Hareket67

“MEMURLARIN MAĞDURİYETLERİ GİDERİLMELİDİR”

Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı ve Türk Büro-Sen Şube Başkanı Kadir Bacıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Polis, Hemşire, Din Görevlisi, Öğretmen ve diğer idarecilerimizin ek göstergelerini 3600 puana çıkartacağız” açıklaması üzerine memurlar adına olumlu gelişmeler olsa da açıklamanın eksik kaldığını bildirdi. Bacıoğlu yaptığı yazılı açıklamada, hiç ek gösterge alamayan ve ek göstergeleri çok düşük olan memurlarımız […]

“MEMURLARIN MAĞDURİYETLERİ GİDERİLMELİDİR”
28 Mayıs 2018 - 14:33 'de eklendi.

Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı ve Türk Büro-Sen Şube Başkanı Kadir Bacıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Polis, Hemşire, Din Görevlisi, Öğretmen ve diğer idarecilerimizin ek göstergelerini 3600 puana çıkartacağız” açıklaması üzerine memurlar adına olumlu gelişmeler olsa da açıklamanın eksik kaldığını bildirdi.

Bacıoğlu yaptığı yazılı açıklamada, hiç ek gösterge alamayan ve ek göstergeleri çok düşük olan memurlarımız unutulduğunu belirtti.

Bacıoğlu’nun açıklaması şöyle;

“Ek gösterge meselesi bir bütün olarak ele alınmalı, tüm unvanlara ek gösterge verilmeli ve ek gösterge hakkından yararlanamayan memur kalmamalıdır.

Bu durum Anayasamızın eşitlik ilkesine aykırı olup, aynı kurumlarda görev yapan memurlar arasında da çalışma barışının bozulmasına sebep olmaktadır. Hükümet yetkilileri bu eşitsizliği acilen çözüme kavuşturmalı ve memurlarımızın mağduriyetlerini ivedilikle gidermelidir.

Hayata geçirilecek olan düzenleme, belirli meslek grupları ile sınırlı kalmamalıdır.

Yetkili ama etkisiz konfederasyonun yapmış olduğu Toplu Sözleşme ile memurlarımız zaten ekonomik, sosyal ve özlük haklarında sürekli olarak geriye gitmektedir.

Enflasyon ve Vergi Dilimleri ile memurlarımızın maaşlarına yapılan artışlar geri alınmakta, memurlarımız neredeyse yoksulluk sınırında bir hayat idame ettirmeye çalışmaktadır.

Çalışırken bir çok zorluk yaşayan memurlarımız, maaş haricindeki ödemelerin emekliliğe sayılmaması sebebiyle emekli olamamaktadır. Emekli olanlar ise ek iş yapmaktadır.

Bu sebepler de göz önünü alınmalı ve Sayın Cumhurbaşkanının açıkladığı 3600 Ek gösterge artışı tüm memurlarımızı kapsamalıdır. Hiç ek gösterge alamayan memurlarımız da bu haktan faydalanmalıdır.
Türkiye Kamu-Sen olarak buradan bir kez daha Hükümet yetkililerine sesleniyoruz;

Artan döviz ile temel gıda, barınma ve ulaşım ücretlerine ciddi zamlar gelmiştir. Ancak memurların aldıkları zamlar çoktan erimiştir. Memurlarımız çok zor şartlarda hayatlarına devam etmektedir.

3600 Ek gösterge uygulaması tüm memurlara verilmeli ve bu hak seçimlerden önce hayata geçirilmelidir. Meslek grupları arasında ayrımcılık yapılmamalı, memurlarımız mesleklerine göre ötekileştirilmemelidir.

Türkiye Kamu-Sen olarak, unvan ve hizmet sınıfı gözetmeksizin tüm memurlarımızın ekonomik, sosyal ve özlük haklarındaki kayıplar telafi edilene, memurlarımız insan onuruna yakışır ücretler almaya başlayana ve emeklilik haklarında iyileştirmeler yapılana kadar mücadelemizin her platformda devam edeceğini kamuoyuna saygı ile duyururuz.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER