Hareket67

MARTIN SONUNDA BAHAR GELDİ Mİ?

MARTIN SONUNDA BAHAR GELDİ Mİ? Aylardır ‘Martın sonu bahar’ sözünü duymuş olsak ta meteoroloji bu sözü yalanlar gibiydi. Nisan ayında da üşüdük. Martın sonu bahar oldu mu,? Olacak mı ? bunu  zaman gösterecek ancak insanlarda bir gülümseme  yarattığı bir gerçek.  Cumhuriyet Halk Partisinin İstanbul ve Ankara’yı alması kanımca halkı gülümsetti. Ekrem İmamoğlu’nun secim sonucunu günlerce […]

MARTIN SONUNDA BAHAR GELDİ Mİ?
30 Nisan 2019 - 20:22 'de eklendi.

MARTIN SONUNDA BAHAR GELDİ Mİ?

Aylardır ‘Martın sonu bahar’ sözünü duymuş olsak ta meteoroloji bu sözü yalanlar gibiydi. Nisan ayında da üşüdük.

Martın sonu bahar oldu mu,? Olacak mı ? bunu  zaman gösterecek ancak insanlarda bir gülümseme  yarattığı bir gerçek. 

Cumhuriyet Halk Partisinin İstanbul ve Ankara’yı alması kanımca halkı gülümsetti. Ekrem İmamoğlu’nun secim sonucunu günlerce savunması, havlu atmaması Cumhuriyet Halk Partisine olan güveni büyüttü desek yalan olmaz.

Ereğli’de Halil Posbıyık ve CHP ayrı bir gülümseme yarattı. Bana kalırsa asıl şimdi bahar hazırlıkları yapılması gerekiyor. Önümüzde ki 4.5 yılda seçim gözükmüyor. Bu demek oluyor ki, AK Parti hükümeti bu dört yılda halkın gönlünü kazanacak adımlar atmalı. Özellikle ekonomi alanında halkı rahatlatacak reformlar şart. Seçim sonucunu elbette masaya yatirmışlardir. Nerede, niye kaybettiklerinin cevabını bulmak zorundalar. Tabi çözümünü de.

CHP yakaladığı rüzgarı 4.5 sene estirebilir mi? Bilemem ama iktidar olmayı  istiyorsa estirmek zorunda.  Özellikle il ve ilçe yönetimlerini sağlamlaştırmalı, ayrık otlarını ayıklamalı. Halkı dinleyen, CHP’ nin ilkelerini anlatan, benci degil biz diyen il ve ilçe baskanları, yönetim kurulu üyeleri oluşturmaları şart. Bu mümkün mü? Kesinlikle mümkün. Bahar sancılı gelir ama gelir. Kışın soğuğu içimize işlese de bahar gelir.

Ereğli’ de de bahar sancilı gelecek. Sorun çok. Dert çok. Istekler çok. Ereğli halkı da pazara gitmekten, markete gitmekten korkuyor. Herşey ateş pahası. Aileler çocuklarının işsiz gezmesinden bunalmış. Gençler iş istiyor. Belediye elbette fabrikalar kuramaz ama yatırımcıyı davet edip yatırımcıya kolaylık sağlayabilir.  Her yatırımcı baharın  habercisi olabilir. Şunu kabul edelim: Her şeyin sebebi ekonomik. Cebimde para olmadan nasıl eğleneyim. Cebim de para yoksa; tiyatroya, sinemaya nasıl gidecegim. Balık restoranları olsa ne olur? Cebimde para olmadıktan sonra. Demem o ki, bahar gelsin gelmesine de meteoroloji demesin baharın geldiğini. Siyasiler, eylemler,gercekler söylesin bahar geldiğini.

Baharın geldiğini atanan öğretmenler, işsiz kalmayan gençler, pazarda bir file değil iki file doldurup evine giden kadınlar, konuşabilen, yazabilen, çizebilen aydınlar söylesin.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER