Hareket67

”MALİYE KAYDI OLMAYAN BASINI MUHATAP ALMAYIZ”

”MALİYE KAYDI OLMAYAN BASINI MUHATAP ALMAYIZ” Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Ereğli ziyareti kapsamında Daire Müdürleri ile yapacağı toplantı öncesinde basın mensupları ile bir araya geldi. Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Tutulmaz, bir gazetecinin; ‘‘Huzurevinde yaşanan zehirlenme olayı ve çalışanlarından birisinin Koronavirüs testinin Pozitif çıktığı yönündeki bilgilere açıklık getirir misiniz?’ sorusuna yanıt verdi. Vali Tutulmaz […]

”MALİYE KAYDI OLMAYAN BASINI MUHATAP ALMAYIZ”
29 Haziran 2020 - 18:46 'de eklendi.

”MALİYE KAYDI OLMAYAN BASINI MUHATAP ALMAYIZ”

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Ereğli ziyareti kapsamında Daire Müdürleri ile yapacağı toplantı öncesinde basın mensupları ile bir araya geldi.

Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Tutulmaz, bir gazetecinin; ‘‘Huzurevinde yaşanan zehirlenme olayı ve çalışanlarından birisinin Koronavirüs testinin Pozitif çıktığı yönündeki bilgilere açıklık getirir misiniz?’ sorusuna yanıt verdi.

Vali Tutulmaz açıklamasında; “Huzurevindeki misafirlerimiz zehirlenme şüphesi ile hastaneye kaldırıldı. Tam sayıyı bilmiyorum ancak bununla ilgili araştırma devam ediyor. Çalışanlardan bir tanesinin de Koronavirüs ile ilgili yapılan ilk testi pozitif ikinci testi ise negatif çıktı. Bir kez daha test yapılacak. Bu sırada bu arkadaşın çalıştığı bölümdeki arkadaşları da bir hafta bekletiyoruz. Kesin sonuç çıktığında gereken yapılacak” dedi.

Basın ile ilişkiler nasıl olacak?

”Valilik yaptığınız bölgede kişi başına düşen medya mensubu sayısı farketmişsinizdir ki yüksek bir orana sahip. Medya ile iletişimi nasıl kuracaksınız?” sorusuna cevaben ise; ”Ben basına açık bir insanım. Bunu açık söyleyeyim. Söylenebilecek, konuşulabilecek ne varsa basınla bunlar paylaşılır. Ama basın bülteni olarak en az günde bir tane haber geçilir. Bazen günde 2-3 tane haber geçeriz. Zaman zaman yılda 1-2 kez basınla kahvaltı ya da yemekli toplantı yaparız. Ama şunu açık söyleyeyim. Maliyeye kaydı olmayan SGK ödemeyen hiç bir kurumu biz muhatap almıyoruz. Ölçümüz bu olur. ” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER