Reklamı kapat

Reklamı kapat
Hareket67

MİLLİ EĞİTİM DOSYAMIZA 10 AYRI KONU DAHA EKLENDİ..

MİLLİ EĞİTİM DOSYAMIZA 10 AYRI KONU DAHA EKLENDİ.. Bildiğiniz gibi, ‘Milli Eğitim Dosyası’ üst başlıkla birlikte bir yazı dizisi oluşturduk. Bazı okul müdürlerinin atanmasını konu almıştık. Bir usulsüz müdür ataması daha var elimizde ve inceliyoruz. Oldukça ses getiren haberlere devam edeceğiz. Okuduklarınıza inanamayacaksınız. Milli Eğitimde; Araştırdıkça neler neler çıkıyor ortaya? Öğrendikçe midem bulanıyor. Dosya haline […]

MİLLİ EĞİTİM DOSYAMIZA 10 AYRI KONU DAHA EKLENDİ..
07 Ağustos 2018 - 12:30 'de eklendi.

MİLLİ EĞİTİM DOSYAMIZA 10 AYRI KONU DAHA EKLENDİ..

Bildiğiniz gibi, ‘Milli Eğitim Dosyası’ üst başlıkla birlikte bir yazı dizisi oluşturduk. Bazı okul müdürlerinin atanmasını konu almıştık. Bir usulsüz müdür ataması daha var elimizde ve inceliyoruz. Oldukça ses getiren haberlere devam edeceğiz. Okuduklarınıza inanamayacaksınız.

Milli Eğitimde; Araştırdıkça neler neler çıkıyor ortaya? Öğrendikçe midem bulanıyor. Dosya haline gelmeyi bekleyen 10 ayrı olay notlarımızın arasında. Bu rakamın daha da artacağı muhakkak.

Dergimiz için yoğun mesai harcadığımızdan belge toplama işimiz biraz yavaş işliyor ama bütün dosyaları açacağız teker teker..

Ruhsatsız çalışan özel eğitim kurumları, tek ders, iki ders, üç ders verme yetkisine sahip olup bütün dersleri veren özel eğitim kurumları.. Vermedikleri derslerin öğretmenlerinin sosyal güvenlik kurumuna yatırılan primlerinin nasıl yatırıldığı? Ya da neden yatırılmadığı..

Yıllarca ruhsatsız çalışmasına neden göz yumulduğu anlaşılamayan özel eğitim kurumu.

Farklı bölgelerde kurum adıyla açılan yerlerin kimisinin kapısında levhası olup kilitli hatta içinin de bomboş olduğu.. sadece kurumun bir eksiğinin tamamlanması için orada bir levhanın olduğu, hiç eğitimin verilmediği, o açığın kapanması için boşu boşuna kira ödendiği..

Okul müdürlerinden bir kısmının, öğrenciyi belirli bir özel eğitim kurumunu tavsiye etmesi karşılığında komisyonculuk yaptığı hatta bazı okul müdürlerinin bu vesile ile hakkında soruşturma açılmasının önünün kapatıldığı bilgilerini okuduğunuzda Milli Eğitimin ne durumda olduğunu daha net göreceksiniz.

Boşa çıkan eğitim kurumlarının binalarının nasıl gasp edildiğini öğreneceksiniz.

Devletin kullanmadığı okulları, bazı siyasilerin akrabalarına şahsi işlerinde kullandırılmasını,

Merdiven altı tabir edilecek kaçak ders verilen onlarca yere kimsenin bir şey yapmadığını, işini hakkıyla yapan özel eğitim kurumlarının on binlerce TL harcama yaparak yürüttükleri kurumlarının merdiven altı kurumların ortalama 500 TL kirayla bu işi yaptığını, ortadaki bu haksız rekabete kimsenin engel olmadığını okuyacaksınız.

Milli Eğitim kurumunun gasp edilen paraları hakkında kimsenin neden bir şey yapmadığını okuyacaksınız.

Öğretmen, müdür, memur tayin ve atamalarında dönen dolapları, toplamda Milli Eğitim de görevli 3 kişi ve belli olan bir sendika başkanının ortaklaşa aldıkları karar ile hangi okula hangi müdürün atanacağının belirlenmesi. Kirli oyunlarına alet olmak istemeyen öğretmen, müdür ve kurum çalışanlarının görevlerinin ve/veya görev yerlerinin nasıl değiştirildiği, yerlerine de o kirli işlerinin yaptırabileceklerini getirdiklerini okuyacaksınız.

Yüz kızartıcı eylemlerde bulunanların soruşturma geçirmelerini engelleyenleri, soruşturmaların üzerinin nasıl kapatıldığını gördükçe sizin de mideniz bulanacak.

Bunların hemen hepsini camia içinde bulunanlar biliyor. Kimisi başına gelecekleri düşündüğü için ses çıkaramıyor. Kimisi bu işleyen çarkı umursamıyor, ‘bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın’ anlayışına sahip. Bazıları da bu işleyen çarkın minik birer parçası..

Bu yazı dizisi oldukça okunacak bir yazı dizisi olacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 3 Yorum )

 • Bilgi ;

  Net belge ve detaylarla konuşursanız inandırıcı olursunuz, savcılığa da suç duyurusu yapmış olursunuz. İnşallah dedikleriniz kulaktan dolma değildir, İspatı vardır…

  7 Ağustos 2018 18:36

  Warning: Illegal string offset 'max_depth' in /home/hareket67/public_html/wp-content/themes/thehaberv2/functions.php on line 530
 • Niyazi ;

  Eee kanıt ? Şimdi sen haberci misin

  8 Ağustos 2018 19:14

  Warning: Illegal string offset 'max_depth' in /home/hareket67/public_html/wp-content/themes/thehaberv2/functions.php on line 530
 • 8 Ağustos 2018 22:10

  Warning: Illegal string offset 'max_depth' in /home/hareket67/public_html/wp-content/themes/thehaberv2/functions.php on line 530