti doldurdu.

2009’a kadar ekonomik olarak hamle yapan Ak Parti, o süreçte; belki de diyet ödemek için, ‘çözüm süreci’ adıyla bir ucube hamleye girişti. Bugün FETÖ olarak bildiğimiz, o zamanın cemaati, bu hamleyi savunuyordu. MHP ile kavgasının su yüzüne çıktığı dönemlerdi FETÖ’nün..

2010 Referandumunda ‘Gerekirse mezardakileri kaldırın’ talimatı veren terörist başı, o zamana kadar devletin içindeki yuvalanmasını tamamlamıştı. MHP Liderinin; ‘gel kendin oy kullan’ çağrısı üzerine, iktidarın hemen her vekili, TV’lerin hemen her kanalı Devlet Beye saldırıya geçip, siyasi linç yapmaya kalktılar. Oysa FETÖ’nün, HSYK’yı da ele geçirdiğinde sıra siyasi güce geliyordu. Ama MHP üzerine oyunlar devam ediyordu. Hatırlayınız kaset furyasını.. O süreçte ilginç bir gelişme daha oldu. Yine bir kaset olayıyla CHP Genel Başkanı değişti Türkiye’de..

2011 seçimlerinde hükümetten, bir rivayete göre 120 bir rivayete göre 150 milletvekili kontenjanı isteyince, iktidar yaptığı hataların farkına vardı. İnceden inceden iktidar ile FETÖ savaşı başlamıştı.

17/25 Aralık 2013 ‘de zirveye ulaşmıştı. Ama orada da iktidarı değiştiremediler.

Bütün bu süreçler yaşanırken Yeni CHP, FETÖ’nün bütün argümanlarını kullanır olmuştu.

MHP içinde; yıllardır, ‘Bahçeli’siz MHP’ hayali kuranlar, son kozlarını da oynadılar. Lakin yine başaramadılar.

Derken 15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi denendi..

Ve Türk Milleti, olaya el koydu.

Hain darbe girişimini bertaraf etti.

Taraflar netleşsin dedi..

Nitekim netleşti de..

FETÖ’nün sadece bir parçası olduğu, dünyaya yön verenlerin karşısında, Türk Milleti ve Devleti bekası için amansız bir mücadeleye girişti..

Siyasi ikbal düşünecek zaman değildi elbette..

Ama siyasi ikbal düşünenler de çıkacak, fırsatı ganimete çevirmeye çalışacaklardı..

Ak Parti, MHP ve BBP; Türk Milletinin, ‘kendinize gelin’ emrini yerine getirmek üzere bir araya geldi. Yenikapı’da Türk Milleti ile sözleştiler. Geçmişte yapılan bütün hataları bir kenara bırakıp, ülkemizi abluka altına almaya çalışan yedi düvele karşı, yeni bir tarih yazdılar..

Ya bu tarihin içinde yedi düvele karşı savaşan tarafta olacaksın ya da bu yedi düvelin, farkında olarak ya da olmayarak, figüranlarından birisi olacaksın..

Ya Türk Milletinin, ‘Kendinize gelin’ emrine itaat edeceksin ya da yedi düvelin bir olduğu tarafta, tarih karşısında vebal altında ezileceksin..

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER